| biznes i technologie » wydarzenia branżowe
Netflix otwiera biuro CEE w Warszawie i ujawnia ile zainwestował w polskie produkcje
W latach 2020 i 2021 Netflix przeznaczył 490 milionów złotych na rozwój lokalnej biblioteki oraz produkcję filmów i seriali na terenie Polski tworząc przy tym 2600 miejsc pracy. 29 marca br.  Netflix ogłosił otwarcie biura w Warszawie, które będzie pełniło funkcję hubu na cały region Europy Środkowo-Wschodniej. 
21.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » książki
Netfliksowy Pan Samochodzik nie pomógł książkom Nienackiego
Wbrew pozorom, film z Panem Samochodzikiem, który zadebiutował niedawno na platformie Netflix nie spowodował „Samodzikomanii”. Książki Zbigniewa Nienackiego pozostają wciąż klasykami i są chętnie kupowane.
12.08.23, 14:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Netflix promuje swoje produkcje na nowej instalacji reklamowej w Warszawie
Na ścianie Domu Towarowego Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej w Warszawie Netflix stworzył afisz, promujący serwis i jego największe hity. Inspiracją dla tego projektu jest słynny billboard znajdujący się przy Sunset Boulevard w Los Angeles. 
25.07.23, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Netflix rzadziej oglądany na ekranach telewizorów w czerwcu 2023 r.
Nielsen opublikował najnowsze zestawienie oglądalności na ekranach telewizorów „The Gauge" dla Polski za czerwiec 2023 r.
17.07.23, 12:53
| telewizja / VOD » informacje
Nakręć się na przyszłość. Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix zapraszają na warsztaty filmowe
Pod hasłem „Nakręć się na przyszłość” rusza program warsztatów zachęcający do poszukiwania kariery w branży kreatywnej w Polsce. Bezpłatne warsztaty w siedmiu województwach przygotowujące do pracy przy produkcji filmów i seriali organizuje Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA) w partnerstwie z Netflix. 
18.04.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Netflix rozwija centrum inżynieryjne w Polsce, Łukasz Romaniuk jego dyrektorem
Zgodnie z zapowiedziami z początku tego roku, Netflix rozwija swoją obecność i inwestycje w Polsce. Centrum inżynieryjne Netflix rozpoczęło działalność, a pierwsi inżynierowie i inżynierki zaczęli pracę w regionalnym biurze firmy w Warszawie. Dyrektorem centrum został Łukasz Romaniuk, wcześniej związany m.in. z Amazonem.
23.03.23, 19:21
| telewizja / VOD » seriale | internet » informacje
Wielka woda (Netflix) tryumfuje w plebiscycie Top Seriale Wirtualnej Polski
22 marca br., odbyła się uroczysta gala plebiscytu Top Seriale w Teatrze Capitol. Po raz pierwszy wręczono statuetki w 11 kategoriach oraz w kategorii specjalnej. Wyróżniono najlepsze seriale, aktorów oraz przedstawicieli polskich i zagranicznych platform streamingowych. Serial „Wielka woda” produkcji Netflixa zwyciężył w trzech kategoriach, a najlepszą aktorką roku została Agnieszka Żulewska, grająca w nim główną rolę.
19.01.23, 12:29
| telewizja / VOD » badania rynku
Nielsen dostarczy platformie Netflix badania o zachowaniach widzów
Netflix będzie współpracować z Nielsenem. Wieloletnia umowa obejmuje rynki Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Polski, dotyczy dostarczania Netflixowi danych TV i streamingowych pozwalających całościowo przedstawić współczesnych widzów i ich zwyczaje.
10.01.23, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
VideoTrack Wavemaker: coraz więcej płacących za streaming, pokolenie 55+ ruszyło po subskrypcje
Aż 65 proc. polskich widzów internetowych zdarza się płacić za filmy, seriale i innego typu programy w internecie. Model subskrypcyjny rozpycha się na rynku, a widzowie coraz chętniej inwestują w roczne abonamenty – wynika z analizy badania VideoTrack VII agencji Wavemaker.
06.12.22, 09:22
| telewizja / VOD » informacje
Netflix zapowiada nowe seriale w tym Heweliusza i kolejne części Furiozy
Po otworzeniu biura w Warszawie we wrześniu br. oraz niedawnej premierze wysokobudżetowego serialu „Wielka Woda”, Reed Hastings odwiedził w tym tygodniu Warszawę, aby podkreślić zaangażowanie Netflix na polskim rynku i udział w rozwoju lokalnej branży kreatywnej. 
01.12.22, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Netflix wprowadza pilotażowo system dodatkowych wynagrodzeń dla twórców
Netflix, jako pierwszy serwis streamingowy w Polsce, ogłosił pilotaż nowego systemu dodatkowych wynagrodzeń dla twórców popularnych lokalnych produkcji. Jest to program oparty na rozwiązaniach z powodzeniem wdrożonych już w innych krajach europejskich.
08.06.22, 07:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Spicy Mobile: Polacy krócej oglądają Netflixa na smartfonach
Podczas gdy największy na świecie serwis streamingowy mierzy się ze spadkiem liczby subskrybentów i zapowiada szereg zmian w swoich usługach, agencja Spicy Mobile sprawdziła, jak wygląda pozycja aplikacji mobilnej Netflix w Polsce.
30.05.22, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Projekcja inspirowana serialem Stranger Things na murach Wawelu
26 maja br. o godz. 23:00, tuż przed premierą pierwszej części „Stranger Things 4”, na murach Zamku Królewskiego na Wawelu odbyła się projekcja inspirowana serialem Netflix, która w metaforyczny sposób zaprezentowała ponowne otwarcie portalu do Drugiej Strony.
19.04.22, 13:45
| telewizja / VOD » ludzie
Zuzanna Król w zespole CEE w Netflix
Do zespołu platformy Netflix działającego w regionie CEE dołączyła Zuzanna Król, która objęła stanowisko menedżera ds. filmów oryginalnych.
06.04.22, 17:56
| reklama & PR » informacje
Daj się przenieść w inną rzeczywistość. Orange Love Mini promuje pakiet z serwisem Netflix
Ruszyła kampania Orange przygotowana przez agencję Leo Burnett, promująca pakiet Orange Love Mini z Netflix.
08.01.22, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
W Końcu Świata Netflix stawia Pomnik Ludzkości, Która Nie Patrzyła w Górę
Netflix w ramach promocji najnowszego filmu Adama McKaya "Nie patrz w górę", postawił w małej miejscowości Koniec Świata pomnik Pamięci Ludzkości, Która Nie Patrzyła W Górę.
02.08.21, 13:04
| telewizja / VOD » informacje
Serwisy CANAL+ online i Netflix w połączonej ofercie
Debiutuje połączona oferta serwisu CANAL+ online i Netflix. To pierwsza w Polsce współpraca wprowadzająca na rynek ofertę Netflix połączoną z ofertą innego serwisu streamingowego.
14.06.21, 07:00
| reklama & PR » informacje
MullenLowe MediaHub pracuje na kilku rynkach dla Netflix
Wielka Brytania, Maroko, Tunezja i Algieria to rynki na których MullenLowe MediaHub będzie odpowiedzialne za obsługę kampanii search i paid social dla marki Netflix – ma to być wsparcie aplikacji do medytacji „Headspace”.
27.01.21, 13:00
| telewizja / VOD » informacje
Kajko i Kokosz zadebiutują na Netfliksie pod koniec lutego
Platforma Netflix zapowiedziała na 28 lutego br. premierę pierwszej polskiej oryginalnej animacji serwisu, opartej na kultowym komiksie Janusza Christy.
19.01.21, 12:30
| telewizja / VOD » informacje
Vectra reklamuje dostęp do platformy Netflix
Kampania zimowa sieci Vectra jest kontynuacją nowej platformy komunikacyjnej, wprowadzonej w drugiej połowie 2020 r. W komunikacji - oprócz ekspresu Vectry i Cezarego Pazury w roli konduktora - pojawi się także kontent z najpopularniejszych produkcji platformy Netflix. 
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.