| biznes i technologie » informacje
ACE (Alliance for Creativity and Entertainment) przejmuje domeny Alltube.pl
Alliance for Creativity and Entertainment (ACE), globalna koalicja zajmująca się zwalczaniem piractwa internetowego i ochroną ekosystemu kreatywnego, osiągnęła porozumienie z właścicielem portalu Alltube.pl, zawierającego pirackie treści. 
17.03.23, 17:19
| telewizja / VOD » informacje
Piracki serwis zalukaj.vip zamknięty. Właściciel platformy tymczasowo aresztowany
Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości doprowadzili do zakończenia działalności pirackiego serwisu oferującego filmy i seriale – zalukaj.vip. Dwóm mężczyznom postawiono zarzut nielegalnego rozpowszechniana utworów chronionych prawem autorskim. Pomysłodawca i właściciel serwisu został tymczasowo aresztowany. 
26.07.22, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Koniec serwisów rapidu.net i darkw.pl. Administrator zapłaci CANAL+ za naruszenia praw autorskich
W serwisie rapidu.net , darkw.pl oraz freshfile.pl wykryto ponad 240 tys. nielegalnych plików z filmami, serialami oraz innymi materiałami audiowizualnymi. Serwisy zostały wyłączone przez administratora w wyniku działań wielu podmiotów oraz organów ścigania. 
24.06.22, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Złote Blachy trafiły do policjantów ścigających piratów
Już po raz dwudziesty Koalicja Antypiracka przyznała Złote Blachy – honorowe wyróżnienia dla policjantów za sukcesy w walce z kradzieżą własności intelektualnej.
09.06.22, 07:00
| reklama & PR » informacje
2,5 mln kary za piractwo Winny ma obowiązek naprawienia szkody
20 kwietnia br. Sąd Okręgowy w Olsztynie, Wydział II Karny, wydał wyrok w sprawie mieszkańca powiatu mrągowskiego, który zajmował się procederem nielegalnego udostępniania sygnału płatnych platform telewizyjnych. 
01.12.20, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
W końcu przełom! Ponad 1 mln zł odszkodowania za piractwoTV
Sąd Rejonowy w Wieliczce Wydział II Karny wydał wyrok w sprawie mieszkańca powiatu krakowskiego, który zajmował się procederem nielegalnego udostępniania sygnału płatnych platform TV (tzw. „sharing”).
25.02.20, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
6 mln strat dla nadawców i dystrybutorów TV. Zatrzymano pirata TV z powiatu mrągowskiego
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 49-latka podejrzanego o "sharing". 
29.10.19, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Kolejny pirat TV namierzony. Tym razem z Wrocławia
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości komputerowej namierzyli nielegalny sygnał transmisji TV. 54-latek z Wrocławia, przy użyciu specjalistycznego sprzętu i oprogramowania, udostępniał sygnał TV. 
01.10.19, 09:00
| telewizja / VOD » informacje
Pirat skazany. Osiem miesięcy ograniczenia wolności dla właściciela serwisu patrzajto.pl
Właściciel pirackiego serwisu patrzajto.pl, który rozpowszechniał za jego pośrednictwem oryginalne nadania telewizyjne Platformy CANAL+ w postaci odcinków II sezonu serialu „Belfer”, został skazany na karę ośmiu miesięcy ograniczenia wolności. 
14.11.18, 10:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Deklaracja Warszawska. Międzynarodowa współpraca to klucz do walki z piractwem
34 międzynarodowe i lokalne organizacje, instytucje i firmy zadeklarowały chęć współpracy na rzecz walki z piractwem internetowym w odpowiedzi na globalizację przestępczości online. Zapowiedź wzajemnego wsparcia i wymiany doświadczeń jest przedmiotem Deklaracji Warszawskiej, wypracowanej podczas International Content Protection Summit w Warszawie.
30.05.18, 08:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Właściciel futbolhd.tv został skazany. Sąd zasądził 160 tys. zł nawiązki
Właściciel futbolhd.tv, który rozpowszechniał za jego pośrednictwem nadania telewizyjne nc+ w postaci transmisji meczów piłki nożnej bez posiadanych uprawnień, został skazany na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres trzech lat oraz zapłatę 160 tys. zł nawiązki na rzecz ITI Neovision S.A.
29.03.18, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Kolejny pirat ujęty. Tym razem z powiatu ostrowskiego
Na początku marca br., policjanci z Radomia, zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości, przerwali proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych. 
21.03.18, 10:00
| telewizja / VOD » informacje
31-latek zatrzymany za nielegalny proceder sparingu. Proceder mógł trwać kilka lat
Policjanci powiatu krakowskiego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zlikwidowali nielegalny punkt rozsyłania sygnału telewizyjnego płatnej platformy cyfrowej metodą tzw. „sharingu" oraz zatrzymali 31- latka, który odpowie za ten proceder. 
05.03.18, 14:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Sukces KWP. Zatrzymano 30-latka nielegalnie udostępniającego sygnał płatnych TV
Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Biłgoraja, przeszukali pomieszczenia mieszkalne 30-latka z powiatu biłgorajskiego. Okazało się, że mężczyzna nielegalnie udostępniał sygnał płatnych kodowanych telewizji cyfrowych tzw. streamingu. 
16.01.18, 11:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Policja zlikwidowała piracki serwis. Straty dla nadawców wstępnie szacuje się na ok. 3,5 mln zł
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zatrzymali trzech mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji cyfrowych czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. 
13.12.17, 11:00
| telewizja / VOD » wywiady | internet » wywiady
Teresa Wierzbowska: Internauci wciąż nie potrafią odróżnić źródeł legalnych od nielegalnych
O piractwie, edukacji w zakresie rozpoznawalności legalności źródeł, kradzieżach sygnału TV i planach Stowarzyszenia Sygnał. Rozmowa z Teresą Wierzbowską, Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Sygnał.
22.06.17, 11:00
| telewizja / VOD » informacje
Polska gospodarka przez piractwo internetowe traci ponad 3 mld zł rocznie
Piractwo w Internecie przybiera w ostatnich latach na sile. Z nielegalnych źródeł treści korzysta co drugi polski internauta w wieku 15-75 lat. 
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.