17.06.24, 23:38

Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich

Zwiastun programu Doroty Gawryluk, fot.: materiały prasowe

Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.

Telewizja Polsat po publikacji kolejnych artykułów i sondaży przedwyborczych, wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich. „Telewizja Polsat, ani żaden z jej dziennikarzy nie bierze udziału w jakiejkolwiek kampanii politycznej, w tym wyborczej. Polsat pozostaje i pozostanie najbardziej obiektywną i rzetelną stacją telewizyjną w Polsce. Dziennikarze Telewizji Polsat wykonują swoją pracę w sposób obiektywny, rzetelny i niezależny” – napisała Telewizja Polsat. Tym samym stacja podkreśliła, że Dorota Gawryluk nie będzie brała udziału jako kandydatka w najbliższych wyborach prezydenckich.

Stacja pogłoski wiąże z konkurencją. „Fakt, że różne osoby, w tym pracownicy firm konkurujących z Telewizją Polsat i należącą do Polsatu Interią próbują rywalizować z nami poprzez „anonimowe doniesienia” i wpisać nas w związki czy to z lewą, czy z prawą stroną sceny politycznej, jest działaniem wykraczającym poza standardową, zgodną z dobrymi obyczajami i fair rywalizacją. Szczególnie wpisywanie jednej z dziennikarek Telewizji Polsat w wyścig prezydencki, który nawet jeszcze nie rozpoczął się i umieszczanie jej nazwiska w publikowanych sondażach jest manipulacją” – pisze Polsat w oświadczeniu.

Polsat jednocześnie zapewnia, że dziennikarze pracujący w Telewizji Polsat nie będą startowali w wyborach prezydenckich, parlamentarnych czy samorządowych.

Z Polsatem od 30 lat

Dorota Gawryluk to jedna z najbardziej znanych dziennikarek i menedżerek rynku mediów w Polsce. Budowała i rozwijała niemal od początków Polsatu obszar informacji i publicystyki w Telewizji Polsat.

Z Polsatem związana od 1994 r. Przeszła wszystkie szczeble kariery. Była reporterką newsową, specjalizującą się w tematach ekonomicznych, wydawcą, producentem. Od lat była główną twarzą najważniejszego programu informacyjnego Telewizji Polsat – „Wydarzeń”. W 2016 r. była też szefową „Wydarzeń” i jednocześnie odpowiadała za całą publicystykę Telewizji Polsat.

Od 2018 r. pełniła funkcję Dyrektora Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat i jednocześnie prezentowała główne wydanie „Wydarzeń” – najważniejszego programu informacyjnego Telewizji Polsat. Prowadziła wiele programów publicystycznych takich jak „Graffiti”, „Forum”, „Gość Wydarzeń”, „Prezydenci i Premierzy”, „Dorota Gawryluk Zaprasza”.
Poza pracą w telewizji, Dorota Gawryluk pisała felietony dla tygodnika “Uważam Rze” oraz dla dzienników “Rzeczpospolita” i “Fakt”. W Radiu Tok FM prowadziła poranne pasmo, a w Programie I Polskiego Radia przeprowadzała wywiady z politykami w sobotniej audycji “Sygnały dnia”.

Dorota Gawryluk została uhonorowana czterema nominacjami do “Telekamer”, nominacją do Grand Press za „Wyborcze Graffiti”. Jest laureatką wielu nagród. Otrzymała nagrodę Ostrego Pióra BCC za krzewienie wiedzy ekonomicznej, nagrodę gwiazdy mediów i opinii za 2019 rok tygodnika „Wprost”, tytuł VIP za imponujący dorobek, pasję i konsekwencję, które składają się na sympatię i uznanie widzów a także Nagrodę Małego Feniksa mediów katolickich.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 22:54
| telewizja / VOD » seriale
Ruszyły zdjęcia do Furiozy 2. Film Netflixa zadebiutuje w 2025 roku
Rozpoczęły się zdjęcia do "Furiozy 2", kontynuacji filmu sensacyjnego, który zadebiutuje w 2025 r. na platformie Netflix.
22.07.24, 11:41
| telewizja / VOD » informacje
Piłkarki. Dziewczyny z boiska jesienną w TTV
Serial dokumentalny "Piłkarki. Dziewczyny z boiska" zadebiutuje jesienią w ramówce TTV. Produkcja śledzi rozrywki piłkarskie oraz pokazuje codzienne życie ośmiu kobiecych amatorskich drużyn z całej Polski.
22.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
#ineaczej. INEA z nową kampanią wizerunkową
Do 15 października br. potrwa kampania wizerunkowa firmy INEA. W nowej akcji wykorzystano motyw ucznia i mistrza.  
21.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na Eurosport w Vectrze
Widzowie będą mogli oglądać transmisje Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na dziesięciu kanałach Eurosport dostępnych w ofercie Vectry. 
20.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Interia i Polsat partnerami Polskiego Komitetu Olimpijskiego i reprezentacji Polski
Grupa Polsat Plus kontynuuje współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz Olimpijską Reprezentacją Polski. Umowa została zawarta na cztery lata z opcją jej przedłużenia. 
19.07.24, 12:30
| telewizja / VOD » informacje
Polsat Box zaproponuje osiem dodatkowych kanałów Eurosport na IO Paris 2024
Abonenci Polsat Box i użytkownicy Polsat Box Go zyskają bezpłatny dostęp do 8 dodatkowych kanałów Eurosport poświęconych Letnim Igrzyskom Olimpijskim. 
19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
18.07.24, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Immergo będzie współpracować z Pasjatv
Immergo, firma działająca na rynku rozwiązań OTT i dystrybucji treści wideo, rozpoczyna współpracę z Pasjatv.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.