20.06.24, 08:30

Promocje sprawdza się w BLIX. Grupa BLIX chce dotrzeć do 12 mln osób

KV kampanii Blix, fot.: materiały prasowe

Aplikacja BLIX ruszyła z najsilniejszą, najdłuższą i najbardziej kompleksową kampanią wizerunkową w historii niezależnych aplikacji typu drive2store. Działania mają być skoncentrowane w sferze online i prowadzone w sposób ciągły. Głównym medium będzie YouTube, wspierany social mediami. Emitowana będzie specjalna seria spotów, przygotowanych w ramach platformy komunikacyjnej pt. „Promocje sprawdza się w BLIX”.

12 czerwca br. aplikacja BLIX ruszyła z długoterminową kampanią wizerunkową prowadzona pod hasłem „Promocje sprawdza się w BLIX”. Głównym medium będzie YouTube, ale działania będą również silnie wspierane w środowisku Meta (Facebook i Instagram), na TikToku oraz w innych mediach internetowych.

W ramach kampanii prowadzonej na YouTube Grupa BLIX przygotowuje serię spotów 15-sekundowych i 6-sekundowych. W pozostałych kanałach będzie działać za pomocą wideo i kreacji statycznych, budując claim „Promocje sprawdza się w BLIX”. W spotach zamierza w przewrotny sposób nawiązywać do produktów najczęściej wyszukiwanych przez użytkowników aplikacji.

Przebadaliśmy koncept kreatywny z konsumentami i zanotowaliśmy bardzo satysfakcjonujące wyniki pod względem zapamiętywalności marki i intencji korzystania z aplikacji. Nie chcieliśmy jednak kolejny raz mówić o sobie w sposób czysto funkcjonalny. Chodzi nam o przykucie uwagi widza w pierwszych sekundach spotu, gdyż wszelkie badania wskazują to jako kluczowy element kampanii na YouTube” – mówi Dominik Dudzik, Marketing Lead Grupy BLIX.

Spoty będą powiązane jedną platformą kreatywną, opierającą się na nieco absurdalnych żartach, tj. zabawie słownej. „Wychodzimy tym samym poza czysto funkcjonalną komunikację, choć oczywiście przedstawiamy nasze benefity, czyli gazetki ponad 100 sieci w jednym miejscu. Naszym głównym celem jest budowanie świadomości marki BLIX, dzięki przemyślanej i spójnej strategii oraz przedstawieniu użytkownikom zalet naszego rozwiązania. Stawiamy na niestandardową i zwracającą uwagę kreację oraz maksymalizację zasięgu naszej komunikacji, naturalnie przy optymalizowaniu pozostałych parametrów mediowych, takich jak choćby częstotliwość dotarcia do poszczególnych grup konsumentów” – mówi Jakub Sobczak, Marketing & Growth Director Grupy BLIX.

Jak zapowiada zarząd Grupy BLIX, będzie to najsilniejsza, najdłuższa i najbardziej kompleksowa kampania w historii kategorii niezależnych aplikacji typu drive2store. „Już na początku roku, w ramach naszych struktur, powstał zupełnie nowy zespół, zajmujący się stricte marketingiem B2C, nie tylko na potrzeby kampanii, ale też dla ogólnego wzmocnienia siły oraz w dużym stopniu spójności komunikacji kierowanej do konsumenta. Ze strony Grupy BLIX bezpośrednio zaangażowanych w kampanię jest 15 pracowników. Do tego pracuje nad nią szereg osób z agencji kreatywnej Just i z domu produkcyjnego Opus Film. W sumie w całym procesie bierze udział ok. 100 osób” – mówi Tomasz Jabłoński, CEO Grupy BLIX.

Zarząd spółki zakłada, że w każdym miesiącu ma szansę dotrzeć z komunikacją do blisko 12 mln unikalnych widzów. Dzięki tym działaniom aplikacja ma otrzymać impuls do dalszego przyspieszenia wzrostu liczby użytkowników i zwiększyć ją nawet kilkukrotnie w ciągu najbliższych lat.

Komentarze

Powiązane

16.07.24, 16:00
| internet » informacje
Interia partnerem 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
Interia została partnerem 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Plebiscyt „Diamentowe Lwiątka” wyłoni najlepszy polski film dla młodego widza. 
16.07.24, 08:30
| internet » informacje
Będą ostrzegać przed burzami. Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz przygotują specjalne alerty pogodowe
Gazeta.pl rozpoczyna w trakcie wakacji współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi.
13.07.24, 16:00
| internet » informacje
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
Wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski” rusza w poniedziałek, 15 lipca br. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski będą rozmawiać z artystami muzycznymi.
09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.