12.06.24, 08:30

Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek w zespole Radia Nowy Świat

Artur Barciś pojawi się jako gospodarz audycji w Radiu Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek dołączają do zespołu Radia Nowy Świat . Barciś pojawi się pierwszy raz na antenie 13 czerwca o godz. 14.00. Z kolei Kwiek pojawi się 14 czerwca z rozmową w programie „Cały nasz świat” (11:00-12:00), a w sobotę 15 czerwca o godz. 13.00 na antenie stacji zadebiutuje Mery Spolsky.


13 czerwca o godz. 14.00 pojawi się nowa audycja „Jak najBarciś”, gdzie w rolę redaktora Radia Nowy Świat wcieli się aktor Artur Barciś, absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT. Audycja o profilu muzyczno-filmowym emitowana w czwartkowe popołudnia jest dobrze znana słuchaczom stacji za sprawą Zbigniewa Zamachowskiego i jego propozycji „Zamach na dziesiątą muzę” oraz Wojciecha Malajkata i jego „MalajKina”. Artur Barciś dołącza do grona prowadzących z własnymi propozycjami i pomysłami. „Uwielbiam muzykę filmową, szczególnie klasyczną i bardzo się cieszę, że zostałem zaproszony do tego programu. Filmy muzyczne będą tematem przewodnim, ale oczywiście to nie wszystko, czym będę się z Państwem dzielić podczas tych dwóch godzin. Zapraszam serdecznie na program „Jak najBarciś” – mówi Artur Barciś.

W piątek, 14 czerwca do redakcji międzynarodowej dołączy Damian Kwiek, który będzie pojawiać się w audycji jako współprowadzący oraz redaktor przygotowujący rozmowy do audycji. Magazyn „Cały nasz świat” wystartował na antenie Radia Nowy Świat 10 marca 2023 r. Prowadzącymi są Jan Janczy, Tomasz Ławnicki i Patryk Rabiega. W piątek, debiutując w „Cały nasz świat” (11:00-12:00), Damian Kwiek zaprosi słuchaczy na rozmowę z prof. Sławomirem Sowińskim z UKSW o rosnącym poparciu dla nacjonalistycznej prawicy również w kontekście zakończonych wyborów do Europarlamentu.

W sobotę, 15 czerwca o godz. 13.00 zaplanowano premierę audycji Mery Spolsky „Era Spolsky” (13:00-14:00), która będzie emitowana na antenie na przemian z audycją Jana Niebudka „Muzyka odśrodkowa”. „Ogromnie cieszę się na współpracę z Radiem Nowy Świat. Mam ochotę na poszukiwanie i odkrywanie wspólnie z Państwem moich muzycznych fascynacji” – mówi Mery Spolsky, autorka audycji „Era Spolsky” w Radiu Nowy Świat.

Mery Spolsky to artystka, dla której muzyka, teksty, przekaz i warstwa wizualna są tak samo ważne. Specjalistka od elektronicznych, tanecznych brzmień. Każdym kolejnym albumem umacnia swoją pozycję w czołówce polskich artystów. Zadebiutowała albumem „Miło Było Pana Poznać” (2017), a następnie umocniła swoją pozycję płytą „Dekalog Spolsky” (2019). Jej najnowsza płyta „Erotika Era” to muzyczny przekaz o seksualności, ciało pozytywności, wstydzie, relacji, oczekiwań wobec kobiet, któremu artystka daje bezkompromisowy wyraz w swoich tekstach oraz teledyskach.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 13:58
| radio » ludzie
Małgorzata Kościelniak przechodzi z Meloradia do Złotych Przebojów
Do zespołu Radia Złote Przeboje dołączy Małgorzata Kościelniak, która do tej pory była związana z Meloradiem.
22.07.24, 09:13
| radio » informacje
Katarzyna Kwiatkowska głosem Polskiego Radia RDC
22 lipca br. pojawiła się nowa oprawa ramówki Polskiego Radia RDC w której pojawił się głos Katarzyny Kwiatkowskiej.
18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.