11.06.24, 14:32

Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia

Jakub Jamrozek, fot.: Piotr Podlewski / Polskie Radio

Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.

„Nowoczesne audio to produkcje podcastowe na najwyższym poziomie. Zainteresowanie podcastami rośnie z roku na rok. Czwórka to radio internetowe, które stawia na wysoką jakość treści umieszczanych w sieci - nie tylko anteny linernej dostępnej w aplikacji i na czworka.online, ale również na platformie podcastowej, na której odbiorcy znajdą oryginalne treści” – mówi Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka redaktorka naczelna radiowej Czwórki. „Karmimy naszych odbiorców i odbiorczynie treściami dwutorowo – w radiu i w oryginalnych produkcjach podcastowych, z którymi właśnie startujemy” – dodaje Dżbik-Kluge.

Kuba Jamrozek w podcaście „Jamrozek wrażliwie” chce skłaniać do refleksji. „To spotkania, podczas których JA i ONI zamienimy na MY. Właśnie spotkanie z kimś „innym” od nas, pozwala zobaczyć jacy sami naprawdę jesteśmy” – mówi autor podcastu. Jamrozek rozmawia o psychologii, relacjach, pokonywaniu trudności. Spotyka się z ludźmi, dla których - mimo różnych doświadczeń - „sky is the limit”. Nie ucieka także od dyskusji z ekspertami, mając na uwadze, że najważniejsze nie są dane naukowe, tylko człowiek. Podcast „Jamrozek wrażliwie” jest okazją, by powrócić do najbardziej poruszających rozmów z „Wieczoru z Czwórką”, poszerzonych o autorski komentarz. Gośćmi pierwszego odcinka będą: Renata Kim, autorka książki „Pomiędzy. Historie osób niebinarnych”, Lu Olszewski i Dagmara Koryluk. W kolejnej odsłonie swoją historią leczenia otyłości olbrzymiej podzieli się Magda Gajda, autorka reportażu „My, skrajnie otyli”. Nowe odcinki „Jamrozek wrażliwie” będą publikowane co dwa tygodnie, w poniedziałki.

„Nie Ma Lekko” to autorski podcast Kamila Jasieńskiego o muzyce metalowej. „Polska muzyka metalowa od lat spotyka się z uznaniem na całym świecie. Rodzime składy występują na największych i najważniejszych festiwalach. Gdański Behemoth jest w światowej czołówce, a olsztyński Vader świętował właśnie 40-lecie. Z jednej strony mamy podziemne, młode grupy grające black metal i jego wariacje, z drugiej - składy grające jeden do jednego muzykę z lat 80-tych, gdzie średnia wieku to 25 lat. A do tego jeszcze Generacja Z, która odkryła właśnie Nu Metal i gra w takim stylu. Polski metal niejedno ma imię, więc warto mu się przyjrzeć z bliska” – mówi autor podcastu.

Gośćmi Jasieńskiego będą młode zespoły, uznane składy koncertujące w całej Europie jak i weterani sceny. Gościem pierwszego odcinka jest legenda – Grzegorz Kupczyk, jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiego metalu. W drugim odcinku cyklu Kamil Jasieński zaprosi na spotkanie z zespołem Gallower. Premierowe odcinki „Nie ma lekko” będą dostępne co dwa tygodnie, w środę, również na youtube’ie Czwórki.

Z kolei Piotr Galus w „Rejonie Ruchu" poruszać będzie kwestie treningów, diet, fitnessu oraz sportu z ludzką twarzą, dostępnego dla każdego. „To podcast dla tych, którzy chcą zrozumieć, jak zmieniać swoje ciało, zaczynając od zmian w głowie. Bez mentalnej transformacji nic się nie zmieni” – tłumaczy Piotr Galus.

W każdym odcinku spotykać się będzie z trenerami, lekarzami, dietetykami i psychologami sportowymi, którzy będą się starali wytłumaczyć jak zrozumieć nasze ciała i procesy, które w nich zachodzą. Goście podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, oferując praktyczne wskazówki i inspiracje.
„Rejon Ruchu" to podcast skierowany do osób, którzy patrzą na swoje ciało nie tylko przez pryzmat wyglądu i mięśni, ale chcą zajrzeć głębiej i poznać zasady, którymi rządzi się organizm.
Nowy „Rejon Ruchu" otwiera seria rozmów o ciele mężczyzny. Gościem pierwszego odcinka „W męskim ciele" będzie szkoleniowiec i trener Konrad Nowak. Premierowe wydania „Rejonu Ruchu” będą udostępniane co dwa tygodnie, w piątek.

Kim jest Kuba Jamrozek?

Kuba Jamrozek to dziennikarz radiowej Czwórki, laureat wielu nagród za programy dotyczące zdrowia psychicznego dorosłych i młodzieży. W audycjach publicystycznych m.in. „Wieczór z Czwórką” (wcześniej „Strefa prywatna”) gości psychologów, terapeutów, socjologów i ludzi, których historie mogą zainspirować innych. Jest autorem również wielu audycji specjalnych, m.in. „Raban w Czwórce”, „Bal na parostatku”.

Kim jest Kamil Jasieński?

Kamil Jasieński - dziennikarz radiowy, z Czwórką związany od 15 lat. Prowadzi poranne pasmo Pierwsze Słyszę i audycję: „Hejterska 4”. Pomysłodawca i organizator wiralowego koncertu Mariana Lichtmana „Free Style Scat Performance”. Jest także pomysłodawcą i współtwórcą dokumentalnej serii „Definicja Brzmienia” oraz cyklu audycji/streamów z setami polskich DJów: „12 cali na godzinę”.

Kim jest Piotr Galus?

Piotr Galus to dziennikarz radiowo telewizyjny i trener, promujący zdrowy styl życia. Z Czwórką związany jest od 11 lat. Prowadzi programy związane ze sportem amatorskim („4bieg”, „Co was kręci”). W Polskim Radiu przez pięć lat prowadził „Gimnastykę Poranną”.

Plan premierowych emisji podcastów:

• 10 czerwca - „Jamrozek wrażliwie”
• 12 czerwca - „Nie ma lekko”
• 14 czerwca - „Rejon ruchu”

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 13:58
| radio » ludzie
Małgorzata Kościelniak przechodzi z Meloradia do Złotych Przebojów
Do zespołu Radia Złote Przeboje dołączy Małgorzata Kościelniak, która do tej pory była związana z Meloradiem.
22.07.24, 09:13
| radio » informacje
Katarzyna Kwiatkowska głosem Polskiego Radia RDC
22 lipca br. pojawiła się nowa oprawa ramówki Polskiego Radia RDC w której pojawił się głos Katarzyny Kwiatkowskiej.
18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.