05.06.24, 13:13

Radio Kołobrzeg obchodzi 30. urodziny

30. urodziny Radia Kołobrzeg, fot.: materiały prasowe

30 lat temu oficjalnie zostało uruchomione lokalne Radio Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie). Przez cały dzień na antenie pojawia się specjalne hasło urodzinowe, a w mediach społecznościowych sięgnięto po archiwalia.

Radio Kołobrzeg oficjalnie wystartowało 5 czerwca 1994 r. O koncesję radiową wystąpił pierwszy właściciel stacji Tomasz Drobnik. Rozgłośnia uzyskała koncesję 2 grudnia 1994 r. (0070/94-R). Wcześniej jednak stacja uzyskała promesę koncesji. Próbny sygnał stacji  uruchomiono kilka dni wczesniej - 1 czerwca 1994 r.

Jak informuje Radio Kołobrzeg w swoich mediach społecznościowych, 30 lat temu po raz pierwszy w eterze zabrzmiały słowa "Tu Radio Kołobrzeg", które wypowiedział nieżyjący już Włodzimierz "Dennis" Patrzek, redaktor naczelny. Rozgłośnia nadawała na częstotliwości 71,15 MHz, a pierwsze studio mieściło się na terenie Zieleni Miejskiej. Po kilku latach ówczesny właściciel i twórca stacji, Tomasz Drobnik, przeniósł nadawanie do studia w Radzikowie, przy Korczaka 2. W 2005 r. Radio Kołobrzeg zmieniło właściciela, którym została Telewizja Kablowa Kołobrzeg i od tego czasu rozgłośnia emituje swój program z ulicy Czarnieckiego 7.

Trudno nam czasami uwierzyć, że przetrwaliśmy taki szmat czasu. Nie ma już Radia Północ z Koszalina, nie istnieje Radio Reja Szczecinek, nie nadaje Radio Plama w Szczecinie, nie ma dziesiątek pozostałych prywatnych rozgłośni radiowych. Tym bardziej dziękujemy Wam - naszym Słuchaczom - że przez 30 lat mogliśmy towarzyszyć Wam w codziennym życiu, w domu, w pracy, w samochodach. Dziękujemy za każdą sekundę i każdą piosenkę spędzoną z Radiem Kołobrzeg. Mamy nadzieję, że to dopiero początek i wszystko co najlepsze, wciąż przed nami. Do usłyszenia na 90.2 FM!” – napisała rozgłośnia w urodzinowym poście na profilu Radia Kołobrzeg.

Radio Kołobrzeg to jedna z niewielu już stacji lokalnych działających przerwanie tyle lat i zlokalizowana poza dużymi aglomeracjami. Przez 30 lat stacja nie należała także do żadnej grupy radiowej. W ofercie stacji są m.in.: lokalne serwisy informacyjne, wiadomości z kraju i ze świata, magazyny publicystyczne oraz autorskie programy muzyczne.

Warto przeczytać i posłuchać:

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 13:58
| radio » ludzie
Małgorzata Kościelniak przechodzi z Meloradia do Złotych Przebojów
Do zespołu Radia Złote Przeboje dołączy Małgorzata Kościelniak, która do tej pory była związana z Meloradiem.
22.07.24, 09:13
| radio » informacje
Katarzyna Kwiatkowska głosem Polskiego Radia RDC
22 lipca br. pojawiła się nowa oprawa ramówki Polskiego Radia RDC w której pojawił się głos Katarzyny Kwiatkowskiej.
18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.