22.05.24, 11:06

Anna Maruszeczko i Ludwika Włodek autorkami nowych programów w Jedynce

Logo Jedynki, fot.: materiały prasowe

Program Pierwszy Polskiego Radia wprowadza do swojej oferty programowej dwie nowości: „Blisko, coraz bliżej” Anny Maruszeczko i „Głosy kobiet” Ludwiki Włodek. Premierowe wydanie audycji „Blisko, coraz bliżej” zaplanowano w środę, 22 maja br., a „Głosów kobiet” w czwartek, 23 maja. Obydwie audycje będą emitowane o godz. 21.00 w paśmie „Spotkania w Jedynce”.

„Nasze nowe propozycje w paśmie „Spotkania w Jedynce" otwierają przestrzeń Programu Pierwszego na doświadczenia i historie kobiet” – zapowiada Paulina Stolarek – Marat, dyrektorka-redaktorka naczelna Jedynki. „Dzięki Ludwice Włodek, w „Głosach kobiet" pojawią się kobiety z całego świata oraz te, które analizują ich działania i wpływ na wydarzenia. Z kolei Anna Maruszeczko w „Blisko, coraz bliżej" podzieli się nowoczesnym, otwartym spojrzeniem na emocje i relacje. Jestem pewna, że te opowieści, wrażliwość i kompetencje autorek sprawią, że wieczór w Jedynce zyska nowy wymiar” – dodaje Stolarek-Marat.

„Blisko, coraz bliżej” to audycja o wzajemnych relacjach, bliskości oraz relacjach w związkach. Anna Maruszeczko na antenie Jedynki wraz ekspertkami i ekspertami będzie rozmawiać o tym, co znaczy bliskość i dlaczego nam do siebie jest dalej niż bliżej. Autorka programu poruszy także tematykę relacji w związkach małżeńskich i partnerskich oraz porozmawia o współczesnych dylematach rodzicielskich. W programie również o tym, jak zrozumieć świat nastolatków i o aktywnościach społecznych, które mogą zbliżać. Emisja premierowego odcinka zaplanowano w środę, 22 maja o godz. 21.00.

„Głosy kobiet” to cykl rozmów Ludwiki Włodek z ekspertkami, polityczkami oraz artystkami o ważnych i aktualnych kwestiach politycznych, międzynarodowych i kulturalnych. Ma to być jednak przede wszystkim próba zwrócenia uwagi na kulisy tych wydarzeń i ich uczestników, a w szczególności uczestniczek, o których często się nie mówi. Emisja programu na antenie radioej Jedynki, 23 maja o godz. 21.00. Audycja będzie emitowana co tydzień w czwartki.

Kim jest Anna Maruszeczko?

Anna Maruszeczko to dziennikarka multimedialna, przez lata związana z TVN oraz radiem TOK FM. Redaktorka naczelna magazynu dla kobiet „Uroda Życia”. Współpracuje, m.in. z ośrodkiem niezależnych treści i magazynem „NNO – Po stronie odpowiedzialności”. Autorka książek – zbioru historii kobiet oraz podcastu „Wojowniczki & Wojownicy”. Maruszeczko realizuje się szczególnie w tematyce społecznej i psychologicznej. Jest honorową członkinią Stowarzyszenia „100-lecie Kobiet”.

Kim jest Ludwika Włodek?

Ludwika Włodek to publicystka i dziennikarka oraz autorka wielu reportaży, m.in. z Azji Środkowej, Iranu, Afganistanu i Indii. Wykładowczyni w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książek, w tym opublikowanej w 2012 r. „Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów”.

Komentarze

Powiązane

12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
10.06.24, 07:30
| radio » ludzie
Piotr Jaśkowiak gospodarzem sobotnich poranków w TOK FM
Piotr Jaśkowiak został nowym prowadzącym sobotnich "Poranków Radia TOK FM". Na antenie będzie można go usłyszeć między 7:00 a 9:00.
10.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Marcin Grzebielucha redaktorem wydania Wiadomości Radia Zet
Marcin Grzebielucha dołączył do zespołu Działu Informacji Radia ZET.
07.06.24, 17:09
| radio » informacje
Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia do końca czerwca
Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, startuje z IV edycją. Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe Jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Zgłoszenia trwają do końca czerwca 2024 r.
06.06.24, 21:45
| radio » informacje
Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy. Piegowaty koncert Polskiego Radia
Pod hasłem „Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy” odbędzie się kolejny koncert, na który zapraszają Katarzyna Stoparczyk, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy i Polskie Radio Dzieciom.
06.06.24, 17:30
| radio » informacje
Radiobal Romana Rogowieckiego w Radiu dla Ciebie
W ofercie Radia dla Ciebie (Warszawa) debiutuje nowa audycja Romana Rogowieckiego „Radiobal”. Program będzie emitowany w piątki od 20.05 do 22.00.
06.06.24, 13:45
| radio » informacje
Czwórka feat. Młode Głowy. Specjalna audycja o zdrowiu psychicznym
7 czerwca br. Czwórka zaplanowała specjalną audycję poświęconą zdrowiu psychicznemu młodych ludzi, nadawaną prosto z ogólnopolskiej konferencji „Młode Głowy. Otwarcie o Zdrowiu Psychicznym”, którą program objął patronatem medialnym. Relacje z wydarzenia oraz rozmowy na ważne tematy pojawią się od godz. 9.00 na antenie Czwórki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.