16.05.24, 09:52

Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy

Radio Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.

Każda z tych młodych osób będzie mogła się zaprezentować w audycji porannej i wieczornej. „To naturalne, że chcemy usłyszeć, jak grają w godzinach przedpołudniowych i wieczornych. Oczywiście, naturalne jest, że jedni kandydaci mogą lepiej wypaść w audycjach dziennych, a inni w wieczornych” – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

Młodzi prowadzący to bardzo silna grupa, która tworzy zespół Radia Nowy Świat. „W corocznej ankiecie, którą wysyłamy do naszych Patronów podkreślają Państwo i doceniają, że stacja daje szansę i możliwości rozwoju młodym ludziom. My jako redakcja czujemy dużą odpowiedzialność za nich, ale też ogromną satysfakcję, kiedy widzimy i słyszymy, jak pięknie rozwijają się i dorośleją na naszej antenie. To także ogromna zasługa naszych trochę starszych, a bardziej doświadczonych dziennikarzy, którzy stanowią ważną część naszego zespołu i swoim zawodowstwem wspierają „młodziaków” – dodaje Magda Jethon.

„Próbny lot” miał swoją premierę w lipcu 2020 r. , kiedy to radio przeprowadziło bardzo szeroki nabór młodych redaktorów. Wówczas do redakcji zgłosiło się ponad 2 tysiące kandydatów, z których Radio Nowy Świat nawiązało współpracę prawie z 20 osobami. Po dziś dzień na antenie radia, z tej pierwszej edycji, można usłyszeć m.in. Barbarę Gregorczyk, Kingę Krasuską, Marcelinę Słomian, Marię Zamachowską, Mateusza Andruszkiewicza, Jana Janczego, Bruno Jasieńskiego, Mikołaja Kierskiego, Mateusza Kuśmierka, Pawła Orlikowskiego, Adama Stasiaka czy Mikołaja Tyczyńskiego.

Komentarze

Powiązane

12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
10.06.24, 07:30
| radio » ludzie
Piotr Jaśkowiak gospodarzem sobotnich poranków w TOK FM
Piotr Jaśkowiak został nowym prowadzącym sobotnich "Poranków Radia TOK FM". Na antenie będzie można go usłyszeć między 7:00 a 9:00.
10.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Marcin Grzebielucha redaktorem wydania Wiadomości Radia Zet
Marcin Grzebielucha dołączył do zespołu Działu Informacji Radia ZET.
07.06.24, 17:09
| radio » informacje
Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia do końca czerwca
Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, startuje z IV edycją. Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe Jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Zgłoszenia trwają do końca czerwca 2024 r.
06.06.24, 21:45
| radio » informacje
Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy. Piegowaty koncert Polskiego Radia
Pod hasłem „Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy” odbędzie się kolejny koncert, na który zapraszają Katarzyna Stoparczyk, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy i Polskie Radio Dzieciom.
06.06.24, 17:30
| radio » informacje
Radiobal Romana Rogowieckiego w Radiu dla Ciebie
W ofercie Radia dla Ciebie (Warszawa) debiutuje nowa audycja Romana Rogowieckiego „Radiobal”. Program będzie emitowany w piątki od 20.05 do 22.00.
06.06.24, 13:45
| radio » informacje
Czwórka feat. Młode Głowy. Specjalna audycja o zdrowiu psychicznym
7 czerwca br. Czwórka zaplanowała specjalną audycję poświęconą zdrowiu psychicznemu młodych ludzi, nadawaną prosto z ogólnopolskiej konferencji „Młode Głowy. Otwarcie o Zdrowiu Psychicznym”, którą program objął patronatem medialnym. Relacje z wydarzenia oraz rozmowy na ważne tematy pojawią się od godz. 9.00 na antenie Czwórki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.