14.05.24, 23:35

Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce

Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek, debata w Radiowej Czwórce, fot.: materiały prasowe

„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.

"Kolejna otwarta debata w Czwórce będzie poświęcona jednemu z najważniejszych problemów naszych czasów, kondycji psychicznej młodych i starszych" – zapowiada dyrektorka, redaktorka naczelna radiowej Czwórki, Justyna Dżbik – Kluge.

Debata poruszy kwestie przyczyn problemów psychicznych wśród młodych ludzi, sposobach mówienia o nich, metodach wsparcia i unikaniu psychowashingu, oraz jak odróżniać prawdziwych terapeutów od oszustów.

W studiu radiowej Czwórki zagoszczą m.in.:

  • Weronika Snoch i Dagmara Adamiec – twórczynie Nastoletniego Azylu,
  • Mateusz Trzaska - tegoroczny maturzysta, współkoordynator Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+,
  • Lucyna Kicińska- pedagożka i certyfikowana suicydolożka PTS,
  • Marcin Łokciewicz – pedagog w Ośrodku dla młodzieży „Zamek”, autor książki „Żyję czy to mało”,
  • Justyna Żukowska-Gołębiewska - koordynatorka główna Programu Profilaktycznego Projektu MŁODE GŁOWY,
  • Katarzyna Parzuchowska - edukatorka Fundacji eFkropka, asystentka ds. zdrowienia w Szpitalu Bródnowskim, instruktorka teatralna w Teatrze Kryzys,
  • Andrzej Silczuk, psychiatra, twórca i gość licznych podcastów,
  • Łukasz Polikowski, psycholog, autor kanału Człowiek Absurdalny,
  • Sonia Ziemba-Domańska, psycholog pracująca ze studentami i wykładowcami w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, kierowniczka Behawioralnego Telefonu Zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz studenci i Pepper- terapeutyczny robot.

Brak już sił, by cytować kolejne przerażające dane o próbach samobójczych czy samookaleczaniu się ludzi młodych. Trzeba działać, trzeba tworzyć bezpieczny przekaz, włączając się w dyskusję na temat zdrowia psychicznego, które niestety cały czas w Polsce jest powodem do stygmatyzowania. (...) Bez ocen, z dużą wrażliwością porozmawiamy o tym, jak sobie radzić, gdy coraz częściej mamy wrażenie, że świat zwariował.” – przekonuje Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka Czwórki

17 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Czwórka zaprasza do słuchania i oglądania debaty w czwartek 16 maja o godz. 20.00. Retransmisja 19 maja po godz. 17.00 na antenie Polskiego Radia 24

Komentarze

Powiązane

12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
10.06.24, 07:30
| radio » ludzie
Piotr Jaśkowiak gospodarzem sobotnich poranków w TOK FM
Piotr Jaśkowiak został nowym prowadzącym sobotnich "Poranków Radia TOK FM". Na antenie będzie można go usłyszeć między 7:00 a 9:00.
10.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Marcin Grzebielucha redaktorem wydania Wiadomości Radia Zet
Marcin Grzebielucha dołączył do zespołu Działu Informacji Radia ZET.
07.06.24, 17:09
| radio » informacje
Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia do końca czerwca
Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, startuje z IV edycją. Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe Jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Zgłoszenia trwają do końca czerwca 2024 r.
06.06.24, 21:45
| radio » informacje
Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy. Piegowaty koncert Polskiego Radia
Pod hasłem „Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy” odbędzie się kolejny koncert, na który zapraszają Katarzyna Stoparczyk, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy i Polskie Radio Dzieciom.
06.06.24, 17:30
| radio » informacje
Radiobal Romana Rogowieckiego w Radiu dla Ciebie
W ofercie Radia dla Ciebie (Warszawa) debiutuje nowa audycja Romana Rogowieckiego „Radiobal”. Program będzie emitowany w piątki od 20.05 do 22.00.
06.06.24, 13:45
| radio » informacje
Czwórka feat. Młode Głowy. Specjalna audycja o zdrowiu psychicznym
7 czerwca br. Czwórka zaplanowała specjalną audycję poświęconą zdrowiu psychicznemu młodych ludzi, nadawaną prosto z ogólnopolskiej konferencji „Młode Głowy. Otwarcie o Zdrowiu Psychicznym”, którą program objął patronatem medialnym. Relacje z wydarzenia oraz rozmowy na ważne tematy pojawią się od godz. 9.00 na antenie Czwórki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.