10.05.24, 13:00

Isobel Yeung dołącza do CNN

Isobel Yeung dołącza do CNN, fot.: materiały prasowe

Isobel Yeung zajęła stanowisko korespondentki międzynarodowej w biurze sieci CNN w Londynie. Znana ze swoich śledztw i przełomowych reportaży ze stref konfliktów na całym świecie, Yeung będzie relacjonować najważniejsze wydarzenia dla telewizyjnych i cyfrowych platform CNN.

Isobel ma naprawdę wyjątkowe osiągnięcia w zakresie wpływowego, ambitnego raportowania i tworzenia filmów. Niezwykle rzadko można znaleźć wszechstronnie wykwalifikowanego dziennikarza z takim doświadczeniem i nagradzaną pracą w tak wielu krajach. Jest to rodzaj dziennikarstwa, który zawsze był podstawą tego, czym jest CNN i jesteśmy podekscytowani, że dołącza do naszego już wybitnego zespołu międzynarodowych korespondentów" – powiedziała Deborah Rayner, Senior Vice President of International Newsgathering w CNN.

Yeung przychodzi do CNN z VICE News, gdzie pracowała jako starszy korespondent i producent, tworzyła materiały, które pojawiały się na platformach VICE, a także HBO, Hulu i Showtime. W ciągu prawie 10 lat pracy w VICE relacjonowała szeroki zakres historii geopolitycznych, społecznych, kulturowych i praw człowieka z każdego zakątka świata, w tym z Afganistanu, Chin, Iraku, Libii, Filipin, Rosji, Syrii, Ukrainy i Jemenu.

W ciągu ostatniego roku Yeung działała pod przykrywką w Meksyku, aby zinfiltrować sieć chińskich gangsterów piorących pieniądze dla karteli narkotykowych, uzyskała dostęp do Iranu, aby relacjonować powstanie kobiet rok po śmierci Mahsy Amini, a także udała się na rosyjski obóz letni, gdzie nielegalnie wysłano ukraińskie dzieci. Ponadto, w ramach śledztwa prowadzonego dla BBC, relacjonowała z okupowanego Zachodniego Brzegu Jordanu w sprawie postępowania izraelskich sił bezpieczeństwa.

Za swoją pracę zdobyła wiele nagród dziennikarskich, w tym 10 nagród Emmy, Peabody Award, duPont-Columbia Award, Royal Television Society Television Journalism Award, wielokrotnie Overseas Press Club oraz nagrodę dziennikarza roku przyznawaną przez Foreign Press Association.

Urodzona i wychowana w Salisbury w Anglii, Isobel Yeung ukończyła Uniwersytet w Nottingham, studiując zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Chinach. Współpracę z CNN rozpoczyna od zaraz.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
06.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na antenach TVP
7 czerwca br. rozpoczną się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie, gdzie niemal 100 reprezentantów Polski będzie ze sobą rywalizować. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.