11.05.24, 08:00
Janek Dąbrowski wspiera Misję Kieszonkowe. Bank BNP Paribas z akcją edukacyjną
Bank BNP Paribas rozpoczął nowy etap kampanii promującej program edukacji finansowej „Misja Kieszonkowe”. W celu zachęcenia dzieci w wieku od 7 do 15 lat do udziału w programie oraz towarzyszącym mu szkolnym konkursie, bank zaprosił do współpracy młodzieżowego youtubera Janka Dąbrowskiego. Osobiście odwiedzi on cztery zwycięskie klasy w ich szkołach, nadając tym samym wyjątkowy charakter edukacyjnym zajęciom. Organizatorzy na zgłoszenia do konkursu czekają do końca maja br.
„Misja Kieszonkowe”, organizowana przez Bank BNP Paribas, to inicjatywa edukacyjna, która skupia się na rozwijaniu umiejętności finansowych u najmłodszych. Program ten daje dzieciom możliwość nauki tego, jak mądrze zarządzać swoimi środkami i korzystać z różnych produktów bankowych. Dotychczas udział w nim wzięło ponad 62 tysiące uczennic i uczniów. Aktualna, trzecia edycja, wpisuje się w kontekst Światowego Tygodnia Pieniądza, kładąc nacisk na budowanie świadomości finansowej już od najmłodszych lat.
Nieodłącznym elementem działań edukacyjnych jest także konkurs skierowany do szkół. Prace konkursowe można zgłaszać do 31 maja 2024 r. Do wygrania są wycieczki edukacyjne dla całych klas do warszawskiego minicity. Ponadto lekcje edukacyjne dla czterech zwycięskich klas poprowadzi młodzieżowy youtuber - Janek Dąbrowski.
Janek Dąbrowski, która wspiera tegoroczną edycję „Misji Kieszonkowe”, działa w internecie od 2013 r. i od tego czasu był m.in prezenterem telewizyjnym w "The Voice Kids", dziennikarzem radiowym w Polskim Radiu, reprezentantem Polski na forum ONZ w ramach #IGF2021, autorem książki młodzieżowej “Takie Tam” oraz aktorem głosowym w produkcjach Disney oraz studia Illumination. Jego kanały w social mediach cieszą się bardzo dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.
W ramach programu „Misja Kieszkowe” nauczyciele otrzymują darmowe materiały edukacyjne, w tym scenariusze lekcji dla cyklu zajęć z zakresu finansów osobistych. Zajęcia mają mieć charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Projekt nie pomija też aspektów psychologicznych związanych z edukacją finansową – dzieci uczą się m.in. tego, jak nie oceniać innych przez pryzmat statusu materialnego oraz, że pieniądze mogą być środkiem nie tylko do realizacji zachcianek, ale i do własnego rozwoju.
Komentarze