17.04.24, 10:10

Aleksandra Fila-Jankowska. Frekwencja 350. Tom 1. Natura kryształu

Okładka książki, fot.: materiały prasowe

28 kwietnia br. na rynku wydawniczym swoją premierę będzie miał pierwszy tom cyklu „Frekwencja 350” autorstwa Aleksandry Fili-Jankowskiej.

Wizja nieodległej przyszłości, w której ludzie komunikują się bardziej transparentnie niż dziś. Jakie ryzyko niesie spotkanie ludzkości z zaawansowaną cywilizacją?

Przybysze z planety Uldri powołali do życia na Ziemi hybrydę obu ras. Dziewczyna o imieniu Korwetta, która dorastała w nieświadomości swojego pochodzenia, podejmuje przeznaczoną jej rolę tłumaczki obu cywilizacji. Angażuje się przy tym w upragniony związek z komandorem Akademii Astronautyki, Robertem Bryniarskim.

Przybysze konstruują na Ziemi cenny dla nich kryształ. Monolit stymuluje rozwój ludzi, odsłaniając jednak przy tym ich deficyty. Przed powrotem na Uldri goście ostrzegają Ziemian, by w kryzysie ozdrowieńczym nie ulegli lękom i iluzji.

Wkrótce do Ziemi zbliża się potężny okręt. Najeźdźcy żądają wydania kryształu. Z ziemskiego kosmodromu startuje statek pod dowództwem komandora Bryniarskiego, z monolitem na pokładzie. Komu z jego załogi uda się przetrwać kontakt z nieznaną potęgą? Jakie siły kosmiczne ujawnią się w obliczu konfliktu? Czy weterani powracający na Ziemię to wciąż ci sami ludzie, którzy ją opuszczali? Czy miłość Roberta i Korwetty przetrwa w radykalnie zmienionych okolicznościach?

Patronat nad książką objął portalmedialny.pl.

Kim jest Aleksandra Fila-Jankowska?

Aleksandra Fila-Jankowska - profesor sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS, zajmuje się zawodowo utajonymi obszarami funkcjonowania człowieka. Posiada wykształcenie psychologiczne, matematyczne i pedagogiczne. Pracowała na Uniwersytecie Pomorskim, Uniwersytecie Gdańskim oraz jako kurator zawodowy w sądzie.
Poza pozycjami naukowymi z zakresu psychologii wydała powieść „Rysy na tęczy” z gatunku science fiction, mocno ugruntowaną w psychologii. Podobny charakter ma jej czterotomowy cykl „Frekwencja 350”, którego pierwszy tom wychodzi właśnie drukiem, a trzy kolejne są w procesie wydawniczym.
Mieszka w Gdyni. Jej pasją są medytacje, zagadki egzystencji oraz podróże do kolebek starożytnych cywilizacji.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy