16.04.24, 06:30

MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem

Fot.: Pixabay.com, licencja otwarta

Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. Wydawca zamierza wzmocnić relacje z czytelnikami i zwiększyć wpływ na debatę publiczną.

Systematyczne publikacje rozmów, m.in. o zjawiskach w polityce światowej, wyzwaniach biznesowych i technikach rozwoju osobistego wystartują przed wakacjami. Będą miały formy wideo i audiopodcastów dostępnych w kanałach społecznościowych. Za ich produkcję i zakres merytoryczny będzie odpowiadał Damian Kwiek. Z kolei Michał Proszowski wesprze marki MT Biznes pod kątem społecznościowego zaangażowania, opartego o wypracowane z zespołem wydawnictwa założenia i mechanizmy. Tu także pierwsze efekty mają pojawić się w drugim kwartale br.

MT Biznes koncentruje się na rozpowszechnianiu wiedzy, która jest merytoryczna i aktualna . „Kluczem, według którego wybieramy książki do naszej oferty, jest ich praktyczność i “narzędziowość” z perspektywy czytelnika. Dużą wagę przykładamy także do formy - stosujemy miękkie oprawy, duże skrzydełka i czytelny layout. Od kilku lat jesteśmy także prekursorem zmian na rynku wydawniczym, dążymy do stworzenia warunków zdrowej konkurencji” — mówi Katarzyna Graca, prezeska wydawnictwa. „Sami na co dzień wykorzystujemy wiedzę z książek, które wydajemy, dlatego uznaliśmy, że warto dzielić się nią również w innych formach. I stąd pomysł na podcasty. Chcemy, żeby była to platforma wymiany opinii dla naszych autorów, jak i okazja do znajdowania nowych czytelniczych perełek” – dodaje Graca.

MT Biznes wydaje tytuły pod kilkoma specjalistycznymi markami, czyli tzw. imprintami. Są to Prześwity, Laurum, Poltext i Słówko. Stołeczna firma prowadzi też księgarnię internetową Gruby Tom. Firma wprowadza na rynek czytelniczy także poradniki biznesowe. Spółka specjalizuje się w literaturze faktu, która objaśnia czytelnikom świat. W ofercie wydawnictwa jest blisko 700 książek. Organizacyjnie za wszystkimi markami stoją dwie spółki: MT Biznes i Poltext.

„W knowledge up koncentrujemy się na wartości wynikającej z wiedzy, zatem organizacja, taka jak MT Biznes, która udostępnia terabajty rzetelnych danych, analiz i praktycznych wskazówek, jest dla nas wymarzonym partnerem. Wykorzystamy swoje doświadczenie w pracy dla klientów z sektora nauki, żeby treści wydawnictwa miały szansę docierać do jak najszerszej publiczności i twórczo wpływać na dyskusję o najważniejszych problemach istotnych społecznie w Polsce” — mówi Michał Proszowski, general manager knowledge up.

Jak dodaje Damian Kwiek, dyrektor industry up, w związku z pracą dla branży biznesowej zna od dawna działalność wydawniczą MT Biznes. „Korzystałem z naukowych opracowań o ekonomii i zarządzaniu, zatem miałem okazję przekonać się o jakości merytorycznej tych publikacji. W planie działań komunikacyjnych mamy m.in. produkcję podcastów nie tylko o książkach, ale o zjawiskach, jakie są w nich drobiazgowo przedstawiane. Stworzenie autorom publikacji warunków do szerokiego dzielenia się wiedzą, także za pomocą nowoczesnych kanałów, wzmocni oddziaływanie ich książek. A w czasach, kiedy brak wiedzy i manipulowanie powierzchownymi informacjami sprawiają nam tak wiele problemów, rzetelne źródła są szczególnie potrzebne” — mówi Damian Kwiek, dyrektor industry up.

W listopadzie 2023 r. Damian Kwiek rozpoczął współpracę z Radiem Nowy Świat, dla którego nagrywa podcasty pt. “5 rewolucja”. Programy są poświęcone przemysłowi 5.0, czyli wykorzystywaniu nowoczesnych technik organizacyjnych oraz rozwiązań cyfrowych m.in. w produkcji. Wcześniej Kwiek był przez 20 lat dziennikarzem radiowym, m.in. w III Programie Polskiego Radia. Później pracował w CHIP-ie i Platformie Przemysłu Przyszłości.

Michał Proszowski to ekspert w dziedzinie komunikacji i menadżer. Długo był związany ze spółką PGE Narodowy, gdzie odpowiadał za jej wizerunek. Wcześniej pracował w Onecie i „Rzeczpospolitej”.

Komentarze

Powiązane

20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.05.24, 11:44
| radio » informacje
Twoje fajne miasto. RMF wznawia akcję sprzed kilku lat w nowej formule
W sobotę, 18 maja br. ruszy akcja „Twoje fajne miasto w RMF FM”. Co tydzień ekipa rozgłośni odwiedzać będzie polskie miasta i miasteczka. Pierwszym miejscem na trasie stacji będzie Rawicz.
13.05.24, 10:32
| radio » informacje
Jedynka wprowadza do oferty nowe audycje historyczne
Program 1 Polskiego Radia rozpoczyna emisję audycji „Odrodzona-nieznana” Grzegorza Kalinowskiego (niedziele po godz. 12.00) oraz „Historia bliska” Marka Stremeckiego i Michała Wójcika (poniedziałki po 21.00).
10.05.24, 14:00
| radio » informacje
Oxford Drama w Trójce na żywo
W niedzielę, 12 maja br. o godz. 19.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert wrocławskiego duetu Oxford Drama, który zagra m.in. utwory z najnowszej płyty „The World Is Louder”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy