15.04.24, 10:57

Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert

Dzień Patrona w Radiu Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 

Jak co roku, Radio Nowy Świat 16 kwietnia będzie świętować razem z patronami, którzy wspierają stację. Już po raz czwarty zespół stacji w wyjątkowy sposób chce podziękować swoim darczyńcom, przygotowując dla nich różne niespodzianki.

16 kwietnia dzień rozpocznie się tradycyjnie - jak co wtorek - audycją „Nowy Świt”, którą poprowadzi Katarzyna Kasia. O godz. 8:00 do redaktorki Kasi dołączy Joanna Kołaczkowska i Klaudiusz Slezak i rozpocznie się specjalne wydanie „Koncertu życzeń” (8:00-10:00). Jak każdy „Koncert życzeń”, tak i ten będzie można także oglądać na stronie internetowej Radia Nowy Świat. Transmisja video będzie udostępniona tylko dla patronów. O godz. 10:00 Patryk Rabiega zaprosi na nieco inne wydanie „Wyborów osobistych” (10:00-11:00) z udziałem patronów z Meksyku, Malty i Australii.

Audycja „W środku dnia”, na którą zaprosi Mateusz Andruszkiewicz, rozpocznie się jak zwykle o godz. 11:00. Program potrwa dwie godziny, a gośćmi będą patroni z Norwegii, Danii, Szwecji, Szwajcarii, Wietnamu, Czech, Słowacji, Nepalu i Hiszpanii. W trzeciej godzinie stacja zaprasza na specjalne wydanie „Szczytu wszystkiego” (13:00-14:00), który poprowadzą Marcin Mann i Mateusz Andruszkiewicz.

Od godz. 14:00, jak co wtorek, antenę przejmuje Jan Janczy, ale tym razem tylko na godzinę i w towarzystwie Jerzego Sosnowskiego, który będzie zadawał dużo pytań naszemu redaktorowi, który wie prawie wszystko o Skandynawii. Dlatego na ten dzień audycja zmieni swoją nazwę na „Klimaty na raty w stuleciu dziwów”. O godz. 15:00 Wojciech Mann i Maciej Jankowski zapraszają na swój podcast „Komu piosenkę”, który z okazji Dnia Patronów przybierze formę godzinnej audycji.

„Nowy Świat po południu” rozpocznie się tradycyjnie o godz. 16.00. To będzie nietypowe wydanie, ponieważ bohaterami i ekspertami będą patroni. W paśmie zostanie wyemitowany reportaż Anny Rokicińskiej, z patronami w roli głównej, których na przestrzeni tych czterech lat połączyła niezwykła więź: przyjaźń, a nawet miłość. W drugiej godzinie Ksenia Maćczak porozmawia z ekspertką-patronką, która opowie co, jak i dlaczego wybieramy, kiedy udajemy się w podróż. W ostatniej godzinie zaplanowana została rozmowa Michała Poryckiego z architektem-patronem o tym, co jest dla nas ważne dziś, kiedy tworzymy swoją przestrzeń i jak trendy zmieniały się na przestrzeni lat.

Finał świętowania Dnia Patronów rozpocznie się o godz. 19:00. Jak co wtorek o tej godzinie powinna zostać nadana audycja „Wagle”, ale tym razem prowadzący Waglewski i Fisz zaproszą patronów i słuchaczy na swój koncert WAGLEWSKI FISZ EMADE w radiowym koncert holu. Dla patronów uruchomiona będzie relacja video na naszej stronie internetowej.

Komentarze

Powiązane

20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.05.24, 11:44
| radio » informacje
Twoje fajne miasto. RMF wznawia akcję sprzed kilku lat w nowej formule
W sobotę, 18 maja br. ruszy akcja „Twoje fajne miasto w RMF FM”. Co tydzień ekipa rozgłośni odwiedzać będzie polskie miasta i miasteczka. Pierwszym miejscem na trasie stacji będzie Rawicz.
13.05.24, 10:32
| radio » informacje
Jedynka wprowadza do oferty nowe audycje historyczne
Program 1 Polskiego Radia rozpoczyna emisję audycji „Odrodzona-nieznana” Grzegorza Kalinowskiego (niedziele po godz. 12.00) oraz „Historia bliska” Marka Stremeckiego i Michała Wójcika (poniedziałki po 21.00).
10.05.24, 14:00
| radio » informacje
Oxford Drama w Trójce na żywo
W niedzielę, 12 maja br. o godz. 19.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert wrocławskiego duetu Oxford Drama, który zagra m.in. utwory z najnowszej płyty „The World Is Louder”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy