27.03.24, 11:00

Koncerty i spotkania na 62. urodziny Trójki

Nowa Trójka na 62. urodziny, fot.: materiały prasowe

1 kwietnia br. Trójka będzie obchodziła 62. urodziny. Tego dnia zaplanowano koncerty oraz spotkania z gośćmi. Jednocześnie będzie to zapowiedź „Nowej Trójki”.

„Program przygotowany na urodziny Nowej Trójki to zapowiedź zmian, których mogą się spodziewać nasi słuchacze. Znalazły się tam audycje, których najbardziej brakowało w ciągu ostatnich lat, a stanowią o jakości i charakterze Trójki. Bardzo się cieszę, że Program Trzeci Polskiego Radia ponownie staje się miejscem nieskrępowanej debaty, a do Studia im. Agnieszki Osieckiej wracają największe muzyczne gwiazdy” - mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia. „Świętujemy w bardzo ważnym dla naszego radia momencie. Tego dnia chcemy zapowiedzieć to, co najlepszego wydarzy się na naszej antenie po odbudowie rangi Programu Trzeciego. Pomysł urodzinowego dnia ma odzwierciedlać to, co przyświeca nam podczas misji odbudowy. Szanujemy przeszłość, czerpiemy z najlepszych tradycji i trzymamy rękę na pulsie teraźniejszości” - dodaje Agnieszka Szydłowska, dyrektorka-redaktorka naczelna  Trójki.

Tego dnia stacja zaplanowała aż pięć koncertów zespołów muzycznych, spotkania z gośćmi, „odkrycie” kart dotyczących nadchodzących pierwszych zmian w  programie. Także tego dnia po raz pierwszy zostanie wyemitowany jingiel czytany kobiecym głosem.

O godz. 11.00 koncert Marcina Maseckiego, który zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Boleras y mas” - pierwszą, na której nie tylko gra, ale także śpiewa. Gościnnie wystąpi Jan Emil Młynarski. Z kolei o godz. 13.00 Artur Andrus i Joanna Kołaczkowska wystąpią we wspólnym programie muzyczno-kabaretowym,. Artur Andrus jest legendarnym dziennikarzem  Trójki, który w 2024 r. obchodziłby jubileusz 30-lecia pracy na antenie, gdyby nie zmiany, które zmieniły bieg historii stacji.

Z kolei o godz. 17.00 koncert Renaty Przemyk i Dagadany, projektu „Vera to ja", którego korzenie sięgają czasów pandemii, kiedy artystka zaczęła tworzyć tę bardzo kobiecą opowieść. Do współpracy przy realizacji piosenek opartych na tej historii zaprosiła polsko-ukraińską grupę Dagadana. Ten koncert przygotowany został wspólnie z Radiowym Centrum Kultury Ludowej, które 1 kwietnia obchodzi w tym roku swoje 30. urodziny.

A jako jeden z wieczornych prezentów urodzinowych, o godz. 19.00 koncert Lecha Janerki, który w 2023 r. powrócił z nową płytą „Gipsowy odlew falsyfikatu”. Jego muzyka i teksty przez lata wpisywały się w historię  Trójki. To jak podkreśla stacja ważny i symboliczny powrót na scenę w trójkowym studiu.

Z kolei o godz. 21.00 odbędzie się koncert Kari Sál i Adama Bałdycha. W  2024 r. wydała ona płytę „Butterfly“, w której tworzeniu i nagrywaniu wspomagał ją Adam Bałdych oraz Jacob Karlzon, Kacper Budziszewski, Roman Chraniuk i Dawid Fortuna i to ten album Kari przedstawi trójkowej publiczności 1 kwietnia.

1 kwietnia stacja zaprasza także na spotkania z przedstawicielami świata sztuki i sportu.  Gospodarzami specjalnych wydarzeń – także z udziałem publiczności – w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej będą Katarzyna Borowiecka, Michał Nogaś, Krzysztof Łoniewski  i Dariusz Urbanowicz.

Spotkania z ciekawym człowiekiem

Na rozmowę o współczesnym polskim kinie zaprasza Katarzyna Borowiecka, która spotka się z Agnieszką Smoczyńską („Silent Twins”), Pawłem Maśloną („Kos”) i Janem P. Matuszyńskim („Żeby nie było śladów”). Z kolei Michał Nogaś zaprasza na spotkanie z Zytą Rudzką (ubiegłoroczną laureatkę Nagrody Literackiej „Nike”), Joanną Kuciel-Frydryszak (zdobywczynią Nagrody im. Teresy Torańskiej i Bestsellerów Empiku) oraz Grzegorzem Piątką (posiadaczem „Paszportu Polityki” oraz Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii esej). Krzysztof Łoniewski i Dariusz Urbanowicz zaprosili na urodzinowe spotkanie aktorkę Annę Dereszowską i siatkarza Andrzeja Wronę.

Komentarze

Powiązane

18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.