07.03.24, 14:00
Lokalne redakcje Wyborczej z nową strukturą. Mniejsze korzystają ze wsparcia zespołów z innych miast
Od marca br. lokalne zespoły redakcyjne “Wyborczej” działają już w nowej strukturze organizacyjnej. Najmniejsze z nich korzystają ze wsparcia redakcyjnego i redaktorskiego zespołów z większych miast. Po zmianach redakcje “Wyborczej” w dalszym ciągu wydają 30 lokalnych serwisów.
Lokalne redakcje “Wyborczej” działają w zmienionej strukturze organizacyjnej, która ma zapewnić najmniejszym zespołom wsparcie redakcyjne oddziałów z większych miast. „Lokalność to składnik DNA “Wyborczej”, a treści lokalne pozostają ważnym elementem naszej oferty dla czytelników i czytelniczek. Proponujemy im 30 serwisów lokalnych, które tworzą zespoły doświadczonych dziennikarzy i dziennikarek z całej Polski. Wraz ze spadkami nakładu, od lat zmniejszają się lokalne wydania papierowe i to właśnie braliśmy pod uwagę zmieniając wielkość poszczególnych oddziałów, z których część już od jakiegoś czasu jest w pełni cyfrowa” - mówi Paula Skalnicka, szefowa redakcji lokalnych “Wyborczej”.
Redakcja warszawska, kierowana przez Małgorzatę Bujarę, współpracuje ściśle z redakcjami w Radomiu i Płocku. Redakcja we Wrocławiu, której szefem jest Leszek Frelich, wspiera zespoły z Wałbrzycha i Opola. Poznańska redakcja Marty Kaźmierskiej pracuje z zespołami z Kalisza, Zielonej Góry i Gorzowa. Trójmiejski zespół, kierowany przez Grzegorza Kubickiego, wspiera redakcyjnie dziennikarzy z Elbląga i Olsztyna. Joanna Żarnoch-Chudzińska jest szefową łódzkiej redakcji, która współpracuje z zespołem z Kielc. Szefem katowickiego zespołu, który wspiera także Rybnik, Gliwice, Sosnowiec i Częstochowę, jest Dariusz Kortko. Magdalena Mach wraz ze swoją krakowską redakcją współpracuje z zespołem z Zakopanego. Szczecińska redakcja, zarządzana przez Jerzego Połowniaka, pracuje z redakcją z Koszalina, a Jacek Glugla i jego zespół w Bydgoszczy pracuje z dziennikarzami z Torunia. Pracę redakcji w Rzeszowie, Białymstoku i Lublinie koordynuje Jan Latała.
„Naszą ambicją jest przygotowywanie takiej oferty, która zapewnia wiedzę o wszystkim, co ważne w miastach i regionach. Stawiamy na unikalne, reporterskie treści, które rezonują w lokalnych społecznościach, a jednocześnie są istotne dla czytelników w całej Polsce” - podkreśla Paula Skalnicka.
Regionalne zespoły redakcyjne “Wyborczej” to ponad 100 dziennikarzy i dziennikarek, którzy na co dzień piszą o sprawach z różnych części Polski, dostarczając czytelniczkom i czytelnikom pogłębione teksty, analizy i reportaże. Już wkrótce przybliżą im m.in. tematy związane z wyborami - zarówno samorządowymi, jak i do Parlamentu Europejskiego. Zespoły “Wyborczej” będą nie tylko relacjonować przebieg lokalnych kampanii wyborczych, ale także zachęcać do udziału w wyborach, m.in. w ramach akcji
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertę
Komentarze