24.02.24, 09:00

Radio Nowy Świat razem z Ukrainą

Zapowiedź reportażu, fot. : RNŚ / Marcin Banasiak

W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Stacja uruchomiła również specjalną zbiórkę.

Specjalna zrzutka została uruchomiona 22 lutego i będzie funkcjonować do 22 marca br. W ubiegłym roku dzięki hojności naszych patronów i słuchaczy trzykrotnie przekroczono  kwotę, jaka była celem zbiórki. „Wiem, że wszyscy jesteśmy poruszeni, ale też zmęczeni tym, że wojna w Ukrainie trwa już dwa lata. Próbujemy żyć normalnie, ale działania takie jak prowadzi fundacja „Be a Hero” przypominają nam, że tak naprawdę normalnie nie jest. Mając w pamięci niedawno zakończoną akcję w ramach eSkarbonki na rzecz WOŚP i rekord jaki padł (ponad milion złotych zebranych dla fundacji Jurka Owsiaka) wiem, że serca naszych Słuchaczy są tak wielkie, że cel zbiórki ponownie zostanie osiągnięty, a może nawet przekroczony” – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

W piątek, 23 lutego w audycji „Nieco Inny Piątek” (6:00-10:00) Anna Rokicińska zaprosiła  do wysłuchania reportażu „Optymizm w ruinach”, którego fragment zostanie wyemitowany w porannym paśmie, a całość w popołudniowej audycji „Nowy świat po południu”.

W sobotę, 24 lutego, w drugą rocznicę agresji na Ukrainę, w „Sobotnim brzasku” (7:00-10:00) relacja Anny Rokicińskiej z podróży do Charkowa. W audycji „Deliberatorium” (12:00-13:00) Beata Grabarczyk porozmawia ze swoimi gośćmi o sytuacji za wschodnią granicą. Tego dnia gościnią „Mięty do (pop)kultury” (18:00-19:00) będzie Eugenia Kuzniecowa, autorka powieści "Drabina". „Dodatkowo razem ze współautorką Pauliną Gawrońską powiem o projekcie "Bezdroże" z Wrocławskiego Teatru Współczesnego. To teksty o sąsiedztwie z polskiego i ukraińskiego punktu widzenia, które będą publikowane na stronie teatru. A wisienką na torcie będzie propozycja dla najmłodszych czytelników. 14-letnia Magda opowie o książce "Morele rozkwitają nocą". To książka o wojnie (dla młodych) napisana przez Ukrainkę Olę Rusinę” – mówi Katarzyna Oklińska, autorka programu „Mięta do (pop)kultury” w Radiu Nowy Świat.

Na zakończenie tego dnia w audycji „Szczyt wszystkiego” (19:00-20:00) korespondentką z Ukrainy będzie Olga Stepaniuk, tłumaczka języka ukraińskiego i rosyjskiego.

Na zakończenie w poniedziałek, 26 lutego w porannym programie „Nowy świt” (6:00-10:00) stacja połączy się z Anną Rokicińską, a w popołudniowym paśmie „Nowy Świat po południu” (16:00-19:00) o godzinie 18.30 gościem będzie Marcin Banasiak, wolontariusz, dokumentalista, który od maja 2022 mieszka w Charkowie i przygotowuje film dokumentalny na temat życia na pograniczu wojny.

Komentarze

Powiązane

19.04.24, 07:48
| radio » informacje
Roman Czejarek Zasłużony Dla Kultury Polskiej
18 kwietnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie, podczas inauguracji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024, odbyło się wręczenie odznaczeń dla służb konserwatorskich, społecznych opiekunów zabytków i osób zasłużonych dla bezpieczeństwa dziedzictwa kultury. Wśród uhonorowanych znalazł się dziennikarz Jedynki Roman Czejarek.
18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy