23.02.24, 15:09

Specjalne propozycje programowe kanału TVP Kobieta w drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie

Kadr z cyklu "Matki wojny", fot.: materiały prasowe

W drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie TVP Kobieta w cyklu „Matki wojny” oraz w specjalnych odcinkach programu „Kobiety w drodze”, przypomni sylwetki ukraińskich kobiet zaangażowanych w działania wspierające rodaków. Na antenie pojawią się także wywiady z Tetianą Kovalchuk i Mery Akopian, z którymi w Kijowie spotkała się dziennikarka - Anna Kostrzewska.

24 lutego miną dwa lata od rosyjskiej napaści na Ukrainę. Od wczesnej wiosny 2022 r., TVP Kobieta towarzyszyła ukraińskim kobietom i wojennym sierotom, dokumentując ich życie. Cykl „Matki wojny” został zrealizowany na zamówienie TVP Kobieta, narratorką jest Marta Manowska.

W sobotę, 24 lutego o godz. 19:30 TVP Kobieta wyemituje pierwszy odcinek programu, zrealizowany w ośrodku recepcyjnym „Przystanek dobrej nadziei” w Otwocku, gdzie powstał dom długoterminowego pobytu dla ukraińskich kobiet i dzieci. W środę, 28 lutego pół godziny po północy widzowie będą mogli obejrzeć drugi odcinek „Matek wojny”, w którym Marta Manowska odwiedziła miejscowość Sielpi – w woj. świętokrzyskim, gdzie 1,2 tys. kobiet i dzieci z Ukrainy znalazło schronienie.

Alla Nalyvaiko, bohaterka programu „Kobiety w drodze”, przed wojną pracowała w przemyśle filmowym, prowadziła fundację dla samotnych matek i sierot „Ukraine on the Palms”. Była szczęśliwą żoną, matką, córką, ale 24 lutego 2022 roku jej świat się zmienił. Alla, w przejmującej rozmowie z Martą Manowską, opowie o ucieczce przed wojną, bohaterskiej obronie Ukrainy i życiu na uchodźstwie. Rozmowa zostanie wyemitowana 21 lutego o północy w paśmie Inspiracji TVP Kobieta.

Dziennikarka Anna Kostrzewska spotkała się z Tetianą Kovalchuk i Mery Akopian, które jako pierwsze kobiety w historii Ukrainy objęły resort spraw wewnętrznych, któremu podlega wojsko i siły zbrojne. Podzieliły się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami przed jakimi stoją oraz podsumowały dotychczasowe działania, powiedziały, jak wyobrażają sobie przyszłość Ukrainy. Wywiady zrealizowano w Kijowie w przededniu drugiej rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie, wyemitowane zostaną 24 lutego w oprawie TVP Kobieta.

W tych dniach TVP Kobieta w mediach społecznościowych udostępni rozmowy i wizytówki Ukrainek z fundacji działających na rzecz weteranów, weteranek oraz sierot wojennych.

Komentarze

Powiązane

18.04.24, 12:02
| telewizja / VOD » informacje
Music Box Classic. Music Box Group uruchamia pierwszy kanał telewizji FAST
Polska spółka medialna Music Box Group, będąca właścicielem muzycznych stacji telewizyjnych oraz firma SoFAST, działająca na rynku kanałów FAST, wprowadzają na rynek Music Box Classic.
17.04.24, 09:36
| telewizja / VOD » informacje
10 nowych kanałów. Vectra wprowadza pakiet Ukraina
Vectra wprowadziła specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej.
16.04.24, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Agnieszka Woźniak-Starak wśród gospodarzy programu Onet Rano
Agnieszka Woźniak-Starak dołączyła do grona prowadzących format „Onet Rano”. Prezenterka w roli gospodyni flagowego programu Onetu zadebiutowała 15 kwietnia br. 
16.04.24, 12:59
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Play kupiła śląską spółkę Miconet
Grupa Play nabyła 100 proc. udziałów spółki Miconet z Mikołowa .w której zasięgu jest 42 tys. gospodarstw domowych.
16.04.24, 11:08
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 2 tysiace osób aplikowało w projekcie rekrutacyjnym TVP
14 kwietnia br. zakończył się pierwszy etap nowego projektu rekrutacyjnego Telewizji Polskiej - „Włącz się! Zmieniajmy się razem”.
15.04.24, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
CANAL+ online i FAME rozpoczynają współpracę. Gala FAME 21 w usłudze serwisu
18 maja br. odbędzie się Gala FAME 21: Pretendent gdzie w walce wieczoru Patryk „Bandura” Bandurski zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. Dzięki nawiązaniu współpracy FAME z CANAL+ online wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem serwisu streaminowego CANAL+ online.
15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy