03.03.24, 09:00

Aleksandra Kwaśniewska Agnieszka Holland i Hania Rani nominowane di IX edycji plebiscytu Superbohaterka Wysokich Obcasów

Rusza plebiscyt Superbohaterka 2023, fot.: materiały prasowe

Czytelniczki i czytelnicy „Wysokich Obcasów” od 10 lutego br. mogą głosować w tegorocznej edycji plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”. Kapituła konkursu oraz czytelniczki i czytelnicy magazynu wybiorą w nim wspaniałe kobiety, które w ubiegłym roku miały odwagę, by mówić, działać i naprawiać otaczający nas świat.

Redakcja „Wysokich Obcasów” ogłosiła 12 nominacji w IX edycji swojego plebiscytu. Na tytuł „Superbohaterki Wysokich Obcasów 2023″ ma szansę 14 kobiet, których odwaga i potrzeba działania zmieniały otaczającą je rzeczywistość. Jak podkreśla redakcja, to bohaterki, o których było głośno w zeszłym roku także na łamach magazynu „Wysokie Obcasy” ze względu na ich empatię, determinację i nieustępliwość. Są wśród nich kobiety ze świata sztuki, przedsiębiorczynie, dziennikarki, nauczycielki i prawniczki.

W gronie tegorocznych nominowanych znalazły się: psycholożka Marta Niedźwiecka (za podcast „O zmierzchu” i szczerą opowieść o świecie), dziennikarka Aleksandra Kwaśniewska (za bezkompromisowość i dostrzeganie potrzeb kobiet bezdzietnych), prawniczki Sylwia Gregorczyk-Abram i Maria Ejchart (za „Tour de konstytucja” i mobilizację młodych do udziału w wyborach), pianistka Hania Rani (za podbój zagranicznej sceny muzycznej), pisarka Joanna Kuciel-Frydryszak (za reportaż „Chłopki” i przywracanie herstorii), aktorka Agnieszka Przepiórska (za wybitne kreacje aktorskie i bioteatr), przedsiębiorczyni Gabriela Wełniak (za wspieranie osób transpłciowych), nauczycielka i producentka teatralna Justyna Niegierysz-Popiel (za włączającą edukację), reżyserka Joanna Krochmalska (za sprzeciw wobec przemocy ekonomicznej), lekarka Paulina Bownik (za pomoc osobom uchodźczym), autorka tekstów Paula Rakowska i nauczycielka wspomagająca Dominika Kasińska (za walkę o prawa osób z trisomią 21) oraz reżyserka Agnieszka Holland (za film „Zielona granica”).

Superbohaterkę Wysokich Obcasów” wybierze specjalnie powołana kapituła. Jak co roku, swoją nagrodę przyznają również czytelniczki i czytelnicy, głosując na swoją faworytkę na stronie plebiscytu. Osoby, które zdecydują się dodatkowo uzasadnić swój wybór, mogą wygrać nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu. Głosowanie oraz konkurs potrwają do 5 marca 2024 r. (do godz. 23:59). Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali w warszawskim Teatrze Studio, która odbędzie się w poniedziałek, 18 marca br.

Organizatorami plebiscytu są „Wysokie Obcasy”, a sponsorami tegorocznej edycji są marki: Yes, Neboa, Caudalie, Neonail, Gedeon Richter i NEO Make Up.

Kto wcześniej zdobył tytuł Superbohaterki?

Redakcja „Wysokich Obcasów” już po raz dziewiąty organizuje plebiscyt na „Superbohaterkę”. W poprzednich edycjach tytuł ten przyznano: Justynie Wydrzyńskiej, Mai Ostaszewskiej, Marcie Lempart, Anecie Sulwińskiej, Iwonie Hartwich, Halinie Birenbaum, Natalii Przybysz oraz Martynie Kaszubskiej. Natomiast Olga Tokarczuk została w 2020 r. okrzyknięta „Superbohaterką Dekady”.

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 kwietnia?
20.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 kwietnia?
19.04.24, 20:00
| prasa » informacje
Z przepiśników naszych mam i babć. Wydanie specjalne Kobiety i Życia
17 kwietnia br. na rynku prasowym ukaże się kolejne wydanie zbioru przepisów, które kojarzą się z najpiękniejszymi chwilami dzieciństwa - „Z przepiśników naszych mam i babć” (Wydawnictwo Bauer).
19.04.24, 15:11
| prasa » informacje
Agora odświeżyła miesięcznik Wysokie Obcasy Extra
W sprzedaży pojawiło się odświeżone wydanie miesięcznika „Wysokie Obcasy Extra” (Agora), w którym znalazły się nowe rubryki i teksty nowych felietonistek – Katarzyny Kucewicz i Carrie z Mokotowa.
19.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 kwietnia?
18.04.24, 15:00
| prasa » informacje
Piąte urodziny Forbes Women. Specjalna wystawa plenerowa w warszawskich Łazienkach
Pięć lat temu ukazało się pierwsze wydanie magazynu „Forbes Women” (Ringier Axel Springer). Najnowsze urodzinowe wydanie czasopisma zawiera nie tylko podsumowanie ostatnich pięciu lat obecności magazynu na rynku, ale także Listę 25 Liderek Klimatu i Środowiska.
18.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 kwietnia?
17.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 kwietnia?
16.04.24, 20:28
| prasa » informacje
Świat Wiedzy Extra. 150 pytań i odpowiedzi
17 kwietnia br. na rynku prasowym ukaże się najnowsze wydanie magazynu „Świat Wiedzy Extra” (Wydawnictwo Bauer).
16.04.24, 15:30
| prasa » informacje
Wysokie Obcasy świętują 25. urodziny
Wysokie Obcasy obchodzą w kwietniu br. 25 urodziny. Redakcja serwisu przypomina 25 przełomowych tekstów magazynu, a 13 kwietnia br. ukazało się jubileuszowe wydanie z 25 najlepszymi okładkami.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy