31.01.24, 06:30

Podsumowanie 2023 roku: Mateusz Górecki (WE!RE Fantasy)

Mateusz Górecki, fot.: materiały prasowe

Mateusz Górecki, Managing Director, WE!RE Fantasy, podsumowuje dla portalmedialny.pl najważniejsze wydarzenia 2023 roku w branży.

Rok 2023 r. w WE!RE Fantasy

Podsumowanie wydarzeń w naszej firmie za rok 2023 przynosi bardzo pozytywne wnioski i odzwierciedla dynamiczny rozwój i strategiczne zmiany, mimo licznych perturbacji na rynku.

Najbardziej znaczącą zmianą było poszerzenie naszej działalności w obszarze influencer marketingu. Otworzyliśmy się na nowe kategorie, obejmujące lifestyle, beauty, entertainment, obok już istniejącego obszaru gamingu. Nawiązaliśmy owocne współprace z nowymi influencerami, co przyniosło wymierne efekty w licznych działaniach i kampaniach realizowanych w minionym roku.

Aby sprostać rozszerzeniu portfolio twórców, zainwestowaliśmy w stworzenie nowych obszarów i ustanowienie nowych standardów współpracy. Wprowadziliśmy nowe stanowiska, takie jak Talent Support, które działa bezpośrednio z twórcami, nadzorując przebieg procesów, oraz Creative Strategy Specialist, wspomagający w tworzeniu kreatywnych idei kampanii.

W minionym roku zrealizowaliśmy imponującą liczbę ponad 600 kampanii, głównie opartych na influencerach. Warto również podkreślić, że coraz więcej klientów zwraca się do nas z prośbą o kompleksową obsługę komunikacji, tworzymy więc strategie na kanały własne marek oraz zarządzamy komunikacją z mediami.

Jednym z naszych wyjątkowych projektów, który zdobył szerokie uznanie w branży, był Predator Games. Ten projekt został nagrodzony Złotymi Spinaczami, nagrodą Innovation, Mixx Awards oraz Kreaturą. Ponadto, wprowadziliśmy na rynek własny produkt - cykl spotkań online WE!RE Gamers, obejmujący regularne webinary na temat influencer marketingu, gamingu oraz kwestii prawnych związanych z naszą branżą. Wisienką na torcie było zorganizowanie jesienią wydarzenia offline, konferencji WE ARE GAMERS, która okazała się największą od lat konferencją gamingowo-influencerską.

Aktywnie uczestniczyliśmy i dalej planujemy partycypować w działalności IAB i SAR, gdzie w ramach różnych grup roboczych realizujemy szereg projektów branżowych.

Wchodzimy z pozytywnym nastawieniem w rok 2024, gotowi na nowe wyzwania i otwarci na eksplorację nowych kierunków. Rozpoczynamy rekrutację na stanowiska account managerów, aby wesprzeć istniejący zespół w realizacji kolejnych innowacyjnych projektów.

Rok 2023 w branży

W ciągu minionego roku rynkowy pejzaż, zwłaszcza w obszarze influencer marketingu, uległ znaczącym przemianom. Nasza agencja, specjalizująca się w tej dziedzinie, śledzi z uwagą te zmiany i analizuje ich wpływ na branżę.

Ostatnie dwanaście miesięcy, z naciskiem na kontrowersyjną sprawę Pandoragate oraz działania podjęte przez UOKIK wobec treści reklamowych oznaczanych nieprawidłowo, znacząco wpłynęły na spojrzenie marek na influencerów. Skutkowało to spadkiem zaufania do tej grupy, co spowodowało wydłużenie procesów akceptacji współpracy oraz skłoniło firmy do dokładniejszej analizy twórców. Marketerzy teraz bardziej niż kiedykolwiek skupiają się na etycznych strategiach i odpowiedzialności biznesowej, co, mimo smutnego kontekstu, wprowadza pozytywną zmianę w branży i przynosi im realne korzyści w postaci lepszego dopasowania do grupy docelowej i większej skuteczności kampanii, a także generuje cenne spostrzeżenia.

Na skutek tych wydarzeń obserwujemy też zmiany w hierarchii influencerów. Mikroinfluencerzy, dzięki bardziej scentralizowanym społecznościom, zdobywają popularność, oferując bardziej autentyczne relacje online. Z drugiej strony, makroinfluencerzy utrzymujący pozytywny wizerunek mogą nadal cieszyć się zasięgiem, o ile dostosowują swoje strategie do ewoluujących oczekiwań klientów.

W rezultacie, sceneria influencer marketingu kieruje się w stronę bardziej autentycznych i zróżnicowanych głosów. Elastyczność i dostosowanie strategii stają się kluczowe, a firmy mogą zabezpieczyć się przed wyborem niewłaściwych influencerów poprzez dogłębną analizę, weryfikację autentyczności treści, korzystanie z narzędzi do monitorowania społecznościowego i klarowne ustalenie warunków współpracy.

Podsumowując, rok 2023 to czas przemian i nauki dla branży influencer marketingu. Dążenie do zrównoważonych i strategicznych działań z influencerami, opartych na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu, jest kluczowym elementem skutecznego wyboru partnerów. Firmy mogą podjąć te działania samodzielnie lub skorzystać z doświadczenia ekspertów i agencji specjalistycznych, które przyspieszą proces, zwiększą efektywność i maksymalizują korzyści.

Mateusz Górecki

Managing Director w agencji WE!RE FANTASY, w której odpowiada za rozwój usługi influencer marketingu, nowych rozwiązań oraz sieć influencerów. Doświadczenie zdobywał planując i wdrażając kampanie marketingowe w Europie i kraju współpracując z największymi markami ze świata gamingu i technologii. Uczestnik, prelegent wielu konferencji organizowanych przez IAB jak  i inne podmioty jak Digital Dragons czy Influencers Live Wrocław.

Komentarze

Powiązane

14.06.24, 10:30
| reklama & PR » ludzie
Wojciech Białecki przeszedł do WowMedia&Metrics
Wojciech Białecki dołączył do domu mediowego WowMedia&Metrics i objął stanowisko Head of Media Strategy.
14.06.24, 08:40
| reklama & PR » informacje
Value Media zdobywa budżet mediowy Komfort
Agencja mediowa Value Media (Group One) została partnerem strategicznym i mediowym sieci sklepów Komfort. Działania mediowe będą realizowane w modelu House of Communication we współpracy ze spółkami Labcon i Salestube.
14.06.24, 07:30
| reklama & PR » ludzie
Arkadiusz Kawecki Dyrektorem Działu Handlowego w Sigma Bis. Tomasz Trojnar odchodzi z agencji
Arkadiusz Kawecki został nowym Dyrektorem Działu Handlowego agencji Sigma BIS, zastępując na tym stanowisku Tomasza Trojnara.
13.06.24, 20:30
| reklama & PR » ludzie
EssenceMediacom od sierpnia z nowym składem zarządu
W sierpniu br. Katarzyna Kazana i Anna Krzysiak dołączą do zarządu EssenceMediacom – agencji będącej częścią GroupM. Dotychczasowi członkowie zarządu: Stanisław Grabowski i Jan Muszyński z końcem lipca podejmą nowe wyzwania poza strukturami agencji mediowych.
13.06.24, 18:00
| reklama & PR » informacje
Costa Coffee i Krzysztof Zalewski rozbudzają kreatywność we wspólnym projekcie
“Rozbudź kreatywność” to globalne hasło kampanii Costa Coffee, które zainspirowało markę do nawiązania współpracy z muzykiem - Krzysztofem Zalewskim. Głównym celem tej współpracy jest podkreślenie znaczenia kreatywności w codziennym życiu i pokazanie, że z pozoru małe rutyny mogą być okazją do rozbudzenia i rozwijania rytuałów pełnych pasji.
13.06.24, 17:00
| reklama & PR » informacje
MBridge - Marketing Experts obsługuje drogerię internetową LaDiosa
Agencja MBridge – Marketing Experts rozpoczęła działania digital marketingowe dla drogerii internetowej LaDiosa. Głównym celem współpracy jest wzrost sprzedaży, zwiększenie ruchu płatnego i organicznego oraz kompleksowa poprawa widoczności marki LaDiosa w wynikach wyszukiwania Google.
13.06.24, 07:30
| reklama & PR » ludzie
Aneta Sawicka przechodzi z Ringier Axel Springer Polska do Kuźniar Media
Aneta Sawicka, dotychczas związana z Ringier Axel Springer Polska, objęła nowe stanowisko w Kuźniar Media. W roli Content Strategy & Business Growth Managerki będzie odpowiedzialna za rozwój strategii treści oraz wzrost biznesowy firmy.
12.06.24, 19:32
| reklama & PR » informacje
Kubota świętuje Pride Month nową kampanią Tęczniej z dumy
Kubota, polska marka wystartowała z kolejną odsłoną kampanii “Tęczniej z dumy”, tym razem poświęconej językowi inkluzywnemu i wrażliwej, otwartej komunikacji. 
12.06.24, 17:00
| reklama & PR » informacje
MAKRO Polska w przetargu wybiera KERRIS
Agencja KERRIS zwyciężyła w przetargu na stałą obsługę kanałów social media dla MAKRO Polska, sieci hurtowni.
12.06.24, 16:00
| radio » ludzie | reklama & PR » ludzie
10 osób awansuje w Dziale Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet
W ramach struktur Działu Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet awansowało dziesięć osób. Stanowiska dyrektorskie objęli Anna Chudzyńska i Michał Miętusiewicz.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.