10.12.23, 16:00

Domowe historie. Olga Kalicka i Maciej Musiał w kampanii Electrolux zachęcającej do oszczędności zasobów planety

Kadr ze spotu z udziałem Macieja Musiała, fot.: materiały prasowe

Electrolux ruszył z kampanią „Domowe historie”. To kolejna odsłona działań marki zachęcających konsumentów do mądrego korzystania z zasobów planety i proekologicznych wyborów w życiu codziennym. Osią kampanii jest cykl osiem filmów z udziałem Olgi Kalickiej i Macieja Musiała, w której serialowe małżeństwo, na przykładzie sprzętów Electrolux z linii EcoLine prezentuje rozwiązania pozwalające oszczędzać nie tylko zasoby planety. Kampanię wspierają działania w digitalu i w mediach.

Electrolux od kilku lat prowadzi szereg inicjatyw mających na celu promowanie działań ograniczających nasz wpływ na środowisko, ale też inspiruje i daje rozwiązania. Są to m.in.: cykl podcastów „Klimatyczne rozmowy”, uruchomiony dla tych, którzy chcą chronić planetę, ale nie wiedzą, od czego zacząć, ogólnopolski konkurs dla przedszkoli „Ogródki ze smakiem”, edukujący dzieci w zakresie ekologii, zdrowego odżywiania i niemarnowania jedzenia oraz cykl video „Niezmarnowane poniedziałki”, w którym znani i lubiani kucharze nie tylko mówią, że nie należy marnować jedzenia, ale też pokazują, jak to zrobić.

Electrolux rusza z nową kampanią pod nazwą „Domowe historie” edukującą ekologicznie i mówiącą o tym, jak świadome wybierać i korzystać z urządzeń AGD, by oszczędzać zasoby naszej planety. „Wzrost kosztów energii ma istotny wpływ na domowy budżet. Jednocześnie opublikowane niedawno przez Grupę Electrolux badania pokazują, że konsumenci pragną nie tylko urządzeń, które pomogą im obniżyć koszty energii, ale też marek bardziej przyjaznych środowisku. Poprzez naszą kampanię chcemy pokazać konsumentom, w jaki sposób można oszczędzać korzystając z funkcji w urządzeniach Electrolux. Często nawet nie mamy świadomości, że np. wystarczy zmienić program prania, by oszczędzić energię czy skorzystać z funkcji regeneracja w piekarniku parowym, by nie wyrzucać jedzenia i delektować się świeżym pieczywem. Nasza najnowsza kampania jest właśnie odpowiedzią na aktualną sytuację i potrzeby wielu Polaków” – mówi Ewelina Mizak, Senior Digital Specialist, Electrolux Poland.

Główną osią projektu jest miniserial z udziałem Olgi Kalickiej i Macieja Musiała. „Do projektu postanowiliśmy zaprosić znane serialowe małżeństwo. Dla Olgi i Maćka, tak jak dla osób z ich pokolenia, świadome postawy proekologiczne są ważne. W naszym filmowym cyklu chcemy pokazać i pomóc osobom, które stoją przed zakupem urządzeń do nowo zakupionych mieszkań, w świadomym wyborze, który będzie z korzyścią dla ich portfela, ale też przede wszystkim środowiska” – dodaje Olga Głębicka, Senior Marketing Specialist, Electrolux Poland.

Osiem zabawnych odcinków 

Serial składa się z ośmiu odcinków. Filmy w przystępny i zabawny sposób mają przekazywać treści dotyczące produktów i oszczędzania zasobów naszej planety. Każdy z nich skupia się na innym urządzeniu lub funkcji sprzętu AGD z linii Electrolux EcoLine. Jako uzupełnienie dla filmów, marka uruchomiła także stronę internetową, na której oprócz wszystkich odcinków serialu, znalazły się materiały edukacyjne poświęcone oszczędzaniu dla planety, opracowane przez ekspertów. Pierwsze artykuły dotyczące niemarnowania jedzenia zostały przygotowane przez Bank Żywności SOS w Warszawie.

Pomysłodawcą serialu jest agencja Great Minds (Garden of Words Group), która odpowiada również za koncept kreatywny, przygotowanie scenariuszów i nadzór nad produkcją wszystkich odcinków oraz współpracę z influencerami. Za strategię i działania PR oraz branded content odpowiada agencja Cut the Mustard. Zakupem mediów zajął się dom mediowy Zenith.

Komentarze

Powiązane

17.04.24, 11:53
| reklama & PR » ludzie
Paweł Cholewa i Kamil Kuć przechodzą do McCANN
W kwietniu br. do McCANN, dołączył nowy team kreatywny w składzie Paweł Cholewa jako Senior Art Director i Head of Design oraz Kamil Kuć jako Senior Copywriter.
17.04.24, 11:07
| reklama & PR » ludzie
Jakub Różycki prezesem Lifetube’a
Stanowisko prezesa Lifetube’a objął Jakub Różycki, manager z ponad piętnastoletnim doświadczeniem, zdobytym m.in. w McKinsey, Allegro i Shoppee.
17.04.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Start it well. Well Fitness w kampanii promuje treningi medyczne i współpracę z Rehasport
Well Fitness wystartowało z kampanią "Start it well", która promuje treningi medyczne i ogłasza swoją współpracę z Rehasport.
17.04.24, 06:30
| reklama & PR » ludzie
endorfina events stworzyła dział dedykowany Creative Influencer Marketingowi. Na jego czele Natalia Kapuza
Agencja endorfina events tworzy dział dedykowany Creative Influencer Marketingowi, na którego czele stanęła Natalia Kapuza, Head of Creative Marketing. W ramach dalszego poszerzania kompetencji zespół pod przewodnictwem Kapuzy, rozwijać będzie działania in-house w obszarze influencer marketingu.
16.04.24, 17:00
| reklama & PR » ludzie
Hanna Dworak awansowała w Enyo
Hanna Dworak awansowała w strukturach agencji Enyo i obecnie jako Senior Project Manager zarządza ośmioosobowym zespołem. W agencji pracuje od roku i do tej pory zajmowała stanowisko Project Manager.
16.04.24, 14:45
| reklama & PR » informacje
Skosztujże! Wawel promuje Mieszankę Krakowską
Przez cały kwiecień br. trwa kampania reklamowa owocowych galaretek w czekoladzie - Mieszanka Krakowska z Wawelu. Użyte hasło “Skosztujże” ma nawiązywać do krakowskich regionalizmów i podkreślać miejsce pochodzenia produkowanych od ponad 50 lat galaretek w czekoladzie.
16.04.24, 10:17
| reklama & PR » informacje
Lavazza kolejne dwa lata z NAV agency
Firma Lavazza bezprzetargowo przedłużyła umowę ramową z NAV agency.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 19:23
| reklama & PR » informacje
Michel Moran w kampanii TV marki Prymat
Marka Prymat rozszerza współpracę z kucharzem Michelem Moran. Kucharz zabrał udział w najnowszej kampanii reklamowej.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy