06.12.23, 12:39

III edycja NEM Zagreb w Chorwacji. TVP partnerem wydarzenia

Logo NEM Zagre, fot.: materiały prasowe

Od 6 do 8 grudnia br. w Chorwacji odbywa się III edycja jednego z najważniejszych regionalnych spotkań europejskiej branży telewizyjnej - NEM Zagreb. Partnerami tegorocznej edycji NEM Zagreb są Telewizja Polska oraz Międzynarodowe Forum Telewizyjne Heart of Europe.

NEM Zagreb jest spotkaniem twórców produkcji TV z całej Europy, ze szczególnym uwzględnieniem przedstawicieli branży audiowizualnej z Europy Środkowo-Wschodniej. W programie trzydniowego wydarzenia w stolicy Chorwacji zaplanowano panele dyskusyjne, warsztaty, pitchingi projektów nowych filmów, seriali, dokumentów i formatów, a także konkurs na najlepszy serial zrealizowany w minionym roku w naszej części Europy. W ramach specjalnych sesji NEM Zagreb 2023 zaprezentowane zostaną zwycięskie projekty z Międzynarodowego Forum Telewizyjnego Heart of Europe w Warszawie oraz Conecta Fiction & Entertaiment w Toledo.

Tematyka paneli zorganizowanych w ramach wydarzenia dotyczyć będzie oryginalnych produkcji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, roli sztucznej inteligencji w procesie twórczym, adaptacji książek na język telewizji oraz telewizyjnych koprodukcji. Jak w każdej z dotychczasowych edycji NEM Zagreb, tak i w tym roku koprodukcje będą tematem nadrzędnym. Spotkanie w Zagrzebiu jest przede wszystkim okazją do kontaktów między twórcami reprezentującymi różne części Europy.

Partnerem panelu na temat oryginalnych produkcji nadawców telewizyjnych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej będzie TVP. Spotkanie moderować będzie Sascha Fahrbach z TVP World, udział w nim weźmie dyrektor ds. współpracy międzynarodowej TVP, Marek Solon-Lipiński, a także przedstawiciele publicznych i komercyjnych nadawców z Czech, Chorwacji, Słowenii i Węgier.

Podczas wydarzenia w stolicy Chorwacji zaprezentowane zostaną również wyselekcjonowane przez organizatorów projekty nowych produkcji telewizyjnych: filmów fabularnych, seriali, dokumentów i formatów rozrywkowych, zgłoszone przez twórców z Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród jurorów oceniających pitchingi znaleźli się przedstawiciele TVP: Marek Solon-Lipiński oraz Klara Piwoni-Cieślińska z Agencji Kreacji Filmu i Serialu.

Prezentacja projektów seriali

W specjalnej sesji zaprezentowane zostaną także projekty seriali, które zostały wyróżnione we wrześniu podczas Międzynarodowego Forum Telewizyjnego Heart of Europe. Będą to czesko-słowacki projekt „Frontwards”, ukraiński „The Vespiary” oraz mołdawski „Winemaker’s Daughter”.

W ramach NEM Zagreb przyznawane są również NEM Awards – nagrody dla najlepszego serialu telewizyjnego z Europy Środkowo–Wschodniej wyemitowanego w ostatnim roku. O tytuł najlepszej produkcji powalczy Telewizja Polska z serialem historycznym „Polowanie na ćmy”. Najlepsze trzy seriale telewizyjne zostaną ogłoszone 6 grudnia, a 7 grudnia podczas ceremonii wręczenia nagród NEM Awards zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu.

Komentarze

Powiązane

28.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Dom Dobry. Wystartowały zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego
Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego „DOM DOBRY”. W rolach głównych grają, m.in.: Tomasz Schuchardt, Agata Turkot, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik.
27.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
IV seria Niezwykłych Stanów Prokopa od marca na antenie TVN
W marcu br. na antenie TVN zadebiutuje nowy sezon formatu „Niezwykłych Stanów Prokopa”. Dziennikarz wyruszy w kolejną podróż za Ocean.
26.02.24, 15:45
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Prawie 550 tys. zł za spot podczas meczu Polska - Francja. Biuro Reklamy TVP ogłosiło ofertę na UEFA EURO 2024
Biuro Reklamy TVP ogłosiło zasady sprzedaży obowiązujące przy transmisjach Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2024. Mecze będą nadawane w TVP1, TVP2, TVP Sport, oraz na portalu i w aplikacji mobilnej TVP Sport.
26.02.24, 10:52
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Ponad 80 stacji radiowych w ofercie platformy IPTV AVIOS
Wzrasta liczba stacji radiowych dostępnych na platformie IPTV AVIOS. Pod koniec stycznia br. było ich 30, obecnie jest już przeszło 80. Wszystkie stacje dostępne są bezpłatnie dla abonentów usługi.
26.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Columbo hitem kanału Antena HD. Duży wzrost w grupie 16-59
Kanał Antena HD znajdujący się Naziemnej Telewizji Cyfrowej, zanotował w styczniu br. rekordowy udział w grupie 16-59.
25.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
I sezon serialu Odwilż w Playerze i na antenie TVN na początku marca
Serial HBO Max „Odwilż” 1 marca br. zadebiutuje na platformie Player. 4 marca premierowy odcinek serialu zostanie wyemitowany także na antenie TVN. Produkcja śledzi losy policjantki, która nie jest w stanie pogodzić się z okolicznościami śmierci męża i obsesyjnie angażuje się w pracę.
25.02.24, 19:24
| telewizja / VOD » informacje
Bez retuszu. Marek Czyż powraca na antenę TVP Info z programem na żywo
W niedzielę, 3 marca br. o godz. 20:40 na antenie TVP INFO pojawi się program „Bez Retuszu”, który powraca po przerwie.
Format będzie emitowany na żywo i ma wykorzystywać siłę mediów społecznościowych. Oprócz zaproszonych gości, na widowni zasiądzie 80 osób.
25.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Sympatyk w połowie kwietnia w HBO Max
Siedmioodcinkowy serial HBO Original "Sympatyk" będzie miał swoją premierę 15 kwietnia br. w HBO i HBO Max.
23.02.24, 15:09
| telewizja / VOD » informacje
Specjalne propozycje programowe kanału TVP Kobieta w drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie
W drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, TVP Kobieta w cyklu „Matki wojny” oraz w specjalnych odcinkach programu „Kobiety w drodze”, przypomni sylwetki ukraińskich kobiet zaangażowanych w działania wspierające rodaków. Na antenie pojawią się także wywiady z Tetianą Kovalchuk i Mery Akopian.
23.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
Jakubiak rozgryzie Maltę w nowej serii programów w Canal+ Kuchnia
Tomasz Jakubiak w nowej serii programu „Jakubiak rozgryza” tym razem odwiedzi Maltę. Emisja ruszy pod koniec lutego br. w CANAL+ Kuchnia.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.