28.11.23, 09:51

BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku

Logo BBC Podcasts Premium, fot.: materiały prasowe

BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.

BBC Studios – twórca, producent i dystrybutor – uruchomił 28 listopada br. BBC Podcasts Premium, ekskluzywną usługę podcastów w ramach subskrypcji Apple, dla słuchaczy w 166 nowych krajach w Afryce, Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. BBC Podcasts Premium zapewnia wcześniejszy dostęp oraz możliwość słuchania bez reklam szeregu najpopularniejszych tytułów BBC w ramach Apple Podcasts. Usługa BBC Podcasts Premium jest dostępna na kanale BBC Podcasts w serwisie Apple Podcasts za 13.99 zł miesięcznie. Dostępny jest także siedmiodniowy bezpłatny okres próbny.

Międzynarodowy start BBC Podcasts Premium zbiega się z premierą The Global Story, codziennego podcastu informacyjnego od BBC Studios i BBC World Service. Prowadzony przez Katyę Adler program The Global Story każdego dnia zagłębia się w jedną historię, oferując jej szeroki kontekst, czerpiąc z ekspertyzy najlepszych dziennikarzy BBC i wiedzy specjalistów z całego świata.

Przekaz dźwiękowy stoi u podstaw dziedzictwa BBC. Tworzymy tego typu treści od ponad stu lat i stanowią one ważną część naszego portfolio jako globalnego nadawcy” – mówi Louise la Grange, SVP – Audio Distribution, BBC Studios. „Jesteśmy podekscytowani, że dzięki szerokiej, pomysłowej ofercie treści audio, która obejmuje wszystko, od codziennych wiadomości po analizy sportowe, popkulturę i nie tylko, mamy możliwość dalszego rozwoju naszej relacji z Apple i docierać do coraz większej liczby słuchaczy na całym świecie. Dzięki BBC Podcasts Premium nowi odbiorcy na całym świecie będą mieli dostęp do najwyższej klasy dziennikarstwa i programów publicystycznych audio” – dodaje Louise la Grange.

Globalna ekspansja BBC Podcasts Premium następuje po wcześniejszych premierach w Nowej Zelandii (marzec) i Australii (maj) oraz w USA i Kanadzie w 2021 r. Od tamtego roku, czyli pierwszego uruchomienia usługi, BBC Podcasts Premium regularnie pojawia się w Top 10 najlepszych kanałów Apple’a, a jeden z jego podcastów „Dua Lipa: At Your Service” został uznany za jeden z najbardziej ulubionych programów wśród słuchaczy Apple Podcasts w 2023 r. Na początku tego roku grupa BBC ogłosiła przeniesienie produkcji audio w wybranych gatunkach, w tym publicystycznych i rozrywkowych, z wewnętrznego zespołu produkcyjnego BBC do BBC Studios. Na czele nowej jednostki stanie Richard Knight, a międzynarodową dystrybucją zajmie się Louise la Grange.

W ofercie BBC Podcasts Premium (wybór):

 • „Americast” – cotygodniowy podcast informacyjny i polityczny o USA prowadzony przez BBC News, który bada kwestie społeczne i kulturowe definiujące współczesną Amerykę;
 • „Podcast BBC Global News” – najważniejsze artykuły dnia z BBC News; ukazuje się dwa razy dziennie w dni powszednie, raz dziennie w weekendy;
 • „BBC Global Story” – prowadzone jest przez Katyę Adler. Każdy odcinek koncentruje się na jednej historii ze świata i czerpie z ekspertyzy najlepszych dziennikarzy BBC i wiedzy specjalistów z całego świata;
 • „Business Daily” – codzienny program o ekonomii i rynku pracy; „Dua Lipa: At Your Service” – popowa artystka Dua Lipa prowadzi szczere, podnoszące na duchu i wnikliwe rozmowy z ludźmi, którzy najbardziej ją inspirują, na tematy takie jak samorozwój, seks, związki, psychodeliki i nie tylko;
 • „Football Daily” – Mark Chapman, Kelly Cates, Steve Crossman, Darren Fletcher i zespół Football Daily przedstawiają najnowsze wiadomości, spostrzeżenia, analizy i znanych gości z Premier League, WSL i Football League, a także szkockiej, międzynarodowej i europejskiej piłki nożnej;
 • „Good, Bad, Billionaire” – Simon Jack i Zing Tsjeng dowiadują się, jak najbogatsi ludzie na świecie dorobili się miliardów, a potem ich osądzają. Czy są dobrzy, źli, czy po prostu jednymi z wielu?
 • „Infinite Monkey Cage” – profesor Brian Cox i Robert Ince prezentują dowcipne spojrzenie na świat oczami naukowców;
 • „Intrigue: Million Dollar Lover” –prawdziwa historia miłosna pomiędzy 80-letnią Carolyn, zamożną mieszkanką Cayucos, a 57-letnim Dave'em, bezdomnym byłym skazańcem,podczas gdy córki Carolyn i widzowie debatują nad zaletami romansu Carolyn i Dave'a, dziennikarka śledcza BBC Sue Mitchell odkrywa brudne sekrety i horrory ukryte w przeszłości Dave'a;
 • „Just One Thing with Michael Mosley” –Michael Mosley dzieli się prostymi wskazówkami, które – jak naukowo udowodniono – zmieniają życie na lepsze;
 • „Lady Killers With Lucy Worsley” – Lucy i zgrany zespół detektywów badają zbrodnie kobiet z XIX i XX wieku ze współczesnej, feministycznej perspektywy;
 • „People Who Knew Me” – fabularna opowieść audio, w której Emily Morris wykorzystuje wydarzenia z 11 września, aby sfingować własną śmierć i uciec, aby rozpocząć nowe życie w Kalifornii jako Connie Prynne, czternaście lat później, teraz z nastoletnią córką u boku, Connie mierzy się z diagnozą raka piersi; musi zdecydować, jak wyjaśnić swoje kłamstwa, sekrety i samolubne decyzje. W rolach głównych Rosamund Pike i Hugh Laurie, na podstawie powieści Kim Hoopera;
 • „Vishal” – podcast kryminalny opowiadający o nierozwiązanym morderstwie ośmioletniego londyńskiego ucznia, który zniknął w dniu królewskiego ślubu księcia Karola i Lady Diany ponad 40 lat temu; prowadzony przez dziennikarza śledczego BBC Colina Campbella, dziewięcioczęściowa seria podcastów ukazuje funkcjonowanie rozległej sieci pedofilskiej działającej w Londynie i jego okolicach;
 • „World of Secrets: The Abercrombie Guys” – historie, których nikt nie chce opowiadać, mroczne śledztwa BBC, pociąganie do odpowiedzialności wpływowych.

Komentarze

Powiązane

29.02.24, 10:55
| radio » informacje
Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami
Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.
29.02.24, 09:57
| radio » informacje
Dwójka świętuje 87. urodziny
Recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio ze Studia S-3, premierowe słuchowisko to tylko kilka z propozycji, które Program 2 Polskiego Radia przygotował z okazji 87. urodzin rozgłosni.
26.02.24, 10:52
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Ponad 80 stacji radiowych w ofercie platformy IPTV AVIOS
Wzrasta liczba stacji radiowych dostępnych na platformie IPTV AVIOS. Pod koniec stycznia br. było ich 30, obecnie jest już przeszło 80. Wszystkie stacje dostępne są bezpłatnie dla abonentów usługi.
26.02.24, 07:30
| radio » informacje
KBR będzie dalej współpracować z Adres:Media
Komitet Badań Radiowych kontynuuje współpracę z firmą Adres:Media, skupiającą grono doradców z obszaru badań, marketingu, reklamy i mediów. 
24.02.24, 09:00
| radio » informacje
Radio Nowy Świat razem z Ukrainą
W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Stacja uruchomiła również specjalną zbiórkę.
24.02.24, 05:00
| radio » informacje
Give Peace A Chance. Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie. Polskie Radio przyłączyło się do akcji
Polskie rozgłośnie radiowe solidarnie w drugą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. 24 lutego br., punktualnie o 9:45 (GMT + 1), na antenach polskich stacji radiowych zabrzmi utwór „Give Peace A Chance” Johna Lennona. To symboiczny gest solidarności z narodem ukraińskim, a także wyraz sprzeciwu wobec wojny i okrucieństwa wojsk rosyjskich.
23.02.24, 07:30
| radio » informacje
Progresywni wirtuozi oraz Blok wschodni w Radiu Nowy Świat
„Progresywni wirtuozi” oraz „Blok wschodni” to niedzielne audycje, które pojawią się w ramówce Radia Nowy Świat. Ich premiera została zaplanowana na 25 lutego br. Adrianna Calińska-Czaniecka oraz Tomasz Ławnicki zaproponują dwie godziny zupełnie różnej muzyki. Audycje będą nadawane raz w miesiącu.
23.02.24, 06:30
| radio » informacje
Radio Kraków sprzedaje fortepian Steinway D-274. Kupi go Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Radio Kraków podpisało umowę z Polskim Wydawnictwem Muzycznym w sprawie fortepianu koncertowego Steinway D-274, który krakowska rozgłośnia zakupiła za milion złotych w ubiegłym roku.
22.02.24, 12:35
| radio » informacje
Specjalne wydania programów w Polskim Radiu dla Ukrainy w drugą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę
Polskie Radio przygotowało audycje specjalne w związku z dziesiątą rocznicą zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i drugą rocznicą pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę oraz drugą rocznicą powstania Polskiego Radia dla Ukrainy.
22.02.24, 08:30
| radio » ludzie
Agata Kwiecińska powraca do Dwójki
Do zespołu Programu Drugiego Polskiego Radia powraca Agata Kwiecińska.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.