09.11.23, 11:23

Koncert Kasi Lins i specjalni goście 11 listopada w Radiu Nowy Świat

Zapowiedź programu „Mięta do (pop)kultury”, fot.: materiały prasowe

Na 11 listopada br. Radio Nowy Świat przygotowało kilka propozycji, których motywem przewodnim będzie polska muzyka, wzbogacona życzeniami dla Polski, rozmowami i specjalnym koncertem Kasi Lins.

Audycję „Sobotni brzask” (07:00-10:00) Weronika Wawrzkowicz i Maciej Jankowski zilustrują polskimi piosenkami. O godz. 10:00 - jak w każdą sobotę - rozpocznie się „Koncert życzeń” (10:00-12:00), ale tym razem patroni i słuchacze zostaną poproszeni o składanie życzeń Polsce. To specjalne wydanie koncertu poprowadzą aktor Andrzej Grabowski i redaktorka stacji Marcelina Słomian. „Chcemy, aby nasi Patroni i Słuchacze w tej szczególnej sytuacji, po wyborach i w Święto Niepodległości powiedzieli tak od serca, czego życzą Polsce” – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat.

Ponadto w autorskich audycjach Radio Nowy Świat pojawia się rozmowy ze specjalnymi gośćmi. W „Stuleciu dziwów” (15:00-16:00) gościem Jerzego Sosnowskiego będzie historyk profesor Andrzej Friszke. Natomiast w magazynie „Mięta do (pop)kultury” (18:00-19:00) Katarzyny Oklińskiej pojawi się rozmowa z Wandą Traczyk-Stawską, kobietą-instytucją, uczestniczką Powstania Warszawskiego.

O godz.e 20:00 stacja zaprezentuje specjalny koncert Kasi Lins w koncert holu. Po trzyletniej przerwie artystka powraca z nowym materiałem - albumem „OMEN”. Kompozycje i aranżacje na nowej płycie są autorstwa Kasi Lins i Karola Łakomca. Współproducencko wspomógł ich Arek Kopera. Partie perkusji zagrała Wiktoria Jakubowska, a saksofonu Piotr Chęcki z zespołu Nene Heroine. Po koncercie Marcelina Słomian przeprowadzi krótką rozmowę z artystką.

Po koncercie redaktor Michał Porycki jak co tydzień przedstawi najnowsze notowanie „TIP-TOP Listy RNŚ” (21:00-23:00), a po niej Paweł Orlikowski poprowadzi „Domówkę” (23:00-24:00).

Komentarze

Powiązane

15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
10.04.24, 16:00
| radio » badania rynku
Słuchalność sieci radiowych w I kwartale 2024 r.: Eska liderem, rosnie Audytorium 17 i Meloradio
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiowa w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (sieci radiowe).
10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy