27.02.08, 21:50

Rusza pierwszy polski portal mundurowy

W czwartek (28 lutego 2008) o godz. 13.00 ruszy pierwszy kompleksowy portal społecznościowy adresowany do służb mundurowych www.portal-mundurowy.pl.

W czwartek (28 lutego 2008) o godz. 13.00 ruszy pierwszy kompleksowy portal społecznościowy adresowany do służb mundurowych www.portal-mundurowy.pl. Znajdą się w nim m.in. porady dla poborowych, kandydatów do szkół wojskowych, osób zainteresowanych karierą w służbach mundurowych, a także będzie można przeczytać wiele interesujących informacji o wnętrzu resortów „siłowych”. Uruchamiany właśnie portal – z rozbudowaną częścią poradniczą - ma być jednym z ważnych instrumentów dobrowolnego naboru młodych ludzi do wojska czy policji, a także integracji środowiska mundurowego.

Na portalu udostępniane będą stopniowo serwisy dla każdego, komu służba jest bliska, bądź też zamierza się od niej trzymać z daleka. Zawarte w nim będą informacje dla tych, których czeka jeszcze wizyta w wojskowej komendzie uzupełnień (dowiedzą się jakie mają prawa zanim staną na komisji poborowej, w jakich sytuacjach przysługuje im odroczenie z wojska lub co powinno się zrobić, aby dopełnić formalności meldunkowych) oraz tych, którzy mają nieuregulowany stosunek do wojska. Wiele informacji znajdujących się w sekcji „Pobór (jeszcze) trwa” będzie jeszcze aktualnych nawet po ostatnim obowiązkowym poborze, który zakończy się w kwietniu.  

Portal skierowany jest również do maturzystów oraz młodych ludzi z dyplomem magistra. Wielu
z nich zastanawia się nad wyborem swojej drogi życiowej i rozważa możliwość ochotniczej służby w wojsku lub policji. Maturzyści znajdą tu aktualne  informacje o  kryteriach naboru  do szkół podoficerskich
i oficerskich, specjalnościach i uprawnieniach jakie uzyskają, stając się kandydatami na żołnierzy zawodowych. Będzie się można dowiedzieć również o wymaganiach, kierunkach kształcenia
i perspektywach awansu zawodowego.

Na portalu znajdą się również przydatne informacje dla żołnierzy służby zasadniczej oraz rezerwistów, którzy są zainteresowaniem naborem do służby nadterminowej, korpusu szeregowych zawodowych lub korpusu podoficerskiego. W najbliższej perspektywie pojawi się jeden z najważniejszych elementów portalu mundurowego: serwis „Praca”.  Znajdą się na nim oferty pracy dla byłych żołnierzy i funkcjonariuszy oraz propozycje szkoleń ułatwiające im adaptację społeczno-zawodową w życiu cywilnym. Będą mogli skorzystać z wolnych ofert pracy, znajdujących się w serwisie tak, jak dzieje się to w działających już na rynku portalach HR,  bądź skorzystać z kursów i przeszkoleń, w tym z wykorzystaniem e-learningu w ramach m.in. programu operacyjnego „Kapitał ludzki”.

Portal mundurowy jest dziełem Fundacji „Promilitaria XXI”, która została jednym z laureatów II edycji konkursu dla organizacji pozarządowych (FOP) „Demokracja i społeczeństwo obywatelskie”. Na uruchomienie portalu dla służb mundurowych i wyposażenie redakcji przyznano jej w ramach dofinansowania z tzw. funduszu Mechanizmu Norweskiego 15 tys. euro.

Fundacja „Promilitaria XXI” powstała w połowie 2007 roku. Podstawowym jej celem statutowym jest wspieranie procesu profesjonalizacji sił zbrojnych.

Komentarze

Powiązane

20.11.22, 21:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Adam Pawlukiewicz z zrelacjonuje mundial w Przeglądzie Sportowym i w kanale Total Sport
Adam Pawlukiewicz zostanie felietonistą „Przeglądu Sportowego” w trakcie Mistrzostw Świata w Katarze, jego teksty będą pokazywały biznesową i marketingową stronę Mundialu oraz opisywały mistrzostwa z perspektywy kibiców, którzy wybierają się do Dohy.
18.11.22, 19:10
| internet » informacje
Game Planet udostępnia piłkarski quiz Sędzia
18 listopda br. serwis Game Planet udostępnił quiz piłkarski „Sędzia”. Gra pozwala nabyć wiedzę i umiejętności arbitra na boisku piłkarskim. 
18.11.22, 08:00
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet przygotował pięć formatów redakcyjnych na czas mundialu
Przegląd Sportowy Onet przygotował pięć formatów na czas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze, które rozpoczynają się 20 listopada br. W Katarze będzie pracować troje korespondentów Przeglądu Sportowego Onet, a w Warszawie będzie przygotowywany codzienny program o rozgrywkach piłkarskich.
17.11.22, 11:58
| internet » informacje
Sport.pl w Katarze. Serwis promuje mundialową ofertę
Zespół Sport.pl (Agora) przygotował wielokanałowy plan relacjonowania nadchodzącego mundialu. Do Kataru poleci trzech korespondentów serwisu. 16 listopada br. ruszyła kampania „Sport.pl w Katarze” promująca działania serwisu w trakcie mundialu.
17.11.22, 11:00
| internet » informacje
Mariusz Pitura rusza z projektem med-tech The Linghos
„The Linghos” to projekt med-tech, który jest połączeniem gamingu, storytellingu, technologii i logopedii. Projekt rozwija Mariusz Pitura - były dyrektor kreatywny agencji J. Walther Thompson i Walk.
17.11.22, 06:00
| internet » informacje
Interia Sport podczas mundialu będzie współpracować z Eleven Sports
Interia Sport z okazji mundialu w Katarze rozpoczyna współpracę strategiczną z Eleven Sports. Wydarzenia wprost ze stadionów i bazy reprezentacji Polski będzie codziennie relacjonowało trzech dziennikarzy – Sebastian Staszewski, Michał Białoński i Wojciech Górski. W Katarze wspierać ich będzie Sławomir Peszko, specjalny wysłannik i ekspert Interii.
16.11.22, 16:45
| internet » informacje
Mundial 2022 w Wirtualnej Polsce
Wirtualna Polska przygotowała specjalne programy i ofertę redakcyjna na czas Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Wydarzenie będzie relacjonowane w serwisie WP SportoweFakty i w sportowej części o2.pl. Specjalny moduł pojawi się też na Stronie Głównej WP.
16.11.22, 14:03
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media z opóźnieniem informowały o ekspolzji we wsi Przewodów. Stacje informacyjne przerwały swoje ramówki
Mimo, że eksplozja we wsi Przewodów na Lubelszczyźnie miała miejsce15 listopada br.  o ok. 15.40, dopiero kilka godzin później media zaczęły informować o wydarzeniu. Część stacji nie przerwało jednak swoich ramówek, a prasa nie zdążyła zmienić swoich okładek.
15.11.22, 11:02
| prasa » informacje | internet » informacje
Piszemy o tym, co ma znaczenie. Wyborcza.pl rusza z kampanią
Ruszyła najnowsza kampania wizerunkowa Wyborcza.pl. Spoty reklamowe emitowane w sieci pokazują maja prezentować, jak serwis wspiera swoich czytelników i czytelniczki, wyjaśniając aktualne wydarzenia czy doradzając w ważnych dla nich kwestiach - w myśl hasła "Piszemy o tym, co ma znaczenie".
14.11.22, 12:26
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet ze specjalnym mundialowym serwisem
Przegląd Sportowy Onet uruchomił serwis poświęcony piłkarskim mistrzostwom świata w Katarze, które rozpoczną się 20 listopada br. W ofercie nowego serwisu mundialowego znalazły się newsy i bieżące informacje, terminarz, statystyki oraz typer mundialowy.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Filmograf

FILMOTEKA NARODOWA – INSTYTUT AUDIOWIZUALNY | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. kontaktu z mediami

TR Warszawa | Warszawa

Przejdź do oferty

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 03.01.23

Do zdobycia 13 nagród.

do 02.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

29.11.2022 r., online.