19.10.23, 20:00

II sezon sitcomu 13 posterunek pokaże ZOOM TV

Kadr z serialu "13 posterunek", fot.: materiały prasowe CANAL+

Zoom TV pokaże II sezon polskiego serialu „13 posterunek”. Kanał rozpocznie emisję produkcji 2 listopada br. Stacja będzie emitować po dwa odcinki serialu od poniedziałku do piątku od godz. 18:10.

Pierwszy odcinek „13 posterunku” został wyemitowany na kanale CANAL+ 24 grudnia 1997 r. W stałej obsadzie znalazła się plejada gwiazd: Cezary Pazura, Marek Perepeczko, Ewa Szykulska, Arkadiusz Jakubik, Aleksandra Woźniak, Agnieszka Włodarczyk i Piotr Zelt, a w rolach epizodycznych pojawiły się największe polskie gwiazdy lat 90. Produkcja obfitująca w żarty niepoprawne politycznie z miejsca zdobyła sympatię widzów i do dziś pozostaje jednym z najbardziej kultowych polskich seriali.

Pomysł na pierwszy polski sitcom narodził się w głowie Lwa Rywina. Producent postanowił zaangażować w projekt młodego reżysera, Macieja Ślesickiego, który miał już na koncie fabularne sukcesy – to on stał za filmami „Tato” i „Sara”. 31-letni reżyser postanowił, że miejscem akcji serialu powinien być posterunek policji, bo to właśnie policjanci są niewyczerpanym źródłem żartów. W ciągu zaledwie dwóch dni wymyślił koncepcję dla poszczególnych odcinków. Następnie samodzielnie zebrał ekipę współscenarzystów, którzy pomogli mu stworzyć dialogi i generować gagi zgodnie z hollywoodzką zasadą, że w udanym sitcomie dowcip powinien pojawiać się co 20 sekund.

Każdy odcinek serialu ma zamkniętą formułę, co umożliwiło twórcom wprowadzenie wielu postaci epizodycznych, w które wcielały się największe polskie gwiazdy. Próg „13 posterunku” przestąpili m.in.: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko, Zbigniew Zamachowski, Artur Żmijewski, Zbigniew Buczkowski, Piotr Fronczewski, Beata Tyszkiewicz czy Stanisław Mikulski.
„13 posterunek” pobił rekord oglądalności CANAL+ w trakcie trwania drugiej serii sitcomu - jeden z odcinków zobaczyło ponad 1,3 mln widzów.

Drugi sezon serialu będzie można oglądać na antenie Zoom TV już od 2 listopada. Stacja wyemituje po dwa odcinki od poniedziałku do piątku od 18:10.

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.