15.10.23, 20:09

Wieczory wyborcze w radiu i telewizji. Przewodnik

Dzień wyborów uczciła także wyszukiwarka Google, fot.: materiały prasowe

Główne anteny stacji radiowych i telewizyjnych przygotowały specjalne propozycje na wieczór wyborczy.

Radio 357

15 października br. Radio 357 przedstawi pierwszy wieczór wyborczy w historii Radia 357. Program „Gra o Polskę” rozpocznie się o godz. 20.50.Te specjalne dwie godziny poprowadzi Kuba Strzyczkowski. Audycja potrwa do godz. 23.00. Gośćmi dziennikarza będą publicyści, politolodzy, konstytucjonaliści i eksperci od sondaży, m.in.: Olgierd Annusewicz (UW), Michał Raszka (WSB Merito), dr Andrzej Machowski (Fundacja Forum Długiego Stołu), Łukasz Warzecha (Do Rzeczy), Marcin Makowski (Wprost), Katarzyna Szydłowska-Kalukin (Kultura Liberalna), prof. Robert Grzeszczak (UW). W audycji przewidziano również udział słuchaczy.

W sztabach wyborczych będą reporterzy Radia 357: Krzysztof Zimoch, Maria Guzek, Artur Gaweł, Andrzej Rudke i Kamil Paczek. Stacja połączy się także z zagranicą: Arturem Kieruzalem (Wielka Brytania), Piotrem Kaszuwarą (Ukraina), Bartoszem Dudkiem (Niemcy) i Piotrem Orłowskim (USA). Pierwszy wieczór wyborczy w Radiu 357 przygotowują: Agnieszka Szwajgier, Monika Mendroch-Karbowska i Grzegorz Sajór.

Radio Nowy Świat

W dniu wyborów 15 października od 21.00 do godz. 23:00 w Radiu Nowy Świat zostanie wyemitowany „Wieczór Wyborczy”, który poprowadzi Ksenia Maćczak. Redaktorka wspólnie z gośćmi: prof. Renatą Mieńkowską-Norkiene, prof. Maciejem Kisilowskim, Magdaleną Rigamonti, Bartoszem Wielińskim oraz Olgą Bobienko, Klaudią Kowalczyk i Klaudiuszem Slezakiem dziennikarzami stacji obecnymi w sztabach wyborczych, komentować będą pierwsze sondażowe wyniki wyborów. W radiowym studiu nie będzie polityków, ale eksperci, z którymi Ksenia Maćczak będzie śledzić to, co dzieje się w sztabach wyborczych i w kraju. W tym dniu także serwisy informacyjne przygotowywane przez Tomasza Ławnickiego zostaną wydłużone do godziny 24:00.

Radio ZET

W niedzielę 15 października br. „Wieczór wyborczy w Radiu ZET” rozpocznie się o godz. 20:50. W czasie wyborów parlamentarnych dziennikarze Grupy Eurozet łączą siły. Przy programach informacyjnych Radia ZET będzie ze sobą współpracować ponad 100 dziennikarzy, którzy będą we wszystkich ważniejszych polskich miastach, sztabach wyborczych i Państwowej Komisji Wyborczej. Relacje z przebiegu wyborów również z Berlina, Paryża, Londynu i Chicago.

Niedzielny „Wieczór wyborczy w Radiu ZET” rozpocznie się o godz. 20:50, a jego gospodynią będzie Beata Lubecka. W programie Wiadomości będą emitowane co 15 minut, relacje ze sztabów wyborczych, konferencji PKW oraz komentarze ekspertów zaproszonych do studia. Od 22:30 na Radiozet.pl specjalne wydanie „Machiny władzy” na żywo, które poprowadzą Mikołaj Pietraszewski i Błażej Makarewicz, a od północy do 2:00 Radosław Gruca zaprosi na „Podejrzanych polityków nocą”.

RMF FM i RMF24

W niedzielę, 15 października br. Radio RMF FM relacjonować będzie wyniki wyborów w specjalnych wydaniach „Faktów”. W Radiu RMF24 i na stronie RMF24.pl trwać będzie specjalny wieczór wyborczy, przygotowywany z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

Po zakończeniu ciszy wyborczej w specjalnych wydaniach „Faktów RMF FM”, wydłużonych do ok. 10 minut, znajdą się pierwsze wyniki sondażowe, relacje reporterów ze sztabów wyborczych i komentarze ekspertów. Pojawią się też dodatkowe wydania serwisu o godz. 21.30 i 22.30.

Specjalny, wspólny wieczór wyborczy przygotowują internetowe Radio RMF24, portal RMF24.pl i dziennik „Rzeczpospolita”. Program poprowadzą Tomasz Terlikowski i Jacek Nizinkiewicz. Wśród gości specjalnych będą m.in. były premier Kazimierz Marcinkiewicz i były marszałek Sejmu Marek Jurek. Wyniki sondaży exit poll skomentują publicystki: Aleksandra Pawlicka z „Newsweeka” i blogerka Kataryna oraz politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacji im. Stefana Batorego dr Anna Materska-Sosnowska i Marcin Duma, prezes Instytutu Badań Społecznych i Rynkowych IBRIS. Zaplanowano też łączenia na żywo z reporterami, którzy będą we wszystkich najważniejszych sztabach wyborczych.

Wieczór wyborczy potrwa od 21.00 do 22.30 na antenie internetowego Radia RMF24, a w wersji wideo na portalu RMF24.pl. Tam też znajdzie się specjalny raport wyborczy i relacja „minuta po minucie”.

Polskie Radio

15 października br. w studiu Polskiego Radia 24 na Wieczorze Wyborczym Polskiego Radia spotkają się politycy, publicyści i eksperci, którzy na bieżąco komentować będą wyniki wyborów oraz wyniki referendum ogólnopolskiego.

W ramach Wieczoru przewidziano rozmowy z politykami, politologami i publicystami, łączenia na żywo ze sztabami wyborczymi i korespondentami na całym świecie, transmisje przemówień liderów ugrupo-wań politycznych, komentarze na gorąco. Gospodarzami wieczoru wyborczego Polskiego Radia będą Krzysztof Świątek, Magdalena Złotnicka i Paweł Zieliński.

Transmisja na antenie Polskiego Radia 24 rozpocznie się o godz. 20.30 i program potrwa do godz. 1.00. Na antenie Jedynki i Programu 3 Polskie-go Radia odbywać się będą łączenia z Wieczorem Wyborczym Polskiego Radia organizowanym przez Polskie Radio 24.

TOK FM

O godz. 21.00 rozpocznie się „Wieczór wyborczy”, który poprowadzi Adam Ozga.

TVP

15 października br. Telewizja Polska wyemituje „Wieczór wyborczy i referendalny 2023”. W programie przewidziano relacje z przebiegu głosowania oraz komentarze ekspertów. Specjalne pasmo emitowane będzie od godz. 20:00 w TVP INFO oraz od 20:55 w TVP1 i TVP Polonia, dodatkowo na TVP VOD i TVP GO.

TVP zaprezentuje specjalne studio wyborcze, które zostanie przygotowane przy użyciu technik wykorzystywanych dotąd przy produkcjach filmowych czy transmisjach wydarzeń sportowych. Po raz pierwszy na świecie mają zostać one użyte podczas wieczoru wyborczego. Dzięki zastosowaniu techniki set extension prowadzący znajdują się w wirtualnym świecie zbudowanym specjalnie na potrzeby wieczoru wyborczego. Dzięki nowym technologiom prowadzący z dwóch różnych studiów dzięki „teleportacji” mogą poprowadzić ten wieczór wspólnie i zaprezentować wyniki wyborów w nowoczesnej formule, zgodnej z najnowocześniejszymi trendami oprawie graficznej.

Motywem przewodnim oprawy graficznej studia będą symbole narodowe, kolorystyka nawiązywała będzie do flagi Polski. Prowadzący – Danuta Holecka, Michał Rykowski i Paweł Blajer będą rozmawiać z politykami, ekspertami i publicystami, połączą się z obecnymi w sztabach wyborczych reporterami oraz przy pomocy najnowocześniejszych technologii zaprezentują i skomentują wyniki wyborów.

Onet

15 października br. o godz. 20:45 na stronie głównej Onetu ruszy Wieczór Wyborczy, który poprowadzi Marcin Zawada, dziennikarz Onetu. Po godz. 21:00 w ramach Wieczoru Wyborczego będzie można oglądać wydanie specjalne „Stanu Wyjątkowego” prowadzone przez Andrzeja Stankiewicza, Renatę Grochal, Dominikę Długosz oraz Kamila Dziubkę. Po „Stanie Wyjątkowym” Marcin Zawada będzie prowadzić live w Onecie i w social mediach, w którym będzie komentować bieżące wydarzenia.

Marcin Zawada w Studiu Wyborczym Live w Onecie przedstawi pierwsze wyniki exit poll i będzie się łączył z reporterami obecnymi w sztabach poszczególnych komitetów wyborczych. Po ogłoszeniu pierwszych wyników wyborów, na stronie głównej Onetu rozpocznie się specjalne wydanie „Stanu Wyjątkowego”. Andrzej Stankiewicz, Renata Grochal, Dominika Długosz oraz Kamil Dziubka skomentują w nim pierwsze wyniki wyborów parlamentarnych.

Po „Stanie Wyjątkowym” w mediach społecznościowych oraz na stronie głównej Onetu Marcin Zawada będzie prowadzić live, w którym na gorąco będzie komentować przemówienia polityków oraz wydarzenia w sztabach wyborczych. „W trakcie interaktywnej dogrywki do wieczoru wyborczego przypomnimy najważniejsze momenty kampanii, wpadki i sukcesy poszczególnych partii politycznych. Pokażemy także zaskakujące sytuacje, które miały miejsce podczas kampanii. Program będzie można zobaczyć zarówno na stronie głównej, jak i na Instagramie Onetu, dlatego zachęcamy do zadawania pytań i komentowania w trakcie. To ma być wieczór wyborczy, który stworzymy wspólnie z naszymi widzami” – zapowiada Marcin Zawada, dziennikarz Onetu.

Polsat News

O godz. 19:15 na antenie Polsat News, Wydarzeń 24 i na stronie Interii ruszył wieczór wyborczy w którym przewidziano relacje na żywo, rozmowy z politologami, politykami, ekspertami, komentarze prosto ze sztabów oraz gości w studiu.

Wieczór wyborczy realizowany jest w trzech studiach: przy ul. Ostrobramskiej (studio Polsat News) oraz studiach przy ul. Łubinowej (hale 500 i 700) przy użyciu najnowocześniejszej technologii, m.in. wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistość (Virtual Window i AR - Augmented Reality).

Gospodarzami wieczoru są Dorota Gawryluk - dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat i Bogdan Rymanowski.

W ramach programu Piotr Witwicki - redaktor naczelny Interia.pl na bieżąco będzie prezentować najciekawsze opinie internautów, przekaże również najciekawsze tweety i komentarze. Z kolei Igor Sokołowski przekaże wyniki sondażu exit poll głosowania na komitety wyborcze, a także wyniki referendalne. Natomiast Agnieszka Gozdyra, Katarzyna Zdanowicz, Bogdan Rymanowski i Grzegorz Jankowski będą rozmawiać na gorąco z przedstawicielami wszystkich sztabów wyborczych oraz ekspertami i publicystami.

TVN i TVN24

"Czas decyzji" rozpocznie się o godzinie 20.00 w TVN24, a od 20.30 także w telewizji TVN. Internauci będą mogli oglądać transmisję w aplikacji TVN24 GO i na platformie Player. Główną prowadzącą będzie dziennikarka "Faktów" TVN Anita Werner.

W programie pojawią się goście, pierwsze opinie, łączenia ze sztabami i przede wszystkim sondażowe wyniki wyborów. Wśród prowadzących są m.in.: Anita Werner, Grzegorz Kajdanowicz, Diana Rudnik, Monika Olejnik, Konrad Piasecki, Piotr Kraśko czy Małgorzata Łaszcz. Podczas całego wieczoru wyborczego najważniejsze wypowiedzi polityków i emocje w sztabach będzie prezentować Anna Jędrzejowska. Po północy na "Fakty wyborcze" zaprosi Diana Rudnik. Piotr Jacoń aż do rana będzie informował na bieżąco o sytuacji politycznej.

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 17:42
| radio » ludzie
Kamila Pirogow-Małdzińska szefową Działu Prawnego Grupy Eurozet
1 lipca br. stanowisko dyrektora Działu Prawnego Grupy Eurozet obejmie Kamila Pirogow-Małdzińska.
17.06.24, 19:00
| radio » informacje | internet » informacje
Prosto z Euro w WP SportoweFakty na czas Euro 2024
Redakcja WP SportoweFakty uruchomiła format „Prosto z Euro”, który prowadzą Marcin Gazda i Paweł Pawłowski. Nowy program to analizy i komentarze dotyczące nie tylko meczów, ale także kulisów całego turnieju.
17.06.24, 17:45
| radio » informacje
Marek Wiernik prowadzi Strefę Euro 2024 w Radiu dla Ciebie
W piątek, 14 czerwca br. po godz. 16:00 ruszyła nowa audycja „Strefa Euro 2024” na antenie Radia dla Ciebie (Warszawa).
17.06.24, 12:04
| radio » informacje
Euro 2024 w Polskim Radiu. Transmisje, relacje i specjalny serwis
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej będą relacjonowane na antenach Polskiego Radia. Publiczny nadawca przygotował także internetowy serwis specjalny.
17.06.24, 10:33
| radio » informacje
O prawie, lekturach, LGBT i fantastyce w wakacyjnych programach TOK FM
17 czerwca br. Radio TOK FM wprowadziło wakacyjną ramówkę w której znalazły się nowe audycje autorskie, a w nich tematy od fantastyki, przez prawa społeczności LGBT, po kanon lektur szkolnych.
17.06.24, 09:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Szybka piłka w Radiu Zet. Piłkarska kampania promująca Moonsy
Konkurs "Szybka piłka" na antenie Radia ZET oraz szerokie działania w prasie i Internecie na czele ze stronami sportowymi Onet.pl czy drukowaną wersją Przeglądu Sportowego – tak w czasie Euro 2024 promować będą się Moonsy – proteinowe chipsy z soczewicy.
17.06.24, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska najchętniej słuchana, duży spadek Radia Pogoda
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (sieci radiowe).
13.06.24, 19:00
| radio » informacje
XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.