11.10.23, 15:15

Wavemaker: Wiadomości najchętniej oglądane na Podlasiu, a Fakty” w kujawsko-pomorskim

Wyniki głównych serwisów informacyjnych w grupie 18+, fot.: Wavemaker

„Fakty”, najpopularniejszy polski program informacyjny, najlepsze wyniki osiąga w województwie kujawsko pomorskim, gdzie emisje głównego wydania osiągały w tym roku ponad 27 proc. udziału wśród dorosłych widzów (18+) – wynika z analizy Wavemaker. „Wiadomości”, główny program informacyjny publicznego nadawcy, utrzymuje topową oglądalność w województwie podlaskim, po kolejnych wzrostach w tym regionie w 2023 r. Z kolei „Wydarzenia” Polsatu swoje najlepsze wyniki notują w opolskim, ale ten program tracił w tym roku w linearnej TV mocniej niż flagowe serwisy informacyjne konkurencyjnych kanałów.

Jak wynika z analizy Wavemaker, „Fakty” utrzymują przewagę nad „Wiadomościami” wśród dorosłych widzów telewizji, ale tak udział, jak i widownia flagowego programu informacyjnego TVN notuje nieznacznie większą stratę niż program publicznego nadawcy. Wśród widzów w wieku 18+, w okresie od stycznia do września 2023 r. udział premierowych emisji głównych wydań „Faktów” stopniał o 2 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku, a średnia liczba widzów (AMR) na minutę spadła o 6 proc. W przypadku „Wiadomości” udział pozostał stabilny, a widownia zmniejszyła się o 4 proc. Mocniej niż te dwa największe programy informacyjne traciły w tym roku „Wydarzenia” Polsatu.

Jak czytamy w analizie Wavemaker, popularność flagowych programów informacyjnych mocno różni się w zależności od województwa. Wavemaker na podstawie danych Nielsena przeanalizował jak premierowe emisje ich głównych wydań radzą sobie w różnych częściach Polski. Okazuje się, że udział „Faktów” waha się od zaledwie 11,5 proc. w województwie lubuskim (po zaliczeniu tam 1/4 spadku udziału w tym roku) do 27,3 proc. w kujawsko-pomorskim. „Wiadomości” są najgorzej oglądane w zachodnio-pomorskim (15,3 proc.), a najlepiej w podlaskim (31,4 proc.), natomiast udział „Wydarzeń” waha się od 11 proc. (podkarpackie) do 22,2 proc. (opolskie).

Jeśli chodzi o dynamikę zmian widowni tych programów na przestrzeni ostatniego roku (analizowane były pierwsze trzy kwartały 2023 r. porównane z tym samym okresem 2022 r.), największe zmiany in plus dla „Faktów” zaobserwowano w zachodniopomorskim (+11 proc.), a największy spadek w lubuskim (-32 proc.). W przypadku „Wiadomości”, największy wzrost widać w opolskim (+29 proc.), a spadek w zachodniopomorskim (-25 proc.). Wydarzenia najbardziej zyskały w warmińsko-mazurskim (+11 proc.), a najmocniej straciły w świętokrzyskim (-35 proc.).Jak zauważa Wavemaker, zróżnicowane wyniki programów informacyjnych w regionach to tylko jeden z rozlicznych przykładów różnic, jakie widać na poziomie popularności programów czy kanałów w rozmaitych grupach demograficznych.

Uwagi:
Analiza Wavemaker na podst. danych Nielsena uwzględnia emisje premierowych wydań programów informacyjnych (z uwzględnieniem oglądania na żywo oraz odtworzeń z kolejnych 2 dni w wieczornym paśmie). W przypadku „Faktów” uwzględnione są wyniki TVN i TVN 24 BiŚ, w przypadku „Wiadomości” – TVP1, TVP Info i TVP Polonia, a w przypadku „Wydarzeń” – Polsatu, Polsat News i Wydarzeń 24.

Komentarze

Powiązane

28.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Dom Dobry. Wystartowały zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego
Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego „DOM DOBRY”. W rolach głównych grają, m.in.: Tomasz Schuchardt, Agata Turkot, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik.
27.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
IV seria Niezwykłych Stanów Prokopa od marca na antenie TVN
W marcu br. na antenie TVN zadebiutuje nowy sezon formatu „Niezwykłych Stanów Prokopa”. Dziennikarz wyruszy w kolejną podróż za Ocean.
26.02.24, 15:45
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Prawie 550 tys. zł za spot podczas meczu Polska - Francja. Biuro Reklamy TVP ogłosiło ofertę na UEFA EURO 2024
Biuro Reklamy TVP ogłosiło zasady sprzedaży obowiązujące przy transmisjach Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2024. Mecze będą nadawane w TVP1, TVP2, TVP Sport, oraz na portalu i w aplikacji mobilnej TVP Sport.
26.02.24, 10:52
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Ponad 80 stacji radiowych w ofercie platformy IPTV AVIOS
Wzrasta liczba stacji radiowych dostępnych na platformie IPTV AVIOS. Pod koniec stycznia br. było ich 30, obecnie jest już przeszło 80. Wszystkie stacje dostępne są bezpłatnie dla abonentów usługi.
26.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Columbo hitem kanału Antena HD. Duży wzrost w grupie 16-59
Kanał Antena HD znajdujący się Naziemnej Telewizji Cyfrowej, zanotował w styczniu br. rekordowy udział w grupie 16-59.
25.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
I sezon serialu Odwilż w Playerze i na antenie TVN na początku marca
Serial HBO Max „Odwilż” 1 marca br. zadebiutuje na platformie Player. 4 marca premierowy odcinek serialu zostanie wyemitowany także na antenie TVN. Produkcja śledzi losy policjantki, która nie jest w stanie pogodzić się z okolicznościami śmierci męża i obsesyjnie angażuje się w pracę.
25.02.24, 19:24
| telewizja / VOD » informacje
Bez retuszu. Marek Czyż powraca na antenę TVP Info z programem na żywo
W niedzielę, 3 marca br. o godz. 20:40 na antenie TVP INFO pojawi się program „Bez Retuszu”, który powraca po przerwie.
Format będzie emitowany na żywo i ma wykorzystywać siłę mediów społecznościowych. Oprócz zaproszonych gości, na widowni zasiądzie 80 osób.
25.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Sympatyk w połowie kwietnia w HBO Max
Siedmioodcinkowy serial HBO Original "Sympatyk" będzie miał swoją premierę 15 kwietnia br. w HBO i HBO Max.
23.02.24, 15:09
| telewizja / VOD » informacje
Specjalne propozycje programowe kanału TVP Kobieta w drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie
W drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, TVP Kobieta w cyklu „Matki wojny” oraz w specjalnych odcinkach programu „Kobiety w drodze”, przypomni sylwetki ukraińskich kobiet zaangażowanych w działania wspierające rodaków. Na antenie pojawią się także wywiady z Tetianą Kovalchuk i Mery Akopian.
23.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
Jakubiak rozgryzie Maltę w nowej serii programów w Canal+ Kuchnia
Tomasz Jakubiak w nowej serii programu „Jakubiak rozgryza” tym razem odwiedzi Maltę. Emisja ruszy pod koniec lutego br. w CANAL+ Kuchnia.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.