24.09.23, 16:11

adidas Originals z nowym hasłem przewodnim

Plakat adidas Originals, fot.: materiały prasowe

Odkąd został po raz pierwszy zaprezentowany światu ponad 50 lat temu, trefoil przeżył tysiące wcieleń, trafiając na stopy wszystkich, od sportowców po pionierów kultury. Zaznaczając nadejście nowej ery dla marki, w tegorocznej kampanii adidas Originals chce docenić każdego, kto przez lata wybierał produkty z kultową koniczyną. Robi to poprzez hasło, które stanie się motywem przewodnim adidas Originals na 2023 rok: „We Gave the World an Original. You Gave Us a Thousand Back".

Wraz z nowym hasłem przewodnim, marka wprowadza nowy kierunek wizualny, który ma oddawać hołd liczbie trzy, obecnej w historii marki od zawsze. adidas stosuje nowy font w swojej identyfikacji wizualnej i odświeża sam trefoil – stosowany wcześniej napis "adidas" został usunięty spod znaku.

W pierwszym filmie z serii, reżyser i założyciel studia produkcyjnego LoveSong, Daniel Wolfe, stworzył kreatywną opowieść o modelu Superstar. Reżyser został też mentorem dla pozostałych wschodzących twórców odpowiedzialnych za filmowe produkcje z serii. Film Wolfe'a przedstawia podróż Superstar od ikony boiska do symbolu kultury, począwszy od przyjęcia modelu Superstar przez profesjonalnych koszykarzy na boisku, poprzez słynną grupę hip-hopową RUN DMC, która wstrząsnęła światem nosząc buty z charakterystycznym czubkiem w kształcie muszli.

W kolejnym filmie filmowiec-samouk, Will Dohrn, opowiada historię sylwetki Gazelle przez pryzmat młodej bohaterki, która porusza się przez epoki - ubrana w archiwalną odzież adidas, zgodnie z osią czasu - spotykając po drodze duet łyżwiarzy Mike'a Arnolda i Milesa Silvasa. Wprowadzone jako but treningowy, a następnie noszone na bieżni: film Dohrna to bieg w czasie i przestrzeni, pokazujący, w jaki sposób Gazelle zostały zaadaptowane.

Dopełnieniem filmowego trio jest produkcja artystki wizualnej Justyny Obasi, który celebruje historię modelu Samba. Choć pierwotnie model zadebiutował pod inną nazwą, media pieszczotliwie nadały mu przydomek "Samba", porównując fantazyjne ruchy nóg piłkarzy do tancerzy samby. Uchwycając tę mityczną opowieść i ożywiając podróże Samby przez przestrzenie, miejsca i epoki, Obasi opowiada historę zaczynając od pokazania modelu na stopach młodych piłkarzy i kończąc na kulturowych scenach, których Samba była częścią.

Nowa kampania marki została opracowana w ramach pogłębionego procesu badawczego, który miał na celu dokładne przedstawienie historii wszystkich trzech sylwetek, uwzględniając archiwale informacje śledzące historię każdego buta na przestrzeni lat: od ich powstania, aż po subkultury, które je przyjęły. Archiwalne ubrania zostały wypożyczone z osobistego archiwum Nic Galway'a, wiceprezesa ds. kreatywnych adidas w Herzogenaurach w Niemczech. Niektóre z nich pozyskano również w Los Angeles i Wielkiej Brytanii.

Najnowsza kampania marki adidas Originals to zbiór ponadczasowych historii, opowiedzianych na nowo z myślą o przyszłości.

Komentarze

Powiązane

04.12.23, 16:00
| reklama & PR » informacje
Elektryczne Gitary zachęcają do jazdy elektrykami w kampanii Volkswagen Financial Services
Pod hasłem „Jedź elektrykiem jak my!” w grudniu br. ruszyła kampania reklamowa Volkswagen Financial Services. Z udziałem Kuby Sienkiewicza i zespołu Elektryczne Gitary powstał klip reklamowy, a także spot telewizyjny z nową wersją przeboju „Włosy.
04.12.23, 15:03
| reklama & PR » informacje
Tchibo przedłuża na trzy lata współpracę z OMD Group
Agencje OMD Group: OMD oraz Resolution, będą kontynuowały kompleksową obsługę mediową marki Tchibo.
04.12.23, 10:40
| reklama & PR » ludzie
Gabriela Bar-Rutkowska w gronie ekspertów 24/7Communication
Agencja PR 24/7Communication rozbudowuje praktykę Environmental, Social, Governance (ESG). Do grona jej ekspertów dołączyła Gabriela Bar-Rutkowska i objęła stanowisko Senior Communication Advisor / PA & Sustainability.
04.12.23, 09:25
| reklama & PR » informacje
InPost oficjalnym partnerem Newcastle United
Grupa InPost zawarła wieloletnie partnerstwo z klubem piłkarskim Premier League Newcastle United, jednocześnie stając się jego oficjalnym globalnym partnerem w zakresie dostaw.
04.12.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Tiktokerzy śpiewają świąteczną piosenkę w kampanii T-Mobile
W ramach kampanii świątecznej T-Mobile, marka opublikowała teledysk do świątecznej piosenki zaśpiewanej przez tiktokerów. Działania realizuje VMLY&R.
01.12.23, 12:25
| reklama & PR » informacje
Spark Foundry w wyniku przetargu przejmuje obsługę Miele
Agencja mediowa Spark Foundry (Publicis Groupe) rozpoczęła współpracę z firmą Miele – producentem artykułów gospodarstwa domowego premium. Decyzja o wyborze partnera mediowego dla marki Miele została podjęta w drodze przetargu.
01.12.23, 08:54
| reklama & PR » informacje
Daj Coś Od Siebie – Graj, Pomagaj i Wymagaj! Świąteczna loteria marki Tymbark
Marka Tymbark uruchomiła ogólnopolską loterię konsumencką pod hasłem: „Daj Coś Od Siebie – Graj, Pomagaj i Wymagaj!”.
30.11.23, 20:30
| reklama & PR » informacje
Monster Energy z nowym rozdziałem Formuły 1
Po 14 sezonach z zespołem Mercedes- AMG PETRONAS, Monster Energy rozpocznie w 2024 r. swój nowy rozdział w Formule 1.
30.11.23, 19:00
| reklama & PR » informacje
Co dobrego robimy w Hochland dla naszej planety! Temat przewodni kalendarza Hochland Polska 2024
Po raz 17. firma Hochland Polska zaprosiła swoich pracowników, a w tej edycji także dostawców mleka, do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Najnowszy kalendarz firmowy Hochland Polska to zbiór 12 prac przedstawiających dobre praktyki, które wspierają ochronę naszej planety – po jednym przykładzie na każdy kolejny miesiąc 2024 r.
30.11.23, 16:51
| reklama & PR » informacje
Miliony trafionych prezentów. Humorystyczne spoty w świątecznej kampanii Empiku
W kampanii Empiku prowadzonej pod hasłem „Miliony trafionych prezentów” marka przedstawia swoje benefity: szeroką ofertę, wygodne formy zakupów i promocje. Komunikacja obejmuje telewizję, radio, digital, media społecznościowe i kanały własne marki.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.