19.09.23, 18:39

#debatakobiet w Wirtualnej Polsce. Przedwyborcza debata znów bez PiS

Zapowiedź debaty w Wirtualnej Polsce, fot.: materiały prasowe

We wtorek, 26 września br., o godz. 19:30 Wirtualna Polska przeprowadzi przedwyborczą #debatękobiet. Do udziału w programie na żywo zostały zaproszone kandydatki wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych.

Na przełomie sierpnia i września Wirtualna Polska rozesłała zaproszenia do ogólnopolskich komitetów wyborczych ws. udziału w specjalnej debacie z udziałem kandydatek w wyborach parlamentarnych. Debata odbędzie się 26 września o 19.30. Transmisja będzie dostępna na stronie głównej Wirtualnej Polski oraz w mediach społecznościowych WP (Youtube, Facebook).

Wirtualna Polska wielokrotnie udowadniała, że jest gwarantem rzetelnej i obiektywnej dyskusji. Chcemy dać pole i przestrzeń politykom wszystkich opcji do zaprezentowania swoich rozwiązań na najważniejsze problemy naszego kraju” – tłumaczy Paweł Kapusta, redaktor naczelny WP.

Wirtualna Polska przeprowadziła badanie wśród Polek, które wykazało, jakie zagadnienia są dla nich najważniejsze w tej kampanii wyborczej. Respondentki wskazały m.in. poprawę jakości zdrowia Polek i Polaków, bezpieczeństwo militarne i ochronę granic Polski oraz walkę z drożyzną. Te kwestie będą przedmiotem #debatykobiet.

Bez udziału Prawa i Sprawiedliwości

Na nasze zaproszenia pozytywnie odpowiedziały komitety: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Trzeciej Drogi, Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców. W debacie udział wezmą: Barbara Nowacka, Koalicja Obywatelska; Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Lewica; Joanna Mucha, Trzecia Droga; Anna Bryłka, Konfederacja; Urszula Barbara Krawczyk, Bezpartyjni Samorządowcy. Sztab PiS jako jedyny nie odpowiedział na propozycję udziału w dyskusji. Miejsce w studiu będzie czekało na przedstawicielkę komitetu PiS do samego startu #debatykobiet.

Debata przyjmie unikatową formułę. Pytania będą zadawane w czterech segmentach tematycznych. Moderatorem dyskusji będzie Patrycjusz Wyżga, a pytania zadadzą dziennikarki Wirtualnej Polski: Bianka Mikołajewska, WP Magazyn (segment: Państwo), Karolina Wysota, Money.pl (segment: Gospodarka), Wiktoria Jakubowska-Karbowniczek, zastępczyni redaktora naczelnego WP (segment: Społeczeństwo) i Dorota Mielcarek, WP abcZdrowie (segment: Zdrowie).

Każda uczestniczka debaty będzie miała możliwość dwukrotnego użycia „kontry”, która da jej prawo do riposty lub zadania dodatkowego pytania konkurentce. Skontrowana kandydatka będzie miała odpowiedni czas, by udzielić odpowiedzi swojej oponentce.

Po zakończeniu #debatykobiet Wirtualna Polska pokaże #debatępodebacie, w której dziennikarki i komentatorki na gorąco przeanalizują najciekawsze momenty starcia przedstawicielek partii politycznych.

Komentarze

Powiązane

27.11.23, 10:30
| internet » informacje
Demagog.org.pl partnerem TikToka
TikTok, w ramach stałych działań na rzecz zwalczania dezinformacji, rozpoczął współpracę z Demagog.org.pl, pierwszą i najdłużej działającą w Polsce organizacją fact-checkingową.
24.11.23, 09:30
| internet » ludzie
Olga Korolec dyrektorką zarządzającą Onetu od 2024 r.
Z początkiem stycznia 2024 r. Olga Korolec zostanie nową dyrektorką zarządzającą Onetu (Ringier Axel Springer) przejmując funkcję i dotychczasowe obowiązki Marty Badurek-Pietniczki, która udaje się na urlop macierzyński.
23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.
19.11.23, 22:15
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Andrzej Sołtysik w Iberionie. Poprowadzi dwa formaty video
Do grupy mediowej Iberion dołączy Andrzej Sołtysik. To siódmy i ostatni z zapowiedzianych przez firmę transferów, które ogłaszane są w ramach procesu rebrandingu.
18.11.23, 08:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
DHL Parcel zmienia się DHL eCommerce
DHL Parcel, firma działająca na rynku usług kurierskich w Polsce, rozpoczyna proces zmiany nazwy.
17.11.23, 19:45
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com na dwunasty rynek. Tym razem do Włoch
Answear.com, e-commerce oferujący modę i produkty Home & Lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, rozszerza działalność o rynek włoski.