05.09.23, 11:30

40 reportaży zakwalifikowano do Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego "Bałtyk 2023"

Zapowiedź Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego "Bałtyk 2023, fot.: materiały prasowe

Ruszyła kolejna edycja Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk 2023”. Do Konkursu zaproszono kilkudziesięciu reportażystów mediów publicznych z całego kraju.

W ramach obecnej edycji akcji, organizatorzy chcą utworzyć reporterski obraz życia i losów ludzi mieszkających na Wybrzeżu, jak i w głębi kraju. W Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk 2023” zakwalifikowało się 40 reportaży, spełniających określone wymagania, ujęte w Regulaminie.

W tym roku uczestnicy Konkursu będą walczyli o cztery nagrody w trzech kategoriach. Nagroda specjalna zwana Grand Prix. Kolejne z nagród, jakie zostaną przyznane w ramach Konkursu to nagroda w kategorii Pogranicze/Migracja, nagroda w kategorii Morska oraz nagroda w kategorii Ekobałtyk.

W tym roku audycje oceniało będzie powołane przez Organizatora jury w składzie: Piotr Ostrowski – prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia Koszalin, Marta Rebzda - kierownik literacki Teatru Polskiego Radia, Edyta Kluk - Wisz dyrektor programowy Polskiego Radia Rzeszów, Michał Minkiewicz – dyrektor produkcji i marketingu z-ca redaktora naczelnego Polskiego Radia Koszalin oraz Jan Kania – prof. Politechniki Koszalińskiej dr hab., specjalizuje się w pedagogice medialnej i ekonomice mediów.

Tegoroczny konkurs otworzą warsztaty dziennikarskie w dniach 11 - 14 września br., które poprowadzi Marta Rebzda - moderator spotkania, a z wykładem MasterClass o wykorzystaniu form teatralnych w reportażu i dokumencie wystąpi Waldemar Modestowicz - reżyser słuchowisk radiowych i przedstawień teatralnych. Drugi wykład dotyczył będzie warsztatu reportażysty.

Finał konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się 14 września 2023 roku w Ustce. Organizatorem Konkursu jest Polskie Radio Koszalin. Patronat nad wydarzeniami objęli: Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Piotr Gliński - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Zbigniew Bogucki - Wojewoda Zachodniopomorski. Współorganizatorem jest Polskie Radio Rzeszów, natomiast partner wydarzenia to LOTTO Totalizator Sportowy.

Wszystkie reportaże zostały udostępnione bezpłatnie na stronie internetowej Polskiego Radia Koszalin.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.