27.08.23, 09:00

Oferteo ze wzrostem przychodów o 43 proc. w roku obrotowym 2022/2023

Oferteo, fot.: materiały prasowe

Platforma Oferteo, internetowy marketplace dla szerokiego spektrum usług działający w modelu na żądanie, w roku obrotowym 2022/2023 (kwiecień 2022 r. – marzec 2023 r.) wypracowała przychody netto na poziomie 42 mln zł. Oznacza to wzrost o 43 proc. w porównaniu z rokiem 2021/2022. To efekt wzrostu aktywności użytkowników platformy oraz wprowadzonych procesów w spółce.

W roku obrotowym 2022/2023 na platformie Oferteo złożonych zostało ponad 1,85 mln potwierdzonych zleceń dotyczących usług wykonawców. Wraz z rozwojem swojej platformy, Oferteo wzmacnia swój zespół i obecnie zatrudnia blisko 250 osób.

Platforma Oferteo.pl działa w modelu reverse martketplace, oznacza to, że zlecający określa potrzebę, a w odpowiedzi na nią wykonawcy składają swoje oferty. W praktyce, jedno złożone zlecenie umożliwia otrzymanie wielu natychmiastowych, dostosowanych ofert, spośród których zleceniodawca może dokonać wyboru. W minionym roku obrotowym złożonych zostało ponad 1,85 mln zapytań dotyczących usług wykonawców, oznacza to wzrost o ponad 200 tys. względem poprzedniego okresu rozliczeniowego.

"Położyliśmy szczególny nacisk na rozwój naszej platformy i przede wszystkim realny wzrost liczby użytkowników. W tym celu dokonaliśmy modernizacji na wielu płaszczyznach, zaczynając od marketingu, zarządzania marką Oferteo, nowych funkcjonalności na platformie, a kończąc na samym modelu współpracy na linii wykonawca – zamawiający. Wypracowaliśmy autorskie rozwiązania i kompleksowe wsparcie użytkowników, co przyczyniło się do wzrostu zadowolenia osób korzystających z naszej platformy – zarówno wykonawców, jak i zleceniodawców. Widzimy, że poczynione zmiany przynoszą zamierzone efekty, nie tylko rozwojowe, ale też finansowe, dlatego zamierzamy konsekwentnie zwiększać zadowolenie naszych użytkowników i widoczność marki Oferteo. Liczymy, że w efekcie przełoży się to na wysoką rozpoznawalność serwisu i dotarcie do nowego, szerokiego grona zleceniodawców i wykonawców" – mówi Karol Grygiel, Członek Zarządu Oferteo S.A.

Znaczący wzrost Oferteo zanotowało w okresie pandemii wraz z rozwojem całego rynku handlu internetowego. Konsumenci, którzy nie mieli wcześniej styczności z e-handlem, mogli poznać jego niekwestionowane zalety i według ekspertów, te osoby po „odmrożeniu” gospodarki pozostały w świecie e-commerce.

W ostatnich pięciu latach obrotowych Oferteo kontynuowało rozwój swojej działalności, notując z każdym okresem wzrost przychodów. W roku obrotowym 2022/2023 Oferteo S.A. uzyskała przychody na poziomie 42 mln zł, które były o 43 % wyższe niż rok wcześniej. Porównując przychody w roku obrotowym 2018/2019 Spółka zwiększyła skalę działalności blisko 4,5-krotnie, osiągając średnioroczne tempo wzrostu na poziomie 45 proc. (CAGR).

"Niewątpliwie okres pandemiczny stanowił dla nas dźwignię do szybszego rozwoju, jednak prawdziwym wyzwaniem było utrzymanie tak znaczącej dynamiki wzrostu po zakończeniu tego okresu. W kolejnych latach kontynuowaliśmy dalszy wzrost skali działalności, wykorzystując nasze przewagi rynkowe oraz wprowadzone usprawnienia. Skutkiem tego, nawet w momencie bardziej wymagającej sytuacji makroekonomicznej mogliśmy kontynuować rozwój platformy, ponieważ stanowiliśmy znaczące wsparcie dla wykonawców, którzy w momencie niższego zainteresowania swoimi usługami, znacznie częściej korzystali z pośrednictwa naszej platformy, jako dodatkowego kanału dotarcia do potencjalnych klientów" – dodaje Przemysław Dziemieszkiewicz, Prezes Zarządu Oferteo S.A.

Oferteo funkcjonuje od 15 lat. Platforma współpracuje z blisko 600 tys. wykonawców i dostawców usług. Dzięki tak dużej bazie partnerów, spółka nawiązała 15 mln relacji pomiędzy zlecającymi a wykonawcami od początku swojej działalności. Oferteo.pl obsługuje szerokie spektrum branż, łącząc zleceniodawców z wykonawcami. Wiodące z nich to: usługi budowlane (m.in. budowa domów, odnawialne źródła energii, remonty i wykończenia wnętrz), finanse i prawo (m.in. kredyty, leasing i porady prawne) oraz usługi dla firm (m.in. księgowość, strony internetowe i utrzymanie porządku).

Komentarze

Powiązane

27.11.23, 10:30
| internet » informacje
Demagog.org.pl partnerem TikToka
TikTok, w ramach stałych działań na rzecz zwalczania dezinformacji, rozpoczął współpracę z Demagog.org.pl, pierwszą i najdłużej działającą w Polsce organizacją fact-checkingową.
24.11.23, 09:30
| internet » ludzie
Olga Korolec dyrektorką zarządzającą Onetu od 2024 r.
Z początkiem stycznia 2024 r. Olga Korolec zostanie nową dyrektorką zarządzającą Onetu (Ringier Axel Springer) przejmując funkcję i dotychczasowe obowiązki Marty Badurek-Pietniczki, która udaje się na urlop macierzyński.
23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.
19.11.23, 22:15
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Andrzej Sołtysik w Iberionie. Poprowadzi dwa formaty video
Do grupy mediowej Iberion dołączy Andrzej Sołtysik. To siódmy i ostatni z zapowiedzianych przez firmę transferów, które ogłaszane są w ramach procesu rebrandingu.
18.11.23, 08:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
DHL Parcel zmienia się DHL eCommerce
DHL Parcel, firma działająca na rynku usług kurierskich w Polsce, rozpoczyna proces zmiany nazwy.
17.11.23, 19:45
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com na dwunasty rynek. Tym razem do Włoch
Answear.com, e-commerce oferujący modę i produkty Home & Lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, rozszerza działalność o rynek włoski.