15.06.23, 06:30

Radio Wielkopolska uruchomiło platformę sprzedaży reklam

Radio Wielkopolska, fot.; materiały prasowe

Na początku czerwca br. wystartowała nowa strona internetowa Radia Wielkopolska oraz platforma sprzedaży reklam.

Platforma sprzedażowa to nowe narzędzie Radia Wielkopolska, które powstało z połączenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych i obserwacji rynku, a jego celem jest umożliwienie reklamodawcom łatwego i szybkiego zakupu czasu antenowego.

Platforma sprzedażowa ma ułatwić reklamodawcom zakup czasu antenowego, a przede wszystkim zmienić podejście do sprzedaży reklam. „Z uwagą obserwuję to co się dzieje wokół nas i uznałam, że to najwyższa pora, aby działać autentycznie i transparentnie. Dlatego właśnie teraz zdecydowaliśmy się pokazać jak wygląda nasza oferta. Nie w rate cardzie, a w faktycznych cenach. My wykonaliśmy ten ruch jako pierwsi w oparciu o znane i dostępne rozwiązania informatyczne. W tym przypadku to nie technologia, a jej wykorzystanie jest przełomowe” – mówi Agnieszka Wacławek, inicjatorka zmian i współwłaścicielka stacji.

Narzędzie ma być uzupełnieniem sprzedaży bezpośredniej działu handlowego. Na platformie sprzedażowej reklamodawcy będą mogli zakupić kampanię wybierając spośród kilku gotowych pakietów reklamowych i predefiniowanych długości kampanii. Oprócz kampanii spotowych znalazła się także oferta sponsoringu, ogłoszeń drobnych, a nawet produkcji reklamy. Klient w procesie wyboru danych pakietów zna dokładnie wycenę danej propozycji.

Wprowadzenie platformy sprzedażowej połączono z uruchomieniem nowej strony internetowej stacji. W nowej wersji postawiono na nowoczesny i minimalistyczny wygląd, zmianie uległy też niektóre funkcjonalności. Strona główna ma teraz bardziej wizerunkowy charakter: internauci znajdą tam w pierwszej kolejności informacje o stacji, częstotliwościach oraz player. Przewijając w dół pojawią się także informacje o ramówce i prowadzących. Sekcja z najświeższymi wiadomościami zyskała osobną podstronę, łatwiejszy w nawigacji podział kategorii newsów wg powiatów i przede wszystkim dużo bardziej przejrzysty wygląd. „„Zależy nam na tym, aby naszym odbiorcom dostarczać wartościowych treści w dopracowanej, atrakcyjnej wizualnie formie. Jako osoba sensorycznie nadwrażliwa zdecydowałam aby postawić na minimalistyczny layout i ograniczoną ilość treści. Jest prosto, czysto i pięknie. Mam nadzieję, że użytkownicy docenią nowy wygląd i brak wyskakujących z każdej strony okienek” – podkreśla Agnieszka Wacławek.

Komentarze

Powiązane

29.11.23, 17:18
| radio » informacje
Tradycyjnie tylko świąteczne piosenki w grudniu w RMF Classic
Już po raz 12. radio RMF Classic w grudniu modyfikuje format muzyczny i będzie grało świąteczne piosenki. Gwiazdą programu będzie Cher i jej album „Christmas”, na antenie pojawi się też specjalna piosenka Artura Andrusa oraz kolejna edycja Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów.
29.11.23, 11:31
| radio » ludzie
Nie żyje Jerzy Rowiński
Zmarł Jerzy Rowiński – dziennikarz muzyczny, z branżą radiową związany od blisko 50 lat – podało Polskie Radio RDC
29.11.23, 06:30
| radio » informacje
Niedorzecznik. Nowy serial radiowy Michała Janczury w TOK FM
29 listopada br. ruszy nowy serial radiowy TOK FM zatytułowany "Niedorzecznik". Jego autorem jest Michał Janczura. Trzyodcinkowy serial opowiada o wydarzeniach z kadencji Mikołaja Pawlaka, kiedy prawa dziecka schodziły na drugi plan, a ich miejsce w działaniach odchodzącego Rzecznika Praw Dziecka zajmowały polityka i ideologia.
28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.