12.06.23, 19:46

Nie jestem Twoim misiem. Zielona Interia wspiera zagrożone gatunki

KV akcji, fot.: materiały prasowe

W Polsce żyje tylko 110 niedźwiedzi brunatnych. Zielona Interia w Międzynarodowy Dzień Rysia, czyli w rocznice projektu „Blisko rysia”, ruszyła z drugą edycją akcji wspierającej zagrożone gatunki. Serwis promuje wiedzę o niedźwiedziach, wokół których narosło sporo mitów, a ich egzystencja w naszym kraju jest zagrożona. Partnerem merytorycznym akcji „Nie jestem Twoim misiem” jest WWF Polska.

Grupa Interia w ramach projektu „Nie jestem Twoim misiem" pokazuje chce pokazać, że niedźwiedzie to nie pluszowe maskotki, z którymi można fotografować się na szlakach, ale dzikie, inteligentne, niebezpieczne zwierzęta. Serwis podkreśla też, że te ogromne ssaki potrzebują odpowiednich warunków do życia – przestrzeni i bazy pokarmowej. Jednak działalność człowieka doprowadziła je na skraj wyginięcia. Zostało zaledwie 110 osobników.

Sercem akcji jest Zielona Interia. Piotr Witwicki, Redaktor Naczelny Grupy Interia, wprowadza użytkowników portalu do akcji „Nie jestem Twoim misiem". W swoim tekście wyjaśnia w jaki sposób redakcja angażuję się w ochronę przyrody i zagrożonych gatunków. Przemysław Białkowski w specjalnym odcinku podcastu video rozmawia z przedstawicielem WWF o mającym niewiele wspólnego z rzeczywistością wizerunkiem niedźwiedzi w popkulturze. Dzięki współpracy z tą międzynarodową organizacją powstały także materiały, m.in. o tym jak w praktyce wygląda ochrona tych zwierząt w różnych krajach i co zrobić, kiedy jedno z nich przetnie naszą drogę na szlaku turystycznym. Interia wyjaśnia także wpływ zmian klimatu na życie niedźwiedzi i pokaże niezwykłe historie zwierząt uratowanych z cyrków.

Akcję Interii wspierają Stowarzyszenie Program Czysta Polska, Telewizja Polsat oraz gwiazdy show-biznesu. W programach „Wydarzenia” (Polsat) i „Czysta Polska” (Polsat News) zostanie przybliżona widzom idea projektu „Nie jestem Twoim misiem". Pojawi się także dedykowany materiał o niedźwiedziach brunatnych. Artyści i największe osobowości telewizji z kolei 12 czerwca w swoich mediach społecznościowych udostępnią materiały edukacyjne przygotowane przez Interię i WWF #niejestemtwoimmisiem.

Akcja „Nie jestem Twoim misiem" odbywa się 11 i 12 czerwca br. Interia na tę okazję zmieniła wygląd swojego logotypu. Wszystkie materiały będą prezentowane w specjalnej sekcji na stronie głównej portalu oraz w serwisie Zielona Interia.

Komentarze

Powiązane

09.04.24, 13:46
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet przedłuża umowę z Drift Masters Grand Prix
Ringier Axel Springer Polska oraz Drift Masters (organizacja driftingowa) przedłużyły zawarte w 2023 r. partnerstwo medialne.
W ramach współpracy, w serwisie Przegląd Sportowy Onet będą się pojawiać treści promujące zawody organizowane przez Drift Masters oraz informacje na temat samej dyscypliny, jaką jest drifting.
04.04.24, 14:00
| internet » ludzie
Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak oraz Grzegorz Siemionczyk w zespole Money.pl
Redakcja money.pl wprowadza nową strategię rozwoju serwisu. Niebawem pojawi się w nim więcej treści premium, zarówno w formie tekstów, jak i materiałów wideo. Od maja do zespołu dołączą Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak, w czerwcu pracę rozpocznie Grzegorz Siemionczyk.
04.04.24, 07:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Mikołaj Kunica nowym gospodarzem formatu Onet Rano
Mikołaj Kunica dołączył do grona prowadzacych program „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez redaktora naczelnego Business Insider Polska zostanie wyemitowane 4 kwietnia br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
28.03.24, 17:00
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Sebastian Parfjanowicz będzie zastępcą redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet
2 kwietnia br., Sebastian Parfjanowicz dołączy do redakcji „Przeglądu Sportowego Onet” i obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Będzie drugim zastępcą redaktora naczelnego obok Łukasza Godlewskiego, który pracuje w redakcji od lutego ubr. Od 15 stycznia redaktorem naczelnym serwisu jest Kamil Wolnicki.
21.03.24, 10:16
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
STS rozszerza współpracę z Meczyki.pl
Firma STS, działająca na rynku bukmacherskim, nawiązała strategiczne partnerstwo z serwisem Meczyki.pl (Online Venture).
14.03.24, 13:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Balans. Kuba Jankowski gospodarzem nowego formatu wideo Wirtualnej Polski
Wirtualna Polska ruszyła z produkcją nowego formatu na platformie YouTube. Ruszył kanał „Balans” skierowany do osób urodzonych w latach 80. i 90., w którym znajdą się rozmowy z gośćmi i ekspertami dotyczące najważniejszych i najbardziej interesujących tematów dla millenialsów.
13.03.24, 17:28
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Dominika Długosz poprowadzi format Onet Rano
Dominika Długosz została gospodynią programu „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez dziennikarkę Newsweeka zostanie wyemitowane 14 marca br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
11.03.24, 21:00
| internet » wydarzenia branżowe
Klarna przedłuża współpracę z Legią Ladies w 2024 r.
Klarna będzie kontynuować współpracę z drużyną Legią Ladies jako główny sponsor w sezonie 2023/2024.
11.03.24, 11:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | kultura » informacje
Przyznano O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Galę transmitowała TVP Kultura
Joanna Kuciel-Frydryszak, Lech Janerka, L.U.C., Bartłomiej Topa, Krzysztof J. Czyżewski, Rafał Ochęduszko i Natalia Koziara-Ochęduszko oraz Mateusz Pakuła zostali laureatami VIII edycji plebiscytu O!Lśnienia - Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. 
10.03.24, 16:28
| internet » ludzie
Agnieszka Siuzdak prezesem zarządu spółki Gazeta.pl
Zarząd Grupy Agora zdecydował o składzie przyszłego zarządu spółki Gazeta.pl – jednej ze spółek wydzielanych jako zorganizowana część przedsiębiorstwa. Od kwietnia br. prezeską Gazeta.pl będzie Agnieszka Siuzdak, a członkami zarządu zostaną Małgorzata Blada, Artur Birnbaum i Bartosz Wysocki.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy