12.06.23, 10:45

Warsaw Center of Excellence w strukturach Wavemaker. Na jego czele Jakub Komorowski

Jakub Komorowski, fot.: materiały prasowe

Jakub Komorowski kieruje Warsaw Center of Excellence, dywizją do obsługi międzynarodowych klientów, uruchomioną w ramach Wavemaker, agencji mediowej GroupM.

Uruchomione w polskim oddziale agencji GroupM Warsaw Center of Excellence ma być w założeniu partnerem dla reklamodawców szukających międzynarodowego, bądź regionalnego, partnera mediowego, przede wszystkim w zakresie zakupu kampanii w mediach biddable (dostępnych w modelach aukcyjnych). Warsaw Center of Excellence ma skupiać się na optymalizacji inwestycji w obrębie globalnych platform, poszukiwaniu innowacji w obrębie kampanii digital marketingowych i koordynacji działań prowadzonych na różnych rynkach. Warszawski oddział Wavemaker w takiej formule współpracuje już z markami, m.in. Colgate Palmolive, Huawei, Honor czy Hill’s.

„Jako największy rynek w regionie CEE, ze świetnie wykształconymi specjalistami i konkurencyjnymi, na tle Europy, kosztami usług, mamy dla międzynarodowych marek mocną propozycję biznesową” – mówi Paweł Gala, CEO Wavemaker. „W ostatnich latach obserwujemy centralizację struktur marketingowych, jej znakiem są choćby coraz liczniejsze postępowania przetargowe rozgrywane z poziomu regionu. Szukając większej efektywności inwestycji, marketerzy szukają też partnerów, którzy na globalnym lub regionalnym poziomie będą potrafili skuteczniej zainwestować ich budżety marketingowe” – dodaje Gala.

Jak podkreśla Jakub Komorowski, sens takich scentralizowanych inwestycji widać w szczególności w obszarze globalnych platform. „Tylko dwóch największych graczy, Meta i Google, przyciągnie w tym roku ok. 40 proc. światowych budżetów mediowych(wyliczenia GroupM uwzględniające globalne wydatki na media, z wyłączeniem Chin – przyp. red.), a w regionie CEE ich udział zbliża się do 25 proc. (…)” – mówi Jakub Komorowski, szef nowej struktury Wavemaker.

Warsaw Center of Excellence ma wspierać też marketerów na gruncie innowacji, często skalowalnych w obrębie obsługiwanych terytoriów. Bliska współpraca ze współtworzoną przez GroupM marką mSpark, platformą innowacji i akceleratorem start-upów z branży technologicznej, ma zapewnić reklamodawcom dostęp do rozwiązań mar-tech.

Jakub Komorowski, szef Warsaw Center of Excellence posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży mediów i reklamy. Z Wavemaker (wcześniej – Maxusem) jest związany od 2007 r., gdzie przeszedł kolejne szczeble kariery – od media plannera, przez group account directora, po regional business unit directora. W Warsaw Center of Excellence ma wykorzystać doświadczenie w tworzeniu hubów dla regionalnych marek, a także rozbudowaną bazę narzędzi do planowania i optymalizacji międzynarodowych kampanii.

Komentarze

Powiązane

21.06.24, 16:32
| reklama & PR » informacje
Galaretkami WINIARY bohaterkami kampanii digitalowej
Marka Winiary w okresie letnim w którym wzrasta dostępność sezonowych owoców, promuje swoje galaretki.
21.06.24, 15:04
| reklama & PR » informacje
Ewa Swoboda ambasadorką NEONAIL
Ewa Swoboda - obecnie wicemistrzyni świata w biegu na dystansie 60 metrów, została ambasadorką marki NEONAIL.
21.06.24, 13:46
| reklama & PR » ludzie
Bartłomiej Chmiel jako Account Manager dołącza do Open Mobi
Z początkiem kwietnia br., Bartłomiej Chmiel dołączył do agencji digitalowej Open Mobi. Na stanowisku Account Managera będzie odpowiadał za obszar pozyskiwania klientów z branży e-commerce.
21.06.24, 11:02
| reklama & PR » informacje
Change Serviceplan i Media Republic z nową kampanią Maślanki Mrągowskiej Tyle dobra
Maślanka Mrągowska powraca z nową kampanią pod ideą kreatywną “Tyle dobra”, w nowej, odświeżonej formule. Działania przygotowane przez należącą do Group One agencję Change Serviceplan obejmują kampanię telewizyjną, digitalową, akcje konsumenckie i współpracę z influencerami.
21.06.24, 09:22
| reklama & PR » informacje
Nowa kampania Bułeczek Mlecznych Dan Cake skierowana do nowych grup docelowych
Wystartowała kampania Bułeczek Mlecznych Dan Cake. Tym razem marka postawiła na nowe grupy docelowe i konteksty spożywania swoich produktów. Oprócz konkursowej aktywacji konsumenckiej zaplanowane są m.in. aktywności w środowiskach gamingowych, współprace z influencerami, kampania DOOH oraz działania w digitalu.
21.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje | kultura » film
Agencji K+Group odpowiada za promocję filmu Rodzina Treflików
Trefliki, bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, w listopadzie br. trafią na wielki ekran. Szczegóły świątecznej produkcji zostaną ujawnione dwa miesiące przed premierą, ale już teraz rozpoczynają się działania związane z kinowym debiutem Treflikowych bohaterów. Za działania związane z promocją filmu będzie odpowiedzialna agencja K+Group.
20.06.24, 21:30
| reklama & PR » ludzie
Michał Fortowski awansował w Multikino Media
W maju br. Michał Fortowski awansował na stanowisko Partnership Managera w Dziale Sprzedaży Korporacyjnej Biura Reklamy Multikino Media.
20.06.24, 20:30
| reklama & PR » ludzie
Ewelina Czuba Dyrektorem Rozwoju i Sprzedaży Wideo w Grupie ZPR Media
Ewelina Czuba objęła stanowisko Dyrektora Rozwoju i Sprzedaży Wideo w Grupie ZPR Media. Odpowiedzialna będzie za zarządzanie zespołem sprzedaży, realizację planów sprzedażowych i strategii Grupy ZPR Media, a także za budowanie relacji biznesowych z kluczowymi klientami i domami mediowymi.
20.06.24, 16:30
| reklama & PR » informacje
Marka Chantarelle wybiera Agencję PR Get in Touch
10 czerwca br., butikowa Agencja PR Get in Touch rozpoczęła współpracę z marką kosmetyków Chantarelle.
20.06.24, 08:30
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Promocje sprawdza się w BLIX. Grupa BLIX chce dotrzeć do 12 mln osób
Aplikacja BLIX ruszyła z najsilniejszą, najdłuższą i najbardziej kompleksową kampanią wizerunkową w historii niezależnych aplikacji typu drive2store. Działania mają być skoncentrowane w sferze online i prowadzone w sposób ciągły. 
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.