04.06.23, 09:00
Znamy zwycięzców 3. edycji Nagród BEST AUDIO Empik Go
Słuchowisko Szczepana Twardocha z Bartłomiejem Topą, podcast Nowaka i Obirka o zbrodniach w kościele oraz poruszający tytuł Marka Sekielskiego i Małgorzaty Serafin to trzy produkcje, które zgarnęły złoto w plebiscycie BEST AUDIO Empik Go dla tych, którzy lubią słuchać. A to nie wszyscy nagrodzeni w tym roku…
Trzecia edycja Nagród BEST AUDIO Empik Go za nami. Fani produkcji audio przez ponad trzy tygodnie oddawali głosy na swoich ulubionych twórców słuchowisk, audiobooków i podcastów. Spośród 90 nominowanych tytułów użytkownicy wybrali osiem audioprodukcji oraz jedno najbardziej elektryzujące nazwisko sezonu, które zostały nagrodzone złotymi statuetkami BEST AUDIO Empik Go.
Kategoria Produkcja oryginalna po raz kolejny przyciągnęła tysiące fanów. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca, lecz finalnie, główna nagroda powędrowała do twórców słuchowiska „Chołod”: autora Szczepana Twardocha, lektora Bartłomieja Topy oraz agencji Make-it by OSORNO, która wspólnie z Empik Go wyprodukowała ten tytuł. „Chołod” Twardocha tylko kilkoma głosami zwyciężył z serialem audio braci Miłoszewskich „Mierzeja”, który w lutym 2023 r. zdobył Bestsellera Empiku.
Nowa kategoria BUZZ Roku zwraca uwagę na twórców, którzy w minionym roku najbardziej elektryzowali opinię publiczną. O nich najbardziej intensywnie mówili abonenci aplikacji Empik Go, a na ich premiery czekała cała Polska. BUZZem Roku 2022 została Weronika Anna Marczak, autorka serii książek „Rodzina Monet”
W tym roku organizatorzy konkursu zdecydowali się na wyróżnienie aż trzech kategorii podcastowych: Historie ważne dla świata, Historie o pełni życia oraz Mroczne sprawy. Triumfowali w nich: Artur Nowak i Stanisław Obirek („Kryminalna Historia Kościoła 2”), Gabriela Workowska („Chociażby”) oraz Jolanta Gwardys i Krzysztof Balcer („Negocjator”).
Paulina Świst oraz Katarzyna Berenika Miszczuk trzeci rok z rzędu otrzymały złote statuetki i stały się niekwestionowanymi liderkami wśród laureatów BEST AUDIO Empik Go. „Sztauwajery” Świst w interpretacji Diany Giurow oraz Mateusza Drozdy zdobyły miano najlepszego audiobooka w kategorii Kryminalne Historie, natomiast „Tajemnica Dąbrówki” Miszczuk, przez które przeprowadziła słuchaczy Jagoda Małyszek triumfowały w Dziecięcych Historiach.
W kategoriach gatunkowych nagrody powędrowały do Marka Sekielskiego i Małgorzaty Serafin, która wraz z Pauliną Holtz i Adamem Baumanem zinterpretowała „Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?”
W gronie laureatów nie mogło zabraknąć także produkcji z namiętnym tłem. Wygrał tytuł „Mój szef. Mój AS 2 i pół” oraz jego autorka Melissa Darwood i lektorka Magda Karel.
Galę poprowadziła Agnieszka Szydłowska.
Nagrody BEST AUDIO Empik Go to odpowiedź na dynamiczny rozwój rynku audio, który staje się pełnoprawną gałęzią już nie tylko branży wydawniczej, ale również szerszego świata kultury i rozrywki.
Pełna lista zwycięzców:
- Produkcja oryginalna: Chołod, Szczepan Twardoch, w rolach głównych: Bartłomiej Topa, Szczepan Twardoch
- BUZZ Roku: Weronika Anna Marczak (seria Rodzina Monet)
- Audiobook: Kryminalne historie Sztauwajery, Paulina Świst, czytają: Diana Giurow, Mateusz Drozda
- Audiobook: Prawdziwe historie Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć? Marek Sekielski, Małgorzata Serafin, czytają: Paulina Holtz, Adam Bauman, Małgorzata Serafin
- Audiobook: Namiętne historie Mój szef. Mój AS 2 i pół, Melissa Darwood, czyta: Magda Karel
- Audiobook: Dziecięce historie Tajemnica Dąbrówki, Katarzyna Berenika Miszczuk, czyta: Jagoda Małyszek
- Podcast: Historie ważne dla świata Kryminalna historia kościoła, Artur Nowak, Stanisław Obirek
- Podcast: Historie o pełni życia Chociażby, Gabriela Workowska
- Podcast: Mroczne sprawy Negocjator, Jolanta Gwardys, Krzysztof Balcer
Specjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze