04.06.23, 09:00

Znamy zwycięzców 3. edycji Nagród BEST AUDIO Empik Go

Gal BEST AUDIO Empik Go, fot.: materiały prasowe

Słuchowisko Szczepana Twardocha z Bartłomiejem Topą, podcast Nowaka i Obirka o zbrodniach w kościele oraz poruszający tytuł Marka Sekielskiego i Małgorzaty Serafin to trzy produkcje, które zgarnęły złoto w plebiscycie BEST AUDIO Empik Go dla tych, którzy lubią słuchać. A to nie wszyscy nagrodzeni w tym roku… 

Trzecia edycja Nagród BEST AUDIO Empik Go za nami. Fani produkcji audio przez ponad trzy tygodnie oddawali głosy na swoich ulubionych twórców słuchowisk, audiobooków i podcastów. Spośród 90 nominowanych tytułów użytkownicy wybrali osiem audioprodukcji oraz jedno najbardziej elektryzujące nazwisko sezonu, które zostały nagrodzone złotymi statuetkami BEST AUDIO Empik Go.

Kategoria Produkcja oryginalna po raz kolejny przyciągnęła tysiące fanów. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca, lecz finalnie, główna nagroda powędrowała do twórców słuchowiska „Chołod”: autora Szczepana Twardocha, lektora Bartłomieja Topy oraz agencji Make-it by OSORNO, która wspólnie z Empik Go wyprodukowała ten tytuł. „Chołod” Twardocha tylko kilkoma głosami zwyciężył z serialem audio braci Miłoszewskich „Mierzeja”, który w lutym 2023 r. zdobył Bestsellera Empiku.

Nowa kategoria BUZZ Roku zwraca uwagę na twórców, którzy w minionym roku najbardziej elektryzowali opinię publiczną. O nich najbardziej intensywnie mówili abonenci aplikacji Empik Go, a na ich premiery czekała cała Polska. BUZZem Roku 2022 została Weronika Anna Marczak, autorka serii książek „Rodzina Monet”

W tym roku organizatorzy konkursu zdecydowali się na wyróżnienie aż trzech kategorii podcastowych: Historie ważne dla świata, Historie o pełni życia oraz Mroczne sprawy. Triumfowali w nich: Artur Nowak i Stanisław Obirek („Kryminalna Historia Kościoła 2”), Gabriela Workowska („Chociażby”) oraz Jolanta Gwardys i Krzysztof Balcer („Negocjator”).

Paulina Świst oraz Katarzyna Berenika Miszczuk trzeci rok z rzędu otrzymały złote statuetki i stały się niekwestionowanymi liderkami wśród laureatów BEST AUDIO Empik Go. „Sztauwajery” Świst w interpretacji Diany Giurow oraz Mateusza Drozdy zdobyły miano najlepszego audiobooka w kategorii Kryminalne Historie, natomiast „Tajemnica Dąbrówki” Miszczuk, przez które przeprowadziła słuchaczy Jagoda Małyszek triumfowały w Dziecięcych Historiach.

W kategoriach gatunkowych nagrody powędrowały do Marka Sekielskiego i Małgorzaty Serafin, która wraz z Pauliną Holtz i Adamem Baumanem zinterpretowała „Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?”

W gronie laureatów nie mogło zabraknąć także produkcji z namiętnym tłem. Wygrał tytuł „Mój szef. Mój AS 2 i pół” oraz jego autorka Melissa Darwood i lektorka Magda Karel.

Galę poprowadziła Agnieszka Szydłowska.

Nagrody BEST AUDIO Empik Go to odpowiedź na dynamiczny rozwój rynku audio, który staje się pełnoprawną gałęzią już nie tylko branży wydawniczej, ale również szerszego świata kultury i rozrywki.

Pełna lista zwycięzców:

  • Produkcja oryginalna: Chołod, Szczepan Twardoch, w rolach głównych: Bartłomiej Topa, Szczepan Twardoch
  • BUZZ Roku: Weronika Anna Marczak (seria Rodzina Monet)
  • Audiobook: Kryminalne historie Sztauwajery, Paulina Świst, czytają: Diana Giurow, Mateusz Drozda
  • Audiobook: Prawdziwe historie Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć? Marek Sekielski, Małgorzata Serafin, czytają: Paulina Holtz, Adam Bauman, Małgorzata Serafin 
  • Audiobook: Namiętne historie Mój szef. Mój AS 2 i pół, Melissa Darwood, czyta: Magda Karel
  •  Audiobook: Dziecięce historie Tajemnica Dąbrówki, Katarzyna Berenika Miszczuk, czyta: Jagoda Małyszek
  • Podcast: Historie ważne dla świata Kryminalna historia kościoła, Artur Nowak, Stanisław Obirek
  • Podcast: Historie o pełni życia Chociażby, Gabriela Workowska 
  • Podcast: Mroczne sprawy Negocjator, Jolanta Gwardys, Krzysztof Balcer

Komentarze

Powiązane

14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
05.09.23, 15:00
| internet » ludzie
Łukasz Szymak dołącza do Zarządu MZN Property SA oraz Grupy Morizon-Gratka
Z początkiem 2024 r. Łukasz Szymak obejmie funkcję CEO MZN Property SA oraz CEO Grupy Morizon-Gratka, a dotychczas pełniący te obowiązki Jarosław Święcicki przejdzie do rady nadzorczej MZN Property SA. W okresie przejściowym od 1 września br. Szymak będzie pełnił funkcję COO (dyrektora operacyjnego) obu spółek.
05.09.23, 10:01
| internet » informacje
Stan wyjątkowy na wybory. Będą dwie premiery tygodniowo
Od 5 września br. „Stan Wyjątkowy” będzie emitowany dwa razy w tygodniu. Premiery będą się odbywać na stronie głównej Onetu we wtorki o godz. 19:00, w soboty o godz. 20:00 i będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Podcast będzie dostępny również w aplikacji Onet Audio.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.