25.05.23, 20:09

Wilno rozpoczyna kampanię z okazji 700-lecia miasta

Grafika kampanii „Przepraszamy, Sąsiedzie, w tym roku będziemy głośni”, fot.: materiały prasowe

Wilno obchodzi swoje 700-lecie. Dlatego miasto opublikowało filmik z humorystycznymi przeprosinami za hałas dla sąsiadów w Polsce. Wideo jest częścią kampanii „Przepraszamy, Sąsiedzie, w tym roku będziemy głośni” i zaprasza sąsiadów do wzięcia udziału w licznych tegorocznych imprezach rocznicowych.

Wilno obchodzi 700. urodziny. Jak w przypadku wszystkich imprez, ostrzeganie ludzi o potencjalnym hałasie jest w dobrym sąsiedzkim tonie. Dlatego już 25 stycznia br., w dniu oficjalnych urodzin, Wilno wywiesiło plakaty, by przeprosić za huczne obchody i zaprosić sąsiadów na ich świętowanie. Teraz prezentuje intrygujące wideo. Na nagraniu widać, jak polityk wygłasza oświadczenie dla prasy, ale całość zakłóca głośna impreza w tle. Z każdym ujęciem widzimy coraz więcej radosnego nastroju – od tańczącego asystenta i dostawy pizzy po balon zasłaniający twarz polityka. Gość specjalny tego wideo, alpaka Bruno, wymownie obrazuje szaleństwo tegorocznego jubileuszu i zachęca do odwiedzin. Jak informują autorzy kampanii, ze względu na to, że alpaki nie lubią podróżować solo, Brunowi towarzyszył jego przyjaciel Patriot. Zwierzęta przyjechały prosto z farmy do jednego z wileńskich wieżowców. Alpaki miały okazję obejrzeć panoramę Wilna 20 pięter nad ziemią. 

Wydarzenia z okazji 700-letnego jubileuszu

Humorystyczna kampania skupia się również na licznych imprezach z okazji 700-lecia, na które miasto zaprasza swoich sąsiadów, a które mają zrekompensować towarzyszący im „hałas”. W dniach 21-25 lipca podczas festiwalu muzycznego „Młody jak Wilno” odbędzie się wydarzenie plenerowe, które zgromadzi w parku Zakret (lit. Vingis) gwiazdy muzyki oraz miłośników popu, klasyki czy elektroniki. Będzie to jeden z najważniejszych punktów letniego programu.

„Wileńskie Biennale Sztuki Performance” w dniach od 23 lipca do 6 sierpnia zamieni miasto w jedną wielką scenę. Poprzez wyjątkowe spektakle artyści z Litwy i innych krajów pokażą miasto jako środowisko skoncentrowane na człowieku, łączącym różne historie, mity, marzenia i wizje, które czynią je żywą całością. W ramach Biennale odbędzie się około 40 spektakli.

W programie 700-lecia nie zabraknie też wydarzeń dla miłośników sportu. „Wilno 700 Półmaraton” 27 maja i „Rimi Vilnius Marathon” 10 września to największe imprezy biegowe w kraju, które oferują początkującym i profesjonalistom możliwość sprawdzenia swoich sił podczas zwiedzania Starego Miasta, terenów zielonych i brzegów rzeki Wilii.

Komentarze

Powiązane

22.09.23, 13:58
| reklama & PR » informacje
Loteria „Królewski LUZ BLUZ” od firmy Wawel
18 września br. wystartowała loteria słodyczy sprzedawanych na wagę marki Wawel, pod hasłem „Królewski LUZ BLUZ”. Aby wziąć w niej udział, wystarczy kupić minimum 200 g dowolnych słodkości z Wawelu na wagę. Co godzinę do wygrania designerska bluza, a raz w tygodniu zestaw słodyczy. Loteria potrwa do 29 października br.
22.09.23, 12:31
| reklama & PR » informacje
Internetowe nie wystarczy. Orange dla Firm promuje swoja ofertę
Wystartowała kampania „Internetowe nie wystarczy” przygotowana przez agencję Havas Warsaw, która ma promować nową ofertę dla firm.
22.09.23, 11:31
| reklama & PR » informacje
Nie przeocz krótkowzroczności. Lens Poland rusza z nową edycją akcją edukacyjnej
Działania prowadzone są w tym roku pod hasłem „Nie przeocz krótkowzroczności” i skupiają się na uświadomieniu zagrożeń związanych z postępującą i niekorygowaną krótkowzrocznością u dzieci oraz potrzebie regularnych badań wzroku. Potrwają do grudnia br.
22.09.23, 10:13
| reklama & PR » informacje
ORLEN zakończył rebranding na słowackim rynku
W tym roku ORLEN prawie dwukrotnie powiększył sieć swoich stacji na Słowacji. Wszystkie 90 stacji działa już pod marką ORLEN. Po zakończeniu rebrandingu, ORLEN koncentruje się m.in. na poszerzeniu oferty pozapaliwowej. 
22.09.23, 08:58
| reklama & PR » informacje
Wolę Wolt. Wolt proponuje rozwiązania na codzienne dylematy
Wolt, platforma specjalizująca się w usługach food-delivery i quick-commerce, rusza ze swoją pierwszą kampanią 360 pod tytułem „Wolę Wolt”. Działania prowadzone w kanałach offline i online mają pokazywać, że sposób na radzenie sobie z codziennymi dylematami jest prosty i wygodny, właśnie dzięki aplikacji Wolt.
22.09.23, 06:30
| reklama & PR » informacje
Value Media po raz ósmy z kampanią promującą Wielką Loterię Almette
Z początkiem września br. wystartowała Wielka Loteria Almette “ekoDom Almette”. Za strategię, planowanie i zakup mediów odpowiada agencja Value Media, a w obszarze programmatic, Paid Social oraz SEM działania realizowane są w modelu house of communication we współpracy z agencją e-commerce & MarTech connected SalesTube (Group One).
21.09.23, 19:49
| reklama & PR » informacje
Oreo partnerem podcastu Co powie tata?
Stereotypy dotyczące ojcostwa mogą być bardzo ograniczające i nie oddawać różnorodnych, ewoluujących ról, jakie ojcowie odgrywają w życiu swoich dzieci. Dzięki Oreo to przekonanie ma odejść w zapomnienie. Marka od lat prowadzi szereg aktywacji z okazji Dnia Ojca, a w tym roku została partnerem zainicjowanego przez Onet cyklu podcastów „Co powie Tata?”.
21.09.23, 16:30
| reklama & PR » informacje
We Celebrate You. Jubileuszowa kampania Early Stage
We wrześniu br. wystartowała kampania „We Celebrate You” z okazji jubileuszu 30-lecia szkoły języka angielskiego Early Stage.
21.09.23, 10:45
| reklama & PR » informacje
Avon sponsorem tytularnym koncertów sanah Uczta nad Ucztami
Artystka młodego pokolenia i marka beauty ruszyły wspólnie w stadionową trasę koncertową, celebrując Ucztę nad Ucztami powered by Avon. Występom sanah towarzyszą atrakcje dostarczone przez Avon w dedykowanych strefach POP−UP i Chill Out.
21.09.23, 09:44
| reklama & PR » ludzie
Milena Wieleńska w zespole Veovee
Zespół agencji Veovee zasiliła Milena Wieleńska, która objęła stanowisko Account Managera.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.