09.05.23, 15:30

Sędzia wróg. Miniserial Sport.pl o przemocy w stosunku do sędziów niższych lig piłkarskich

Serwis Sport.pl przygotował miniserial „Sędzia wróg” poruszający temat przemocy fizycznej i werbalnej w stosunku do sędziów niższych lig piłkarskich. Premiera cyklu odbyła się 8 maja br.

Fani sportu znają i podziwiają sędziów pracujących na największych imprezach sportowych świata. Jednak zazwyczaj nikt nie zastanawia się nad tym, jak wygląda droga arbitrów na te najważniejsze stadiony. Tymczasem mecze w niższych ligach rządzą się innymi prawami. Nie brakuje tam przemocy, zarówno werbalnej, jak i fizycznej, a życie sędziów nierzadko bywa zagrożone. Tę rzeczywistość ukazuje miniserial wideo „Sędzia wróg” stworzony przez Krzysztofa Smajka ze Sport.pl.

„Inspiracją do zajęcia się tym tematem były publikacje Rafała Rostkowskiego, który od dawna zwraca uwagę na problemy, z jakimi borykają się sędziowie piłkarscy w niższych ligach. Uznałem, że jest to temat ważny społecznie i zasługuje na szersze omówienie” – tłumaczy Krzysztof Smajek, reżyser serialu dokumentalnego „Sędzia wróg”. „Nad reportażem pracowaliśmy intensywnie przez kilka miesięcy, udało nam się dotrzeć i porozmawiać z sędziami, którzy byli ofiarami przemocy słownej i fizycznej. Dziękuję im za odwagę w dzieleniu się wstrząsającymi relacjami, bez nich ten serial by nie powstał” – dodaje Smajek.

Miniserial „Sędzia wróg” składa się z czterech 15-minutowych odcinków. Na jego potrzeby powstała strona Sedziawrog.Sport.pl, na której dostępne są wszystkie teksty i materiały wideo związane z projektem. Serialowi towarzyszą również dostępne na stronie działania redakcyjne – autorzy Sport.pl stworzyli teksty dotyczące patologicznych zachowań skierowanych przeciwko sędziom. Premiera miniserialu „Sędzia wróg” miała miejsce 8 maja br.

„Nasz reporter Krzysztof Smajek pokazał ciemną stronę piłki w niższych ligach. Taką, z której wszyscy zdają sobie sprawę, a niewielu mówi o niej głośno” – mówi Łukasz Cegliński, redaktor naczelny serwisu Sport.pl. „Sędziowie często traktowani są jak wrogowie piłkarzy, trenerów, kibiców czy rodziców, bo to właśnie od wywierania presji podczas meczów dzieci się zaczyna, a na bluzgach lub rękoczynach kończy. Warto uświadomić sobie, że sędzia to nie wróg, tylko pełnoprawny uczestnik meczu zasługujący na szacunek. Jestem pewien, że świetnie przygotowany i ważny serial Krzysztofa Smajka to krok ku zmianie w postrzeganiu sędziów” – dodaje Cegliński.

Premierze serialu towarzyszą działania promocyjne na Sport.pl, m.in. interaktywny quiz sportowy, który pozwala wczuć się w rolę sędziego błyskawicznie podejmującego brzemienne w skutki decyzje, a także banery z przyśpiewkami kibicowskimi o sędziach, przewrotnie będące przyśpiewkami cenzuralnymi i pozytywnie nastawionymi do arbitrów.

Spot promujący produkcję Sport.pl pojawi się w emitowanej w obiektach sportowych Move TV, a także w stołecznej komunikacji miejskiej.

Komentarze

Powiązane

19.09.23, 18:39
| internet » informacje
#debatakobiet w Wirtualnej Polsce. Przedwyborcza debata znów bez PiS
We wtorek, 26 września br., o godz. 19:30 Wirtualna Polska przeprowadzi przedwyborczą #debatękobiet. Do udziału w programie na żywo zostały zaproszone kandydatki wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych.
18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.