19.04.23, 06:30

WIADOMO*STUDIO odpowiedzialne za strategię dla marki parasolowej Dan Cake

Logotypy marek, fot.: materiały prasowe

Wyodrębnione ze struktur agencji 19 Południk studio strategiczne WIADOMO*STUDIO, stworzy kompleksową strategię rozwoju dla parasolowej marki Dan Cake. Prace rozpoczęły się z początkiem kwietnia br. i potrwają kilka miesięcy.

WIADOMO*STUDIO realizuje pogłębione projekty konsultingowe na styku obszaru biznesu i komunikacji. Zespół, który tworzą Radek Grzybowski oraz Barbara Szatanik, wspiera w obszarze strategicznym klientów agencji 19 Południk oraz przeprowadza swoje działania dla takich firm takich jak Philip Morris Polska czy Dan Cake Polonia.

Istotą działania WIADOMO*STUDIO jest współtworzenie z naszymi klientami przewag konkurencyjnych na rynku, na którym operują. Celem jest zwiększanie wartości ich biznesu w sposób zrównoważony i trwały. Komunikacja jest do tego istotnym, ale nie jedynym narzędziem, szczególnie gdy dochodzimy z naszymi klientami do źródła problemu, z którym się mierzą” – mówi Radek Grzybowski, strategy consultant WIADOMO*STUDIO.

Jednym z pierwszych, projektów studia jest zbudowanie strategii rozwoju marki Dan Cake, uwzględniającej zrewidowanie jej pozycjonowania oraz wyznaczenie kierunku umożliwiającego stabilne zwiększanie jej wartości. Projekt ma nie tylko stać się bazą do odświeżenia dotychczasowej komunikacji, ale również być podwaliną do spójnego rozszerzania portfolio o kolejne pozycje produktowe oraz potencjalnej ekspansji terytorialnej marki.

Od ponad pięciu lat prowadzimy usystematyzowane działania komunikacyjne skierowane do konsumentów. Ewolucja platformy marketingowej marki Dan Cake w kierunku benefitów wyrażonych przez ideę „Daj Sobie Czas” pozwoliła nam eksplorować zupełnie nowe pokłady narracji i skuteczniej adresować potrzeby różnych grup konsumentów, również tych potencjalnych. Doświadczenia ostatnich, burzliwych kilkunastu miesięcy i nowe perspektywy dla rozwoju marki w Polsce i krajach ościennych, skłoniły nas do pochylenia się nad całością architektury komunikacji marki i pogłębienia wiedzy na temat jej percepcji w całej rozciągłości oferowanych grup produktowych” – mówi Wiktor Kowalski, brand manager Dan Cake Polonia. „Zadanie powierzone zostało zaufanym partnerom, z którymi współpracujemy od lat i cenionym w obszarze analiz marketingowych nowym podmiotom, które wspomogą nas w tym procesie” – dodaje Kowalski.

Projekt zakłada kompleksową analizę rynku, odbiorców i konkurencji. Badania rynkowe przeprowadzą dwa podmioty badawcze – IMAS, który będzie odpowiedzialny za obszar badań jakościowych i ilościowych, oraz Semiotic Solutions, który zrealizuje kilkuetapowe badania semiotyczne kategorii i kodów kulturowych stojących za referencyjnym obszarem produktowym.

Komentarze

Powiązane

22.09.23, 12:31
| reklama & PR » informacje
Internetowe nie wystarczy. Orange dla Firm promuje swoja ofertę
Wystartowała kampania „Internetowe nie wystarczy” przygotowana przez agencję Havas Warsaw, która ma promować nową ofertę dla firm.
22.09.23, 11:31
| reklama & PR » informacje
Nie przeocz krótkowzroczności. Lens Poland rusza z nową edycją akcją edukacyjnej
Działania prowadzone są w tym roku pod hasłem „Nie przeocz krótkowzroczności” i skupiają się na uświadomieniu zagrożeń związanych z postępującą i niekorygowaną krótkowzrocznością u dzieci oraz potrzebie regularnych badań wzroku. Potrwają do grudnia br.
22.09.23, 10:13
| reklama & PR » informacje
ORLEN zakończył rebranding na słowackim rynku
W tym roku ORLEN prawie dwukrotnie powiększył sieć swoich stacji na Słowacji. Wszystkie 90 stacji działa już pod marką ORLEN. Po zakończeniu rebrandingu, ORLEN koncentruje się m.in. na poszerzeniu oferty pozapaliwowej. 
22.09.23, 08:58
| reklama & PR » informacje
Wolę Wolt. Wolt proponuje rozwiązania na codzienne dylematy
Wolt, platforma specjalizująca się w usługach food-delivery i quick-commerce, rusza ze swoją pierwszą kampanią 360 pod tytułem „Wolę Wolt”. Działania prowadzone w kanałach offline i online mają pokazywać, że sposób na radzenie sobie z codziennymi dylematami jest prosty i wygodny, właśnie dzięki aplikacji Wolt.
22.09.23, 06:30
| reklama & PR » informacje
Value Media po raz ósmy z kampanią promującą Wielką Loterię Almette
Z początkiem września br. wystartowała Wielka Loteria Almette “ekoDom Almette”. Za strategię, planowanie i zakup mediów odpowiada agencja Value Media, a w obszarze programmatic, Paid Social oraz SEM działania realizowane są w modelu house of communication we współpracy z agencją e-commerce & MarTech connected SalesTube (Group One).
21.09.23, 19:49
| reklama & PR » informacje
Oreo partnerem podcastu Co powie tata?
Stereotypy dotyczące ojcostwa mogą być bardzo ograniczające i nie oddawać różnorodnych, ewoluujących ról, jakie ojcowie odgrywają w życiu swoich dzieci. Dzięki Oreo to przekonanie ma odejść w zapomnienie. Marka od lat prowadzi szereg aktywacji z okazji Dnia Ojca, a w tym roku została partnerem zainicjowanego przez Onet cyklu podcastów „Co powie Tata?”.
21.09.23, 16:30
| reklama & PR » informacje
We Celebrate You. Jubileuszowa kampania Early Stage
We wrześniu br. wystartowała kampania „We Celebrate You” z okazji jubileuszu 30-lecia szkoły języka angielskiego Early Stage.
21.09.23, 10:45
| reklama & PR » informacje
Avon sponsorem tytularnym koncertów sanah Uczta nad Ucztami
Artystka młodego pokolenia i marka beauty ruszyły wspólnie w stadionową trasę koncertową, celebrując Ucztę nad Ucztami powered by Avon. Występom sanah towarzyszą atrakcje dostarczone przez Avon w dedykowanych strefach POP−UP i Chill Out.
21.09.23, 09:44
| reklama & PR » ludzie
Milena Wieleńska w zespole Veovee
Zespół agencji Veovee zasiliła Milena Wieleńska, która objęła stanowisko Account Managera.
21.09.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Inni też popełniają błędy. Zwolnij. Infrastruktury z nową kampanią społeczną
Najnowszym spotem „Inni też popełniają błędy. Zwolnij” Ministerstwo Infrastruktury zwraca się do kierowców z emocjonalnym i drastycznym apelem o zdjęcie nogi z gazu. Dlaczego? W 2022 r. w Polsce, z winy kierujących pojazdami, doszło do 19 373 wypadków, co daje aż 90,9 proc. z łącznej liczby 21 322 wypadków drogowych.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.