13.04.23, 06:30

Specjalne wydanie Koncertu życzeń i premiera singla The Redaktors w Dniu Patronów Radia Nowy Świat

Dzień Patrona w Radiu Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

16 kwietnia br., w Dniu Patronów, Magda Jethon (Redaktorka Naczelna) i Wojciech Mann (współzałożyciel stacji) poprowadzą specjalne wydanie „Koncertu życzeń” w Radiu Nowy Świat. Stacja zaplanowała również premierę nowego singla The Redaktors, a także finał plebiscytu na piosenki z tekstem.

16 kwietnia, jak co roku, Radio Nowy Świat świętuje razem z patronami, którzy wspierają stację. Bardzo wielu z nich pomaga stacji od pierwszego dnia zbiórki, czyli od 16 kwietnia 2020 r., kiedy podjęto decyzję o uruchomieniu zrzutki na patronite.pl. Obecnie Radio Nowy Świat wspiera 34 tys. społeczność miesięczną kwotą ponad 700 tys. zł.

W niedzielę, 16 kwietnia br. stacja przygotowała kilka propozycji. Rozgłośnia rozpocznie wydarzeniem wyjątkowym, bo spotkaniem dwóch radiowców w specjalnej edycji „Koncertu życzeń” (11:00-13:00) – Magdaleny Jethon i Wojciecha Manna. Koncert życzeń” będzie można także oglądać na stronie internetowej Radia Nowy Świat. Transmisja video będzie udostępniona zarówno dla patronów, jak i słuchaczy. Dodatkowo w tej właśnie audycji będzie miała miejsce premiera nowego singla The Redaktors, zespołu Radia Nowy Świat złożonego ze znakomitych muzyków i dziennikarzy stacji.

„By nie zapeszyć” to trzecia propozycja The Redaktors. Pierwszą „Chodź tu” śpiewali i grali wyłącznie zawodowi muzycy. W drugiej „Policzę do trzech” do realizacji zaproszeni zostali również dziennikarze Radia Nowy Świat. Tym razem utwór „By nie zapeszyć” zaśpiewają i zagrają: Monika Borzym, Marcelina Słomian, Fisz, Krzysztof Grabowski, Maciej Jankowski, Marek Napiórkowski i Wojciech Waglewski. Słowa piosenki napisali Fisz, Krzysztof Grabowski oraz Wojciech Waglewski. Głównym kompozytorem i aranżerem, podobnie jak dwóch pierwszych piosenek, jest Wojciech Waglewski.

Kolejną atrakcją zaplanowaną na Dzień Patronów będzie specjalna audycja Weroniki Wawrzkowicz i Macieja Jankowskiego (20:00-22:00). Redaktorzy zaprezentują 30 piosenek, które zdobyły największą liczbę głosów w plebiscycie radia na piosenkę z tekstem.

Wielki finał

Finał świętowania Dnia Patronów odbędzie się 17 kwietnia br. o godz. 20.00 podczas koncertu „Piosenki z tekstem”, który Radio Nowy Świat organizuje wspólnie z Akademią Teatralną w Warszawie. Koncert poprowadzą Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat, a motywem przewodnim są piosenki z tekstem w zupełnie nowych aranżacjach, przygotowanych przez Mateusza Dębskiego. W koncercie wystąpią studenci i absolwenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz dziennikarze Radia Nowy Świat. Usłyszeć będzie można znane piosenki w wykonaniu, m.in. Weroniki Boczek, Marii Zamachowskiej czy Marceliny Słomian, która zapowiada, że wybrany przez nią utwór będzie rodzajem manifestu. Natomiast Adam Stasiak przygotuje specjalne wykonanie arii Torreadora z opery „Carmen”, do której tekst napisał Piotr Bukartyk. W finale będzie można usłyszeć jedną z najsłynniejszych polskich piosenek „Niech żyje bal” Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego, która zostanie wykonana przez wszystkich artystów.

Komentarze

Powiązane

15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
10.04.24, 16:00
| radio » badania rynku
Słuchalność sieci radiowych w I kwartale 2024 r.: Eska liderem, rosnie Audytorium 17 i Meloradio
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiowa w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (sieci radiowe).
10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy