29.03.23, 12:10

Baw się i oszczędzaj! Postaci sowy i chomika w kampanii warszawskiego centrum handlowego Blue City

KV kampanii CH Blue City, fot.: materiały prasowe

Blue City wystartowało z kampanią promującą centrum jako miejsce, gdzie można zrobić „smart” zakupy oraz skorzystać z wartościowej rozrywki. Jej bohaterami są postacie sowy i chomika, których cechy odpowiadają różnym zachowaniom zakupowym klientów.

Kampania ma być odpowiedzią na obecną sytuację ekonomiczną w kraju oraz na to, czym obecnie kierują się konsumenci wybierając produkty i miejsca rozrywki. Jej celem jest przyciągnięcie większej liczby odwiedzających oraz zwiększenie koszyka zakupowego klientów centrum.

Wysoka inflacja spowodowały, że klienci stali się bardziej racjonalni i praktyczni, zwracając uwagę przede wszystkim na stosunek ceny do jakości. Ich wizyty w sklepach są bardziej przemyślane, celowe i bardziej „smart”. Pojęcie „smart shoppingu” nabiera zresztą coraz większego znaczenia. Wielu szuka również okazji promocji. Blue City jest miejscem, gdzie mogą zrealizować swoje cele” – mówi Yoram Reshef, wiceprezes Blue City.

Stąd też wybór bohaterów kampanii, sympatycznych zwierząt: impulsywnego chomika i mądrej sowy, których cechy archetypicznie odpowiadają różnym zachowaniom konsumentów. „Chomik jest impulsywny, ekstrawertyczny, kocha drobne przyjemności. Podejmuje decyzje szybko i pod wpływem emocji. Sowa jest rozsądna i racjonalna. Umie liczyć i planować. Wybrane przez nas zwierzęta w zabawny sposób w formie haseł i komentarzy opowiadają o ofercie i wydarzeniach odbywających się w Blue City, podkreślając unikalne cechy Blue City” – mówi Kinga Jasnowska – Sobula, Account Director/Partner w agencji marketingu zintegrowanego Communication Unlimited.

Również hasło kampanii „Baw się i oszczędzaj” ma nawiązywać nie tylko do oferty centrum, ale i do cech chomika i sowy. Jak podkreśla firma, Blue City charakteryzuje się atrakcjami dla całej rodziny oraz kompleksową ofertą zakupową i usługową.
Postacie sowy i chomika narysował specjalnie na potrzeby kampanii grafik, ilustrator książek i gier Piotr Sokołowski, który jest autorem, m.in. okładki i ilustracji do najnowszej książki Zygmunta Miłoszewskiego „Hydropolis” (książka w tym roku była nominowana do nagród EMPIKu), serii książek Jakuba Ćwieka „Grimm City” i „Kłamca” oraz trylogii „Żelazny Kruk” Rafała Dębskiego.

Nowa kampania Blue City, którą przygotowała agencja Communication Unlimited obejmuje media wewnętrzne Blue City, billboardy, citylighty, działania PR oraz komunikację w mediach społecznościowych. Communication Unlimited pracuje z Blue City od 2011 r.

Komentarze

Powiązane

27.05.23, 09:47
| reklama & PR » informacje
Arkadiusz Milk twarzą okularów Tommy Hilfiger
Tommy Hilfiger łączy siły z ikoną polskiego futbolu, Arkadiuszem Milikiem. W efekcie powstała miejska, pełna streetowego sznytu kampania, prezentująca kolekcję okularów Sporty Polo Pique 2023.
26.05.23, 19:43
| reklama & PR » informacje
I wracasz do pionu. Kampania 360° nowego produktu Żywiec Zdrój Minerals+
Pod hasłem "I wracasz do pionu" ruszyła kampania promująca Żywiec Zdrój Minerals+, czyli nowości na polskim rynku - połączenie krystalicznej górskiej wody źródlanej oraz minerałów i trzech witamin z grupy B.
26.05.23, 18:26
| reklama & PR » informacje
Specjalne menu z kwaśnymi dżemami Łowicz w restauracjach grupy FoodX
Marka Łowicz zaprezentowała extra kwaśną wkładkę do menu. Wraz z grupą FoodX, do której należą, m.in. Mr. Pancake, Pizza Boyz i Ghost Burgers, Łowicz przygotował specjalną ofertę, a jej bazą są nowości marki: Dżem Extra Kwaśny Jabłko i Wiśnia z Czarną Porzeczką. Kwaśnych propozycji będzie można spróbować w pięciu polskich miastach.
26.05.23, 15:13
| reklama & PR » informacje
Blue Media rozpoczyna rebranding do marki Autopay
Firma Blue Media rozpoczyna rebranding nowej marki parasolowej Autopay. Do prac nad strategią komunikacji i kreacją zaangażowane zostały agencje: Brand New Attitude (BNA), 2012 Agency, eCommerce Team oraz agencja PR Profeina. W pracy nad strategią marki oraz całym procesem rebrandingu firmę wspiera agencja CPC Brand Consultants.
26.05.23, 13:46
| reklama & PR » ludzie
Marta Błaszkiewicz przechodzi do agencji mediowej MIDO
Marta Błaszkiewicz dołącza do zespołu agencji mediowej MIDO na stanowisku Digital Director. 
26.05.23, 12:33
| reklama & PR » informacje
Samsung partnerem tytularnym turnieju Ultraliga
Samsung został partnerem tytularnym prestiżowych rozgrywek esportowych w regionie. Ultraliga zmienia się w Samsung Galaxy Ultraliga. Umowa obowiązuje do końca 2023 r. 
26.05.23, 10:05
| reklama & PR » informacje
Cut The Mustard z kolejną kampanią dla Skinoren
W wyniku wygranego przetargu, Cut The Mustard ponownie przygotowała kreację do kampanii marki Skinoren. W oparciu o autorską ideę kreatywną „Sprawdzony sposób na trądzik” powstało digitalowe wideo, w którym marka podkreśla, że jest lekiem i w przeciwieństwie do wielu „domowych” sposobów na trądzik, działa, a nie łagodzi objawy.
26.05.23, 08:20
| reklama & PR » informacje
VeloBank promuje kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu
Trwa kampania produktowo-wizerunkowa VeloBanku, która promuje kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Spoty reklamowe i działania w internecie skupiają się na korzyściach łatwego i wygodnego finansowania wydatków wakacyjnych. Kampania odwołuje się do strategii banku i „Świata Bardziej Velo”, gdzie nowoczesne i proste rozwiązania finansowe ułatwiają codzienne życie.
26.05.23, 06:30
| reklama & PR » informacje
#IKEAStarterPack. Kampania IKEA stworzona przez Gen Z dla Gen Z
W nowej kampanii #IKEAStarterPack, stworzonej przez Gen Z dla Gen Z, młodzi twórcy pokazują jak produkty z IKEA pomagają im na starcie – niezależnie od tego, czy to start w nowym mieszkaniu, czy start nowej zajawki.
25.05.23, 20:09
| reklama & PR » informacje
Wilno rozpoczyna kampanię z okazji 700-lecia miasta
Wilno obchodzi swoje 700-lecie. Dlatego miasto opublikowało filmik z humorystycznymi przeprosinami za hałas dla sąsiadów w Polsce. Wideo jest częścią kampanii „Przepraszamy, Sąsiedzie, w tym roku będziemy głośni” i zaprasza sąsiadów do wzięcia udziału w licznych tegorocznych imprezach rocznicowych.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.