16.03.23, 09:53

Jacek Jarocki bohaterem pierwszego odcinka program Global Connections w CNN

Logo programu, fot.: materiały prasowe

W nowym programie „Global Connections” stacja CNN bada, jak wizjonerzy, przedsiębiorcy i firmy wykorzystują postęp w technologii i logistyce, by na nowo zdefiniować swoje możliwości i usprawnić prowadzenie biznesu.

W programie „Global Connections” prezentowany będzie przegląd od bardziej zrównoważonych praktyk po nowo powstałe łańcuchy dostaw. Stacja przedstawi firmy i projekty, które tworzą kolejne perspektywy rozwoju i sprawiają, że świat staje się mniejszy, a ich przyszłość – jaśniejsza.

W pierwszym odcinku serii ekipa CNN spotyka się z osobami pracującymi na wszystkich poszczególnych odcinkach handlu – produkcji, sprzedaży, transportu i kupna – aby porozmawiać zarówno o zmaganiach, z jakimi się mierzą oraz o rozwiązaniach, jakie stosują.

Pierwszym bohaterem odcinka jest Polak Jacek Jarocki – dyrektor ds. produktywności i transformacji cyfrowej w Danone, międzynarodowej firmie zajmującej się przetwórstwem żywności. Kilka lat temu poproszono go o przeprowadzenie w swoim zakładzie cyfrowej transformacji, polegającej na przebudowie każdego procesu pod kątem wykorzystania sztucznej inteligencji i robotyki. Jarocki wyjaśnia, że prośba ta miała pewien haczyk – osiągnięte rozwiązania musiały być kalibrowane na potrzeby całej firmy: „Danone dał nam tzw. licencję na porażkę, ale obowiązek uczenia się. Z jednej strony byli więc świadomi, że na początku coś może pójść w niepożądanym kierunku, ale byliśmy zobowiązani dzielić się analizami niepowodzeń ze wszystkimi fabrykami. Z drugiej strony, gdy coś poszło naprawdę dobrze, tworzyliśmy tzw. katalog”. Jarocki rozpoczął swoje prace w 2018 r. od tournée po konkurentach w całej Europie. Po powrocie do Polski, wdrożył 25 projektów pilotażowych, które Danone następnie powieliło w 39 innych europejskich fabrykach. „Zaczynaliśmy z tylko jedną osobą w dziale cyfrowym. Teraz jesteśmy dużym osobnym działem nadzorującym nie tylko cyfryzację, ale przede wszystkim produktywność zakładu. Wspaniale było obserwować, jak to się rozwija, jak z małego pomysłu, przeradza się w coś o namacalnych rezultatach” – mówi Jarocki.

Program „Global Connections” jest emitowany na kanale CNN International we współpracy z DP World. Seria liczy w sumie trzy odcinki. Pierwszy z nich został wyemitowany w miniony weekend i nie są przewidziane powtórki, kolejne dwa będą miały premiery w maju i lipcu.

Komentarze

Powiązane

06.06.23, 12:45
| telewizja / VOD » informacje
TOP 3 Marka Sierockiego, Kamperem po Południu, Fajna Polska i Polacy to wiedzą! latem w TVP Polonia
W letniej ramówce TVP Polonia pojawi się nowy sezon „Fajnej Polski. Na antenie stacji pojawi się także cykl „TOP 3 Marka Sierockiego” oraz nowe odcinki programu „Kamperem po Południu” i teleturnieju „Polacy to wiedzą!”.
06.06.23, 12:15
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Play kupuje spółkę Syrion
Grupa Play działająca na rynku telekomunikacyjnym w Polsce, nabyła 100 proc. udziałów operatora telekomunikacyjnego Syrion z siedzibą w Żorach.
06.06.23, 11:19
| telewizja / VOD » ludzie
Bogusław Kisielewski nie będzie Prezesem Grupy Kino Polska
Bogusław Kisielewski, Dyrektor Generalny Grupy Kino Polska, przekazał Grupie decyzję o swojej rezygnacji ze stanowiska oraz z zasiadania w Zarządach spółek Kino Polska TV oraz Stopklatka.
06.06.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Logo Music Box przez cały czerwiec w kolorach tęczy
Po raz trzeci kanał Music Box dołączył do Pride Month, aby wesprzeć społeczność LGBTQ+. Na antenie pojawi się m.in. tęczowa playlista, a także talk-show.
05.06.23, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Vectra wprowadza do oferty usługę FilmBox+
Vectra rozszerza ofertę aplikacji i serwisów SVOD o produkt z portfolio Grupy Kino Polska. Dzięki serwisowi FilmBox+ abonenci będą mogli oglądać seriale, filmy i kanały na żywo, z dowolnego miejsca i na wielu urządzeniach. 
05.06.23, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
WebTalk odpowiada za obsługę marki Hertz Polska
Do grona Klientów agencji WebTalk dołączyła marka Hertz Polska, lider jakości w kategorii wypożyczalni samochodowych. W ramach nawiązanej współpracy agencja odpowiada za obsługę marki w digitalu.
05.06.23, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
Otwarte okno Polsat Box z okazji Dnia Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka Polsat Box udostępnił bez dodatkowych opłat kanały z rozrywką dla najmłodszych widzów. W ramach otwartego okna do 30 czerwca br. platforma udostępni nawet pięć kanałów: Da Vinci, Disney Channel, Disney Junior, Disney XD, Nick Jr.
05.06.23, 06:30
| telewizja / VOD » ludzie
Tomasz Jędruchów korespondentem TVP w Pradze, Piotr Kućma kieruje placówką korespondencką w Kijowie.
Tomasz Jędruchów od 15 czerwca br. będzie korespondentem TVP w Pradze, natomiast Piotr Kućma kieruje od 1 czerwca placówką korespondencką w Kijowie.
04.06.23, 19:57
| telewizja / VOD » informacje
Dwa światy, dwie rzeczywistości. W TVN Marsz 4 czerwca, a w TVP INFO I Ogólnopolska Parada Kół Gospodyń Wiejskich
Marsz 4 czerwca, który przeszedł ulicami Warszawy,  był szeroko pokazywany i komentowany w części mediów. 
04.06.23, 14:08
| telewizja / VOD » informacje
TVP HD odkodowany dla abonentów Orange IPTV
Przez cały czerwiec br. program TVP HD będzie odkodowany dla abonentów sieci Orange, którzy posiadają pakiet Optymalny lub pakiet Orange Love Standard w technologii kablowej (IPTV).
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.