13.03.23, 06:30

Nowości w wiosennej ramówce Radia Nowy Świat

Grafika Radia Nowy Świat - zapowiedź nowej ramówki, fot.: materiały prasowe

Trzy nowe audycje, nowy cykl o Czechach w porannym paśmie, powrót audycji „Piosennik” i cyklu Mikołaja Kierskiego o Afryce. Te i inne propozycje pojawią się w Radiu Nowy Świat w marcu br.

W piątek 10 marca br. ruszyła nowa audycja o tematyce międzynarodowej  „Cały nasz świat”.  Godzinny program będą prowadzić Jan Janczy, Tomasz Ławnicki i Patryk Rabiega. Każdego tygodnia redaktorzy zbiorą i podsumują wydarzenia mijającego tygodnia - zarówno te obszernie komentowane w Polsce i na świecie, jak i te, które z różnych powodów nie miały szansy dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Gośćmi programu będą komentatorzy i eksperci z różnych dziedzin, którzy w rozmowach z prowadzącymi poruszać będą tematy polityczne, gospodarcze, ekonomiczne, a także te poświęcone nauce. Stałymi punktami każdego programu, poza rozmowami, będą także między innymi felietony i materiały reporterskie. 

Kolejną nową propozycją będą „Wybory osobiste”. 14 marca br., we wtorek, o godz. 10.00 - 11:00 Patryk Rabiega zaprosi na autorską audycję muzyczną. „Wybory osobiste to program, w którym królować będą eklektyzm i nieoczywistość. Tu stałe miejsce znajdą artyści z różnych muzycznych gatunków, a przeszłość łączyć będziemy z teraźniejszością. Nie zabraknie emocji, w końcu „osobiste” to nie tylko część tytułu, ale także muzyczna obietnica” - mówi Patryk Rabiega.

Nowością będzie też cykl Tomasza Ławnickiego o Czechach w porannej środowej audycji „Nowy Świt”. Co tydzień Ławnicki zabierze odbiorców w podróż do południowych sąsiadów. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowwany 15 marca br. tuż po godz. 9:00. 

Kolejną nowością będzie audycja Weroniki Wawrzkowicz „Niezapominajki”, która będzie emitowana raz w miesiącu, w niedzielę o godzinie 20:00 – 22:00. Audycja ta będzie pojawiać się rotacyjnie z audycjami: „Piosennik” – Andrzeja Poniedzielskiego, który wraca na antenę dwa razy w miesiącu oraz Archiwum polskiej rozrywki, które prowadzą Weronika Wawrzkowicz i Michał Nogaś raz w miesiącu. Pierwsza audycja „Niezapominajki” została zaplanowana na 19 marca o godz. 20:00.

21 marca br. ze swoim cyklem o Afryce wraca Mikołaj Kierski. Będzie go można posłuchać co drugi wtorek w audycji „Nowy Świt” (6:00-10:00), na przemian z cyklem Mateusza Kuśmierka „Znalezione w internecie”, którego audycja odbędzie się 14 marca na antenie Radia Nowy Świat.

Zmiany, zmiany, zmiany...

Nowe propozycje Radia Nowy Świat spowodują zmiany w nadawaniu niektórych audycji. „Klimaty na raty” Jana Janczego z piątku przechodzą na wtorek na godzinę 14:00- 16:00. Audycja Marcina Manna „Personal bigos” od 12 marca br. będzie emitowana w niedzielę i o godzinę dłużej, czyli 22:00-24:00, a Adam Stasiak z „Akademią rocka” przechodzi z wtorku na piątek na godzinę 15.00, „Motyw przewodni” Mateusza Kuśmierka od 10 marca przechodzi z wtorku na piątek, na godzinę 14.00. Powraca audycja Marceliny Słomian „Dobrze nastrojone po polsku”, która będzie emitowana w niedzielę o godzinie 14:00 – 15:00.

Komentarze

Powiązane

31.05.23, 20:53
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom i Czwórka świętują Dzień Dziecka
1 czerwca br. dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom oraz Czwórki przygotowali specjalne atrakcje i programy w związku z obchodzonym Dniem Dziecka. 
31.05.23, 15:00
| radio » informacje
Radio Zet organizuje bajkowe spotkanie z okazji Dnia Dziecka
Radio ZET przygotowuje cykl bajkowych spotkań rodzinnych organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Imprezy odbędą się w Łodzi, Chorzowie, Bielsku-Białej i Pacanowie, a każda z lokalizacji będzie miała swojego gospodarza znanego z książek i ekranu.
31.05.23, 07:30
| radio » informacje
Rozumieć Ukrainę. Wspólny podcast Fundacji TOK FM i Fundacji im. Stefana Batorego
31 maja br. swoją premierę będzie miał pierwszy odcinek nowego podcastu - wspólnej produkcji Fundacji TOK FM oraz Fundacji im. Stefana Batorego - "Rozumieć Ukrainę".
30.05.23, 19:57
| radio » informacje
110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego na antenie Dwójki
31 maja br. przypada 110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia przypomni postać tego kompozytora, radiowca, współtwórcy Teatrzyku Eterek i Kabaretu Starszych Panów.
30.05.23, 06:30
| radio » informacje
Radio 357 rozwija ofertę podcastową
Radio 357 rozwija ofertę podcastową. Wśród sześciu nowości znajduje się m.in. podcast o grupie The Beatles, a także “Stacja Arsenalna” - pierwszy podcast w języku ukraińskim.
29.05.23, 18:23
| radio » informacje
Bajki słuchaczy w Dzień Dziecka w Radiu Nowy Świat
Radio Nowy Świat w Dzień Dziecka zaprezentuje na swojej antenie bajki napisane przez słuchaczy stacji.
29.05.23, 13:28
| radio » informacje
RMF FM zaprasza do Słodyczowa w Krakowie z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca br. w Krakowie radio RMF FM zaprasza do krainy pełnej słodyczy – Słodyczowa. Na antenie pojawią się hity ze szkolnych dyskotek słuchaczy, a prezenterzy rozgłośni przebiorą się za postaci z bajek.
29.05.23, 06:30
| radio » informacje
Polskie Radio 24 uruchomiło multimedialne studio
Polskie Radio 24 dysponuje nowym, multimedialnym studiem. Wykorzystanie zaawansowanych technologii w zakresie zastosowanych systemów i wykonawstwa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnego wystroju wnętrza, równolegle ze znakomitą akustyką studia.
28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.