27.02.23, 06:30

Wizytę prezydenta Joe Bidena obsłuchiwało ponad 40 reporterów TVN24 i TVN24BiS. 3 mln widzów Faktów każdego dnia

Wizyta Joe Bidena na antenie TVN24, fot.: materiały prasowe

Wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Kijowie i Warszawie była historycznym wydarzeniem, które tym samym było ogromnym przedsięwzięciem dla mediów. TVN24, TVN24BiS, Fakty TVN na antenie i w internecie (tvn24.pl, TVN24 GO) relacjonowały non stop przebieg trzydniowej wizyty Bidena. I to właśnie tę antenę wybierali najczęściej widzowie.

Specjalne wydania, relacje na żywo, komentarze gości - antena TVN24 i Fakty były w całości poświęcone wizycie amerykańskiego prezydenta. To w sumie aż 45 godzin programu na żywo. Do relacjonowania stacja zaangażowała ponad 40 reporterów i redaktorów z Warszawy i ośrodków oraz korespondentów zagranicznych - Katarzynę Górniak (Kijów), Marcina Wronę (USA), Andrzeja Zauchę (Lwów). Każdego dnia wizyty pracowało 15 wydawców i 20 producentów oraz cały sztab operatorów, grafików oraz zaplecze techniczne. Do obsługi wizyty stacja wykorzystała 80 kamer, dwa studia, w tym wirtualne oparte na technologii znanej do tej pory z gier komputerowych - Unreal Engine. To studio było centrum relacji wizyty Joe Bidena w Polsce. Kolejne punkty wizyty relacjonowali czołowi dziennikarze stacji i "Faktów", m.in. Monika Olejnik, Anita Werner, Grzegorz Kajdanowicz, Jolanta Pieńkowska, Piotr Jacoń, Łukasz Jedliński, Piotr Kraśko, Michał Sznajder, Mateusz Walczak, Anna Jędrzejowska, Radosław Mróz. Na antenie stacja gościła ponad 40 komentatorów - dziennikarzy, ekspertów, polityków.

Jak podkreśla nadawca, wyzwaniem było pokazanie Joe Bidena w Kijowie i jego podróż do Polski. Najważniejszym punktem pobytu Joe Bidena w Warszawie było przemówienie w Arkadach Kubickiego. Było ono transmitowane w TVN24 i TVN24 BiS oraz TVN24 GO, gdzie było tłumaczone na język polski i ukraiński. Przemówienie jest cały czas dostępne na platformie w trzech wersjach językowych. W tym czasie TVN24 było pierwszą stacją wyboru na rynku - transmisję przemówienia obejrzało ponad 1,68 mln widzów (w grupie All 4+), przy udziale 14,3 proc. Podobnie „Fakty” cieszyły się najlepszą oglądalnością wśród programów informacyjnych. Wydania w te trzy dni śledziło każdego dnia ok. 3 milionów widzów (grupa All 4+) przy udziale w rynku na wysokości 23 proc. (dane: Nielsen Media).

„Po raz kolejny, gdy dzieje się coś istotnego widzowie zwracają się głównie do TVN24 i Faktów. Wiedzą, że tu zawsze mogą liczyć na wiarygodne informacje i mądre, różnorodne komentarze” - mówi Michał Samul, redaktor naczelny TVN24. „Za każdą minutą naszego specjalnego programu stał ogromny zespół ludzi, który ponownie sprostał zadaniu, za co im dziękuję” – dodaje Samul.

Prezydent Joe Biden przed 18.00 w środę, 22 lutego opuścił Polskę, jego wylot został pokazany w trakcie wywiadu Konrada Piaseckiego z prezydentem Andrzejem Dudą. Na antenie TVN24 po raz pierwszy skomentował wizytę Bidena.

CNN w TVN24, TVN24 w CNN

Do Warszawy przyjechali korespondenci z całego świata, w tym dziennikarze stacji CNN, która także należy do grupy medialnej Warner Bros. Discovery. Stacja dzieliła się informacjami i możliwościami technologicznymi. Reporterzy TVN24 pojawiają się na antenie CNN i na odwrót. Wśród korespondentów CNN była Christiane Amanpour, 14-krotna zdobywczyni nagrody Emmy, uznana przez magazyn „Forbes” za jedną ze 100 najbardziej wpływowych kobiet na świecie. W Warszawie z bliska przyglądała się podróży amerykańskiego prezydenta.

Widzowie TVN24 mogli śledzić każdy ruch amerykańskiego prezydenta dzięki dziesiątkom kamer rozstawionych, m.in. na trasie przejazdu Joe Bidena po Warszawie. Te same zdjęcia mogli zobaczyć na żywo też widzowie CNN. Na antenie CNN pojawiają się też dziennikarze TVN24. Michał Sznajder w łączeniu na żywo opowiadał o reakcji na przemówienie Joe Bidena w Warszawie oraz polskich planach pomocy Ukrainie.

Komentarze

Powiązane

25.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Razem najlepiej. Castorama uruchamia autorski podcast
“Razem najlepiej” to nowy projekt Castoramy, który ma promować kluczowe dla marki wartości. Będą to rozmowy o sile relacji z drugim człowiekiem, naszych wyborach i codziennym życiu. W roli prowadzącej wystąpi Katarzyna Jaroszyńska.
25.09.23, 15:00
| telewizja / VOD » seriale
Kreskówki w ofercie telewizji Metro
od 2 października br., naziemna telewizja Metro wprowadza nowe pasmo rozrywki dla najmłodszych widzów. W ofercie kanału znajdą się najpopularniejsze kreskówki, m.in. „New Looney Tunes”, „Batwheels” oraz „Tom i Jerry Show”. Animacje emitowane będą od poniedziałku do piątku, o godz. 06:00.
25.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
MIXTAPE TV zmienia ramówkę i wprowadza nowe formaty
Od połowy września br. MIXTAPE TV wprowadza nowości programowe. Dodatkowo, 17 września br. uruchomiono nową stronę internetową. Stacja od niedawna stcja korzysta także z uproszczonej wersji logotypu.
21.09.23, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
TVP Nauka zaprasza do Fromborka z okazji 550. roczniy urodzin Mikołaja Kopernika
W sobotę, 23 września i w niedzielę, 24 września br. TVP Nauka zaprasza do Fromborka, gdzie podsumuje rok Mikołaja Kopernika obchodzony w związku z 550. rocznicą jego urodzin. 
21.09.23, 14:02
| telewizja / VOD » informacje
Porażka nowości Polsatu. The Real Housewives. Żony Warszawy oraz Temptation Island Polska z późniejszą porą emisji
Od środy, 27 września br. w Polsacie pojawi się nowe pasmo filmowe. Tym samym dwa programy z jesiennej ramówki Polsatu - „The Real Housewives. Żony Warszawy” i „Temptation Island Polska” od przyszłego tygodnia będą miały nowe godziny emisji.
21.09.23, 08:30
| telewizja / VOD » seriale
Powrót serialu Szadź. Premiera wiosną 2024 r.
Premiera finałowego sezonu „Szadzi” planowana jest na wiosnę przyszłego roku. W rolach głównych widzowie ponownie zobaczą Macieja Stuhra, Aleksandrę Popławską, Jowitę Budnik, Annę Cieślak, Karolinę Gorczycę, Bartosza Gelnera oraz Piotra Trojana.
21.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » książki
Netfliksowy Pan Samochodzik nie pomógł książkom Nienackiego
Wbrew pozorom, film z Panem Samochodzikiem, który zadebiutował niedawno na platformie Netflix nie spowodował „Samodzikomanii”. Książki Zbigniewa Nienackiego pozostają wciąż klasykami i są chętnie kupowane.
20.09.23, 20:26
| telewizja / VOD » informacje
Rytmy Dwójki. Autorski format TVP2 z udziałem Edyty Górniak i Rafała Brzozowskiego
W jesienniej ramówce TVP2 zadebiutował nowy muzyczny show „Rytmy Dwójki”, który będzie emitowany przez osiem tygodni,. W zaś programie pojawią się polskie przeboje w wykonaniu duetów, a publiczność wybierze swój ulubiony utwór.
20.09.23, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Love me or Leave me. Kochaj albo rzuć. Premiera formatu w TVP HD
W czwartek, 28 września br. o godz. 21:25 w TVP HD odbędzie się premiera reality show „Love me or leave me. Kochaj albo rzuć”. W programie osiem zakochanych par, które wkrótce staną na ślubnym kobiercu, sprawdzi, czy ich związki są dobrze
dobrane.
20.09.23, 13:29
| telewizja / VOD » informacje
Bogdan Łazuka i Michał Milowicz gospodarzami programu Och! Kabaret w Kino Polska
W październiku br. Kino Polska zaprezentuje kolejną odsłonę swojego rozrywkowego show pod nowym tytułem „Och! Kabaret”. Program poprowadzi duet – Bogdan Łazuka i Michał Milowicz. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.