30.01.23, 10:42

W eSkarbonce WOŚP Radia Nowy Świat jest już ponad 600 tys. zł

Jerzy Owsiak podpisuje specjalny egzemplarz Konstytucji, fot.: materiały prasowe

Radio Nowy Świat włączyło się w zbiórkę pieniędzy na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Słuchacze stacji mogli zlicytować specjalne przedmioty, a także wpłacić pieniądze do specjalnej eSkarbonki.

27 stycznia br., w audycji „Poranna Manna” (6:00 – 10:00) redaktor Wojciech Mann zlicytował wyjątkowy egzemplarz Konstytucji RP z autografami prof. Adama Bodnara, sędziego Pawła Juszczyszyna, prof. Krystiana Markiewicza, Jurka Owsiaka i sędziego Igora Tuleyi. To jedyne w swoim rodzaju wydanie wylicytował pan Krzysztof, który zaoferował 20,1 tys. zł.
W sobotę, 28 stycznia, w audycji „Szczyt wszystkiego, czyli każda lista świata” (19:00 – 20:00) zespół prowadzących zlicytowałprzedmioty, które redakcja otrzymała od WOŚP podczas wizyty Jurka Owsiaka. Wśród fantów znalazł się m.in. unikatowy banknot o nominale 0 Euro (słownie: zero euro) z certyfikatem potwierdzającym jego autentyczność, limitowana seria znaczków pocztowych wyprodukowanych specjalnie z okazji 31. Finału czy koszulka WOŚP. Radio Nowy Świat licytowało również Pierwszą „3” 50. notowania „TIP-TOP Listy”. Zwycięzca ułożył własne podium listy. Zwycięzca wpłacił 7,2 tys. zł. Stacja zaplanowała jeszcze 30 stycznia, ostatnią licytację w audycji "W środku dnia". Licytowane będą personalizowane dzwonki telefoniczne Joanny Kołaczkowskiej i Wojciecha Manna.

Dla miłośników jednośladów na oficjalnym profilu aukcji WOŚP jest do wylicytowania Rower Radia Nowy Świat, który przekazano Jurkowi Owsiakowi podczas jego wizyty u Wojciecha Manna w audycji „Poranna Manna” 20 stycznia br. Aukcja zakończy się 10 lutego. Obecna wartość roweru wynosi już ponad 6 tys. zł. „To nie jest zwyczajny rower, ale rower, który otrzymaliśmy od Patronów z Mosiny pod Poznaniem. Tego typu rowery Droom, czyli darmowe rowery małomiasteczkowe, mieszkańcy Mosiny zbierają wśród swoich sąsiadów, remontują je, odnawiają i udostępniają lokalnej społeczności. Za darmo, bez aplikacji, bez rejestracji i bez żadnych zabezpieczeń w stylu nadajnika GPS. Zapytaliśmy naszych darczyńców o możliwość wystawienia tego jedynego w swoim rodzaju roweru i oczywiście taką zgodę otrzymaliśmy” – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

To nie wszystko co Radio Nowy Świat zrobiło na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 20 stycznia zespół popołudniowej audycji „Nowy Świt po południu” zlicytował specjalną grę planszową „Radiobiznes” wyprodukowaną przez Dyskusyjny Klub Patronów Listwa i przekazaną w prezencie ekipie popołudniówki. Grę wylicytował Pan Krzysztof, który przekazał 7 tys. zł.

Zeszłoroczny rekord pobity

W ubiegłym roku Radio Nowy Świat zebrało 211 961 zł do eSkarbonki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 30. Finału. Był to trzeci wynik na świecie. W tym roku, na godz. 10.30 30 stycznia w eSkarbonce było ponad 625 tys. zł. Zbiórka potrwa do północy 30 stycznia.

Przez całą niedzielę, reporterzy Radia Nowy Świat Klaudia Kowalczyk i Kacper Badura na antenie stacji relacjonowali to, co działo się w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Komentarze

Powiązane

15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Euro-zet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
10.04.24, 16:00
| radio » badania rynku
Słuchalność sieci radiowych w I kwartale 2024 r.: Eska liderem, rosnie Audytorium 17 i Meloradio
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiowa w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (sieci radiowe).
10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy