30.01.23, 10:42

W eSkarbonce WOŚP Radia Nowy Świat jest już ponad 600 tys. zł

Jerzy Owsiak podpisuje specjalny egzemplarz Konstytucji, fot.: materiały prasowe

Radio Nowy Świat włączyło się w zbiórkę pieniędzy na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Słuchacze stacji mogli zlicytować specjalne przedmioty, a także wpłacić pieniądze do specjalnej eSkarbonki.

27 stycznia br., w audycji „Poranna Manna” (6:00 – 10:00) redaktor Wojciech Mann zlicytował wyjątkowy egzemplarz Konstytucji RP z autografami prof. Adama Bodnara, sędziego Pawła Juszczyszyna, prof. Krystiana Markiewicza, Jurka Owsiaka i sędziego Igora Tuleyi. To jedyne w swoim rodzaju wydanie wylicytował pan Krzysztof, który zaoferował 20,1 tys. zł.
W sobotę, 28 stycznia, w audycji „Szczyt wszystkiego, czyli każda lista świata” (19:00 – 20:00) zespół prowadzących zlicytowałprzedmioty, które redakcja otrzymała od WOŚP podczas wizyty Jurka Owsiaka. Wśród fantów znalazł się m.in. unikatowy banknot o nominale 0 Euro (słownie: zero euro) z certyfikatem potwierdzającym jego autentyczność, limitowana seria znaczków pocztowych wyprodukowanych specjalnie z okazji 31. Finału czy koszulka WOŚP. Radio Nowy Świat licytowało również Pierwszą „3” 50. notowania „TIP-TOP Listy”. Zwycięzca ułożył własne podium listy. Zwycięzca wpłacił 7,2 tys. zł. Stacja zaplanowała jeszcze 30 stycznia, ostatnią licytację w audycji "W środku dnia". Licytowane będą personalizowane dzwonki telefoniczne Joanny Kołaczkowskiej i Wojciecha Manna.

Dla miłośników jednośladów na oficjalnym profilu aukcji WOŚP jest do wylicytowania Rower Radia Nowy Świat, który przekazano Jurkowi Owsiakowi podczas jego wizyty u Wojciecha Manna w audycji „Poranna Manna” 20 stycznia br. Aukcja zakończy się 10 lutego. Obecna wartość roweru wynosi już ponad 6 tys. zł. „To nie jest zwyczajny rower, ale rower, który otrzymaliśmy od Patronów z Mosiny pod Poznaniem. Tego typu rowery Droom, czyli darmowe rowery małomiasteczkowe, mieszkańcy Mosiny zbierają wśród swoich sąsiadów, remontują je, odnawiają i udostępniają lokalnej społeczności. Za darmo, bez aplikacji, bez rejestracji i bez żadnych zabezpieczeń w stylu nadajnika GPS. Zapytaliśmy naszych darczyńców o możliwość wystawienia tego jedynego w swoim rodzaju roweru i oczywiście taką zgodę otrzymaliśmy” – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

To nie wszystko co Radio Nowy Świat zrobiło na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 20 stycznia zespół popołudniowej audycji „Nowy Świt po południu” zlicytował specjalną grę planszową „Radiobiznes” wyprodukowaną przez Dyskusyjny Klub Patronów Listwa i przekazaną w prezencie ekipie popołudniówki. Grę wylicytował Pan Krzysztof, który przekazał 7 tys. zł.

Zeszłoroczny rekord pobity

W ubiegłym roku Radio Nowy Świat zebrało 211 961 zł do eSkarbonki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 30. Finału. Był to trzeci wynik na świecie. W tym roku, na godz. 10.30 30 stycznia w eSkarbonce było ponad 625 tys. zł. Zbiórka potrwa do północy 30 stycznia.

Przez całą niedzielę, reporterzy Radia Nowy Świat Klaudia Kowalczyk i Kacper Badura na antenie stacji relacjonowali to, co działo się w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Komentarze

Powiązane

17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
16.03.23, 10:41
| radio » informacje
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
10 marca br. pojawiła się aplikacja Radia Nowy Świat w nowej wersji. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego.
16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
14.03.23, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży spadek Eski
Eska mimo dużego spadku, pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (sieci radiowe).
13.03.23, 20:46
| radio » informacje
Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II. Okolicznościowy cykl w Jedynce
Program 1 Polskiego Radia będzie emitował nagrania z wypowiedziami papieża Polaka. Cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” będzie emitowany w Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, w niedziele o godz. 18.25. Emisja potrwa do 2 kwietnia br.
13.03.23, 10:06
| radio » informacje
RMF FM liderem, duży wzrost Jedynki
RMF FM pozostaje liderem rynku. Jedynka uzyskała rekordowy wzrost udziału - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
13.03.23, 06:30
| radio » informacje
Nowości w wiosennej ramówce Radia Nowy Świat
Trzy nowe audycje, nowy cykl o Czechach w porannym paśmie, powrót audycji „Piosennik” i cyklu Mikołaja Kierskiego o Afryce. Te i inne propozycje pojawią się w Radiu Nowy Świat w marcu br.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.