27.01.23, 10:05

Reklamy na Facebooku — czy to się opłaca? Sprawdzamy!

Fot.: materiały prasowe

Meta Platforms to amerykański konglomerat technologiczny, którego własnością jest znany na całym świecie serwis społecznościowy Facebook. Zakłada się, że w Polsce korzysta z niego ponad 24 mln użytkowników, co wskazuje na ponad 64% całej populacji. I właśnie dlatego Facebook stał się popularnym miejscem do promowania sklepów internetowych. Czy jednak faktycznie warto? Co przemawia za skorzystaniem z FB Ads? Sprawdzamy poniżej!

Facebook Ads: co to jest?

Chcesz wypromować swój biznes, ale obawiasz się, że Twoja reklama nie trafi do odpowiedniej grupy odbiorców? Zależy Ci na tym, by przeznaczony na marketing budżet został właściwie spożytkowany i przyniósł oczekiwane efekty? Promocja w radiu czy w gazecie Ci nie pomoże — zdecydowanie bardziej wartościowym wyborem będą reklamy na Facebooku.

Facebook Ads to płatne treści sponsorowane, które wyświetlane są w serwisie społecznościowym Facebook. Eksponowane są one użytkownikom jako reklamy lub informacje o interakcjach ich znajomych w formie polubień czy komentarzy postów danej marki/produktu. Największą zaletą reklam na Facebooku jest możliwość ich dopasowania do zainteresowań danej grupy docelowej. I co istotne — masz możliwość określenia swojego budżetu z góry, dzięki czemu zyskujesz pewność, że nie wydasz na reklamę więcej, niż zakładałeś.

Czy warto postawić na reklamy na Facebooku?

Wiesz, do jakich osób chcesz szczególnie skierować swoją ofertę? Nie chcesz tracić pieniędzy na marketing, który niekoniecznie będzie skuteczny? Lubisz mieć pewność, że wszystko odpowiednio zaplanowałeś? W takim razie reklamy na Facebooku będą tym, co Ci się zdecydowanie opłaci! Dlaczego?

FB Ads https://sempai.pl/oferta/facebook-ads/ pozwalają na wybór określonego celu reklamy, np. sprzedaży w witrynie, spopularyzowanie marki czy zachęcenie do pobrania aplikacji. Dzięki temu masz szansę na osiągnięcie założonych efektów — zwiększenia dochodów, zyskania nowych użytkowników swojej aplikacji lub zwiększenie rozpoznawalności firmy.
Reklama na FB umożliwia również wybór grupy odbiorców. Facebook dysponuje bowiem algorytmem, który jest w stanie określić preferencje, hobby czy nawet plany danego użytkownika (np. osobom zaręczonym proponując usługi fotografa ślubnego, a świeżo upieczonym mamom produkty dla noworodków). W ten sposób reklamą na Facebooku możesz dotrzeć do osób, które potencjalnie mogą być zainteresowane Twoimi usługami/sprzedawanymi produktami. Możesz też określić wiek oraz lokalizację osób, jakim chcesz wyświetlać reklamę.

Warto wiedzieć, że Facebook Ads pozwala na określenie miejsca emisji reklamy. Najpopularniejszy jest oczywiście Facebook, ale do wyboru masz też inne portale należące do Mety, m.in. Instagram lub Messenger. A możesz też postawić na wszystkie na raz! Wiele zależy od Twoich potrzeb marketingowych oraz założonego budżetu.

Ile kosztuje reklama na FB? Korzystając z reklam na Facebooku możesz określić budżet reklamy. Ta opcja zapewnia gwarancję tego, że nie wydasz na nią więcej niż zaplanowałeś. Umożliwia także zareklamowanie się nawet przy niskich zasobach pieniężnych. Jeśli więc chcesz przeznaczyć na nią tylko 100 czy 200 zł — jest to możliwe! I co ważne, możesz określić swój budżet dzienny bądź całkowity na daną reklamę, a także jej okres emisji.

Na FB Ads warto postawić również temu, że umożliwiają one wybór formatu reklamy. Może to być m.in. zdjęcie, film, pokaz slajdów czy karuzela. Dzięki temu masz szansę na dobór najbardziej odpowiedniego do swojej branży.

Facebook Ads po rozpoczęciu emisji pozwalają na monitorowanie jej skuteczności w Menadżerze reklam. Decydując się więc na ten sposób marketingu zyskujesz gotowe rozwiązanie, umożliwiające przeprowadzenie kampanii od początku do końca w jednym narzędziu. Czy to się więc opłaca? Zdecydowanie tak! Postaw na reklamę na Facebooku i przekonaj się sam!

Komentarze

Powiązane

13.03.23, 16:00
| internet » informacje
Halo, tu bank. Podcast BGK w języku migowym
„Halo, tu bank” to autorski projekt Banku Gospodarstwa Krajowego, który ma uczyć o zrównoważonym rozwoju i angażować społeczność do udziału w wyzwaniach w tym temacie. Jest to pierwszy podcast firmowy przetłumaczony na polski język migowy.
13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
09.03.23, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Słynne głosy w nowej kampanii platformy Audioteka
8 marca br. miała miejsce premiera nowego spotu reklamowego Audioteki. Krótki klip zabiera widza w animowaną podróż przez historie i gatunki, które można poznać dzięki produkcjom dostępnym w katalogu marki. 
09.03.23, 16:00
| internet » ludzie
Magdalena Wysocka na czele zespołu Programmatic w Grupie OLX
Grupa OLX zmianach wprowadza zmiany organizacyjne w strukturze zespołu programmatic. Do tej pory każdy z rynków europejskich OLX, m.in. Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Portugalia w obszarze programmatic obsługiwany był przez osobne, samodzielne zespoły zarządzane na szczeblach lokalnych.
09.03.23, 12:00
| internet » ludzie
Piotr Kozłowski redaktorem naczelnym serwisu Autoswiat.pl od kwietnia
Piotr Kozłowski przechodzi do redakcji Autswiat.pl i od 1 kwietnia 2023 r. obejmie funkcję redaktora naczelnego serwisu. Z kolei Robert Rybicki, dotychczasowy szef redakcji, obejmie nowe stanowisko menedżera ds. paid content i lead generation w Autoswiat.pl.
09.03.23, 10:00
| internet » ludzie
Sylwester Kubiak awansuje w Gemius w Polsce. Został Dyrektorem Sprzedaży
Na początku marca br. Sylwester Kubiak objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży Gemius w Polsce. W nowej roli będzie odpowiadał za planowanie i wdrażanie strategii sprzedaży na rynku polskim oraz współpracę z kluczowymi klientami.
08.03.23, 10:28
| internet » informacje
Okres w moim życiu. Gazeta.pl rusza z akcją społeczną
„Okres w moim życiu” to kampania społeczna Gazeta.pl i inicjatywy TakDlaPodpasek.pl, realizowana wspólnie z Okresową Koalicją i Kulczyk Foundation. Celem akcji jest normalizacja tematu menstruacji oraz zaapelowanie o wprowadzenie do polskich szkół darmowych środków higieny osobistej i edukacji menstruacyjnej. 
06.03.23, 08:42
| internet » informacje
Instytut Jagielloński uruchamia platformę Jagielloński Research
Instytut Jagielloński, ośrodek analityczny specjalizujący się w zagadnieniach energetyki i gospodarki, uruchamia nową platformę analityczną. Jagielloński Research zawiera dane, które mają byćaktualizowane kilka razy dziennie i wzbogacone o wizualizacje i interaktywne wskaźniki.
03.03.23, 09:10
| radio » ludzie | internet » ludzie
Paweł Tabędzki szefem wydawców online serwisów stacji muzycznych z portfolio GRA
Paweł Tabędzki objął funkcję szefa wydawców online, odpowiedzialnego za serwisy i aplikacje stacji muzycznych z portfolio Grupy Radiowej Agory – Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia.
01.03.23, 18:03
| internet » ludzie
Monika Maszkiewicz przechodzi z Party.pl do Iberion
Na początku marca br. do grupy mediowo-społecznościowej Iberion dołączyła Monika Maszkiewicz, która wcześniej związana była z portalem Party.pl.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.