07.01.23, 09:00

Zielona Polska. Książka podsumowująca akcję Wyborczej Supermiasta i Superregiony dostępna online

„Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer", fot.: materiały prasowe

W 2022 r. w akcji „Supermiasta i Superregiony" zespół „Gazety Wyborczej” wspólnie z czytelnikami szukał wyjątkowych zielonych przestrzeni w szesnastu regionach Polski. Akcję podsumowuje przewodnik po najbardziej polecanych na spacery miejscach w kraju - „Zielona Polska". Wydanie w elektronicznej wersji jest dostępne dla prenumeratorów cyfrowych dziennika na jego stronie internetowej.

Książka „Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer" liczy 383 strony i przedstawia 43 zielone przestrzenie w 16 regionach kraju. Wydany przez Agorę przewodnik turystyczny to wspólne dzieło redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej" oraz czytelników i czytelniczek.

Wśród bohaterów książki są parki krajobrazowe i eleganckie parki miejskie, pięknie urządzone ogrody, tereny spacerowe nad rzekami i jeziorami; rezerwaty, lasy i doliny. Wydanie opisuje szczegółowo trasy spacerowe, zwraca uwagę czytelników na łatwe do przeoczenia szczegóły, a także podpowiada, gdzie się zatrzymać. Wszystko to wzbogacone jest ciekawostkami historycznymi i przyrodniczymi, mapami oraz zdjęciami fotoreporterów „Gazety Wyborczej".

Nakład „Zielonej Polski. Przewodnika po miejscach idealnych na spacer" był bardzo ograniczony, ale redakcja znalazła sposób, aby jej prenumeratorzy mogli z niego skorzystać - od końca 2022 r. wydanie dostępne jest w wersji elektronicznej na stronie dziennika.

Akcja „Supermiasta i Superregiony"

Akcja „Supermiasta i Superregiony" realizowana była w 2022 r, już po raz trzeci. To przedsięwzięcie, w ramach którego redakcja „Wyborczej" dyskutuje z czytelnikami, samorządowcami, ekspertami i aktywistami o tym, jak funkcjonują nasze miasta i regiony, o ich planach, kierunkach rozwoju, osiągnięciach.

Ostatnia edycja akcji poświęcona była zieleni. Zespół dziennika wspólnie z odbiorcami szukał ulubionych zielonych przestrzeni idealnych na spacer. W ten sposób powstała lista 471 miejsc podzielonych na 43 listy do głosowania – miejskie i regionalne. Po nieco ponad dwóch tygodniach został ogłoszony werdykt czytelników. Laureatów poszczególnych plebiscytów opisali dziennikarze redakcji lokalnych "Gazety Wyborczej", a rezultaty ich pracy złożyły się na książkę „Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer".

Komentarze

Powiązane

17.11.23, 22:15
| kultura » książki
Kleks. Nowy początek. Nowa adaptacja bajki Jana Brzechwy
„Kleks. Nowy początek” - książka stworzona na podstawie filmu w reżyserii Macieja Kawulskiego „Akademia Pana Kleksa” – ukaże się nakładem wydawnictwa Agora dla Dzieci 6 grudnia br.
16.11.23, 20:46
| internet » e-commerce | kultura » książki
Rosną przychody Legimi. Spółka nie wyklucza kolejnych podwyżek
Firma Legimi działająca w modelu subskrypcyjnym na polskim rynku e-książki, realizuje strategię rozwoju związaną ze wzrostem przychodów ze sprzedaży.
15.11.23, 15:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » muzyka
Grupa Empik muzyczna kupiła wytwórnię Jazzboy Records
Empik przejmuje 100 proc. udziałów w polskiej wytwórni muzyki alternatywnej – Jazzboy Records. W wyniku transakcji ma zacieśnić się współpraca między wytwórnią, platformą dystrybucyjną e-muzyka oraz innymi podmiotami z Grupy Empik.
13.11.23, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Ogłoszono laureatów Nagród Mediów Publicznych 2023
W niedzielę, 12 listopada br. podczas uroczystej gali Nagród Mediów Publicznych 2023 statuetki w czterech kategoriach odebrali: Filip Zylber i Piotr Śliskowski, Maria Pomianowska , Krzysztof Masłoń oraz Jarosław Jakubowski.
08.11.23, 08:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
Maria Pomanowska, Piotr Baron i Marek Piekarczyk nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2023 w kategorii Muzyka
7 listopada br. podczas konferencji prasowej, zostały ogłoszone nazwiska nominowanych do Nagród Mediów Publicznych 2023.
28.10.23, 09:49
| reklama & PR » informacje | kultura » muzyka
Portraits of Nature Aleksandry Świgut. VeloBank wydał płytę w ramach programu VeloTalent
„Portraits of Nature” to tytuł płyty z muzyką Edvarda Griega i Fryderyka Chopina wydanej w ramach pilotażowej edycji programu VeloTalent, który promuje młodych, utalentowanych profesjonalistów w drodze na szczyt międzynarodowej kariery.
23.10.23, 21:00
| kultura » książki
Pierwszy milion Szczepana Twardocha
Wydawnictwo Literackie poinformowało, że łączny nakład sprzedanych książek Szczepana Twardocha przekroczył właśnie milion egzemplarzy.
23.10.23, 09:38
| radio » informacje | kultura » informacje
Strefa Rozmów Radia 357 na Inside Seaside. Wśród gospodarzy Niedźwiecki, Strzyczkowski i Olszański
Radio 357 zorganizuje Strefę Rozmów Radia 357 podczas Inside Seaside, które poprowadzą dziennikarki i dziennikarze współorganizatora festiwalu.
18.10.23, 19:00
| kultura » informacje
Nagroda Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera 2023. Lista nominowanych
Kapituła Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera pod przewodnictwem ks. Adama Bonieckiego, wyłoniła troje nominowanych w każdej kategorii.
12.10.23, 20:53
| kultura » książki
Trudna sztuka latania. Autobiografia Martyny Jakubowicz od Wydawnictwa ZNAK
„Trudna sztuka latania” intymna autobiografia Martyny Jakubowicz tonie tylko opowieść o muzycznej karierze, ale przede wszystkim o życiu, miłości i trudnych wyborach.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.