30.12.22, 06:30

Kobiety przejmą 1 stycznia antenę Radia Nowy Świat

Zapowiedź specjalnego programu w Radiu Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

1 stycznia 2023 r., od 9:00 do 21:00 aktorki, piosenkarki, reżyserki, prawniczki poprowadzą audycje w Radiu Nowy Świat, w których zaprezentują swoje muzyczne wybory i odpowiedzą na pytanie co dla nich oznacza hasło: Przyszłość jest Kobietą, czy się z nim utożsamiają, a może wręcz przeciwnie.

Na początek adwokatka i działaczka społeczna Sylwia Gregorczyk-Abram w rozmowie z redaktorem Wojciechem Mannem (9:00-10:00) przedstawi swoje piosenki i powie, dlaczego dobrze jest pielęgnować bunt i czy feminatywy są dla niej ważne. O godz. 10:00 Michał Nogaś do rozmowy zaprosi Krystynę Prońko, która oprócz piosenek opowie, m.in. anegdotę o Bieszczadach, z którą wszyscy ją kojarzą. W kolejnej godzinie razem z redaktorem Nogasiem audycję współprowadzić będzie Hanna Banaszak, piosenkarka i wokalistka jazzowa, ale także poetka (11:00-12:00).

Między 12:00, a 13:00 Katarzyna Figura wcieli się w rolę redaktorki radiowej i zaprezentuje swoje ulubione piosenki, a Adam Stasiak zapyta aktorkę, m.in. o jej dwa ostatnie filmy: Chrzciny i Victoria. Kolejną rozmówczynią redaktora Stasiaka będzie reżyserka Agnieszka Holland. Jej muzyczne wybory będą się przeplatać z tak ważnymi tematami jak: przyszłość rynku filmowego i czy sztuczna inteligencja może pisać scenariusze filmowe (13:00-14:00). Do godz. 15.00 antenę przejmie Magda Cielecka i jej różnorodna playlista, w której znajdą się zarówno utwory bardzo współczesne, z polskim rapem na czele, jak i piosenki z lat 60. Jan Niebudek zapyta o Nowy Teatr i znaczenie tego miejsca dla aktorki oraz o pasję do sztuki. W drugiej godzinie (15:00-16:00) redaktor Niebudek gościć będzie Aleksandrę Popławską, która opowie o innej kobiecie będącej jej wielką inspiracją, czyli swojej córce i znaczeniu edukacji indywidualnej w rozwoju młodych ludzi. Zdradzi także swoje teatralne plany, które realizować będzie w roli aktorki i reżyserki.

Kolejne dwie godziny to czas dla piosenkarki i aktorki młodego pokolenia. Ich propozycje muzyczne będą punktem wyjścia do różnych tematów podejmowanych w audycji. Marcelina Słomian do współprowadzenia programu zaprosi polsko-słowacką aktorkę Vanessę Aleksander, znaną między innymi z jednej z głównych ról w polskiej edycji „The office PL” (16:00 -17:00). Od 17:00 pianistka, piosenkarka, autorka tekstów i muzyki – Kasia Lins prezentować będzie listę piosenek, które towarzyszyły jej w minionym roku.

Mann do Umer, Magdalena do Wojciecha

Wieczorem na antenie Radia Nowy Świat gościć będą kolejne wspaniałe Kobiety. Od godz. 18:00 redaktor Nogaś zaprosi na spotkanie z wielką osobistością telewizyjną, znaną przede wszystkim z zamiłowania do kina. Swoją playlistą oraz znaczeniem hasła „Przyszłość jest Kobietą” podzieli się Grażyna Torbicka. Po niej antenę przejmie Agata Kulesza, która oprócz swoich muzycznych propozycji opowie o tremie, jaka towarzyszyła jej podczas występu z Katarzyną Nosowską (19:00 – 20:00).
Klamrą tego kobiecego dnia w Radiu Nowy Świat będzie wspólna audycja redaktora Wojciecha Manna z polską piosenkarką, wykonawczynią poezji śpiewanej, autorką recitali, dziennikarką, reżyserką, scenarzystką i aktorką – Magdą Umer (20:00- 21:00). W rozmowie z redaktorem Mannem zdradzi, dlaczego nie chciała pojechać na koncert The Rolling Stones, ale za co kocha The Beatles.

„Oddanie anteny tak wybitnym i wspaniałym polskim Kobietom to ogromny zaszczyt i przyjemność. Chcemy również w ten sposób pokazać i zwrócić uwagę swoją oraz naszych Patronów i Słuchaczy na fakt, że Kobiety, w końcu, zaczynają odgrywać coraz ważniejszą rolę w naszym życiu, w różnych obszarach: ekonomicznym, kulturowym i społecznym. Ich zawodowa aktywność i działania z nią związane są zauważane i doceniane w kraju i na arenie międzynarodowej. To także ukłon w stronę wszystkich młodych Kobiet, którym zależy na przyszłości” – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat.

Dodatkowo tego dnia, dwie audycje redaktora Wojciecha Manna, o godz. 9:00 oraz 20:00 pojawią się także w wersji video i z okazji Nowego Roku streaming będzie dostępny na stronie internetowej dla wszystkich patronów i słuchaczy Radia Nowy Świat. 

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 08:00
| radio » informacje
Wieczór wyborczy po II turze wyborów samorządowych na antenach RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 wyemitują specjalny wieczór wyborczy po głosowaniu w II turze na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów w tegorocznych wyborach samorządowych.
19.04.24, 07:48
| radio » informacje
Roman Czejarek Zasłużony Dla Kultury Polskiej
18 kwietnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie, podczas inauguracji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024, odbyło się wręczenie odznaczeń dla służb konserwatorskich, społecznych opiekunów zabytków i osób zasłużonych dla bezpieczeństwa dziedzictwa kultury. Wśród uhonorowanych znalazł się dziennikarz Jedynki Roman Czejarek.
18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy