30.12.22, 06:30

Kobiety przejmą 1 stycznia antenę Radia Nowy Świat

Zapowiedź specjalnego programu w Radiu Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

1 stycznia 2023 r., od 9:00 do 21:00 aktorki, piosenkarki, reżyserki, prawniczki poprowadzą audycje w Radiu Nowy Świat, w których zaprezentują swoje muzyczne wybory i odpowiedzą na pytanie co dla nich oznacza hasło: Przyszłość jest Kobietą, czy się z nim utożsamiają, a może wręcz przeciwnie.

Na początek adwokatka i działaczka społeczna Sylwia Gregorczyk-Abram w rozmowie z redaktorem Wojciechem Mannem (9:00-10:00) przedstawi swoje piosenki i powie, dlaczego dobrze jest pielęgnować bunt i czy feminatywy są dla niej ważne. O godz. 10:00 Michał Nogaś do rozmowy zaprosi Krystynę Prońko, która oprócz piosenek opowie, m.in. anegdotę o Bieszczadach, z którą wszyscy ją kojarzą. W kolejnej godzinie razem z redaktorem Nogasiem audycję współprowadzić będzie Hanna Banaszak, piosenkarka i wokalistka jazzowa, ale także poetka (11:00-12:00).

Między 12:00, a 13:00 Katarzyna Figura wcieli się w rolę redaktorki radiowej i zaprezentuje swoje ulubione piosenki, a Adam Stasiak zapyta aktorkę, m.in. o jej dwa ostatnie filmy: Chrzciny i Victoria. Kolejną rozmówczynią redaktora Stasiaka będzie reżyserka Agnieszka Holland. Jej muzyczne wybory będą się przeplatać z tak ważnymi tematami jak: przyszłość rynku filmowego i czy sztuczna inteligencja może pisać scenariusze filmowe (13:00-14:00). Do godz. 15.00 antenę przejmie Magda Cielecka i jej różnorodna playlista, w której znajdą się zarówno utwory bardzo współczesne, z polskim rapem na czele, jak i piosenki z lat 60. Jan Niebudek zapyta o Nowy Teatr i znaczenie tego miejsca dla aktorki oraz o pasję do sztuki. W drugiej godzinie (15:00-16:00) redaktor Niebudek gościć będzie Aleksandrę Popławską, która opowie o innej kobiecie będącej jej wielką inspiracją, czyli swojej córce i znaczeniu edukacji indywidualnej w rozwoju młodych ludzi. Zdradzi także swoje teatralne plany, które realizować będzie w roli aktorki i reżyserki.

Kolejne dwie godziny to czas dla piosenkarki i aktorki młodego pokolenia. Ich propozycje muzyczne będą punktem wyjścia do różnych tematów podejmowanych w audycji. Marcelina Słomian do współprowadzenia programu zaprosi polsko-słowacką aktorkę Vanessę Aleksander, znaną między innymi z jednej z głównych ról w polskiej edycji „The office PL” (16:00 -17:00). Od 17:00 pianistka, piosenkarka, autorka tekstów i muzyki – Kasia Lins prezentować będzie listę piosenek, które towarzyszyły jej w minionym roku.

Mann do Umer, Magdalena do Wojciecha

Wieczorem na antenie Radia Nowy Świat gościć będą kolejne wspaniałe Kobiety. Od godz. 18:00 redaktor Nogaś zaprosi na spotkanie z wielką osobistością telewizyjną, znaną przede wszystkim z zamiłowania do kina. Swoją playlistą oraz znaczeniem hasła „Przyszłość jest Kobietą” podzieli się Grażyna Torbicka. Po niej antenę przejmie Agata Kulesza, która oprócz swoich muzycznych propozycji opowie o tremie, jaka towarzyszyła jej podczas występu z Katarzyną Nosowską (19:00 – 20:00).
Klamrą tego kobiecego dnia w Radiu Nowy Świat będzie wspólna audycja redaktora Wojciecha Manna z polską piosenkarką, wykonawczynią poezji śpiewanej, autorką recitali, dziennikarką, reżyserką, scenarzystką i aktorką – Magdą Umer (20:00- 21:00). W rozmowie z redaktorem Mannem zdradzi, dlaczego nie chciała pojechać na koncert The Rolling Stones, ale za co kocha The Beatles.

„Oddanie anteny tak wybitnym i wspaniałym polskim Kobietom to ogromny zaszczyt i przyjemność. Chcemy również w ten sposób pokazać i zwrócić uwagę swoją oraz naszych Patronów i Słuchaczy na fakt, że Kobiety, w końcu, zaczynają odgrywać coraz ważniejszą rolę w naszym życiu, w różnych obszarach: ekonomicznym, kulturowym i społecznym. Ich zawodowa aktywność i działania z nią związane są zauważane i doceniane w kraju i na arenie międzynarodowej. To także ukłon w stronę wszystkich młodych Kobiet, którym zależy na przyszłości” – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat.

Dodatkowo tego dnia, dwie audycje redaktora Wojciecha Manna, o godz. 9:00 oraz 20:00 pojawią się także w wersji video i z okazji Nowego Roku streaming będzie dostępny na stronie internetowej dla wszystkich patronów i słuchaczy Radia Nowy Świat. 

Komentarze

Powiązane

22.03.23, 21:35
| radio » informacje
Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy. Konkurs poetycki Polskiego Radia Dzieciom
21 marca br. ruszyła III edycja poetyckiego konkursu „Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy”, organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom. Propozycje swoich prac można nadsyłać do 31 marca.
21.03.23, 20:41
| radio » informacje
To się nagrywa. Magda Barczyk gospodynią podcastu Radia Zet
Radio Zet uruchomiło nowy muzyczny podcast "To się nagrywa", którego gospodynią jest Magda Barczyk - dziennikarka stacji i wydawczyni programu "Plus/minus lista Radia ZET" Marcina Wojciechowskiego.
20.03.23, 13:58
| radio » informacje
Nieprzeciętni 2023. Rusza nowa edycja plebiscytu Czwórki
20 marca br. ruszyła kolejna już edycja plebiscytu Czwórki „Nieprzeciętni 2023”, którego celem jest odkrycie ciekawych, kreatywnych oraz wyjątkowych ludzi. 
20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
16.03.23, 10:41
| radio » informacje
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
10 marca br. pojawiła się aplikacja Radia Nowy Świat w nowej wersji. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego.
16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.