22.12.22, 20:00

Na tęgi mróz… Świąteczny koncert Basi Giewont i Michała Jurkiewicza

Zapowiedź koncertu w Trójce, fot.: materiały prasowe

W niedzielę, 25 grudnia br., o godz. 19.00 na antenie Programu 3 Polskiego Radia będzie można usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu Basi Giewont – laureatki tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. KFFP Opole 2022 oraz Michała Jurkiewicza. W koncercie gościnnie udział weźmie Staszek Plewniak.

„Na tęgi mróz…” to tytuł koncertu, podczas którego będzie można usłyszeć specjalnie zaaranżowane kolędy i pastorałki w wykonaniu Basi Giewont i Michała Jurkiewicza. Artyści wraz z gościnnie występującym Staszkiem Plewniakiem zaprezentują nietuzinkowe aranżacje utworów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Basia Giewont to polska wokalistka, autorka tekstów, aktorka teatralna i musicalowa. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno – aktorskim. Przez lata rozwijała swoją karierę muzyczną współpracując z muzykami, m.in. Adamem Sztabą, Grzegorzem Turnauem, Andrzejem Zaryckim, Andrzejem Poniedzielskim Wojciechem Karolakiem, Stanem Breckenridgem oraz zespołami Cechomor czy Jazz Band Ball Orchestra. Artystka świetnie czuje się w musicalach, jazzie, muzyce rozrywkowej oraz folkowej. Jest laureatką zarówno polskich, jak i międzynarodowych festiwali. Wokalistka dała się poznać w jednej w pierwszych edycji „The Voice of Poland” oraz podczas programu „Bitwa na Głosy”. W 2021 r. została wyróżniona w Polskich Eliminacjach do Eurowizji. Jest także laureatką tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. KFFP w Opolu, gdzie otrzymała nagrodę Programu 3 Polskiego Radia za swój singiel pt. „Nie będę”. Na swoim koncie ma jeszcze kilka utworów, takich jak: „Ważka” (2013), „O Świerszczach” (2016) – we współpracy z Grzegorzem Turnauem, „Chicago” (2016) – we współpracy z czeskimi muzykami, „I Tak” (2018), „Znajdź Mi” (2019) oraz „W Kółko” (2019).

Michał Jurkiewicz to kompozytor i multiinstrumentalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Autor utworów symfonicznych, kameralnych oraz dedykowanych dzieciom, m.in. operetka „W królestwie muzyki” , czy musicalu „Bajka o jazzie”. Oprócz własnej działalności koncertuje z Magdą Steczkowską i Moniką Kuszyńską. Współtwórca projektu „Rock Loves Chopin”, z którym koncertował w Azji, Ameryce oraz Europie. Jest pomysłodawcą aranżacji symfonicznych projektu „Piotr Nalepa Breakout Tour”. Muzyk jest Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Psalmów Dawidowych oraz twórcą utworów śpiewanych, m.in. przez Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Lamperta czy Grzegorza Turnaua i Kubę Badacha.
Muzycy wystąpią w składzie: Basia Giewont – wokal; Michał Jurkiewicz – instrumenty: skrzypce, akordeon, piano, altówka, cyja; Staszek Plewniak – gościnnie śpiew; Kamil Barański – klawisze.

Koncert Basi Giewont i Michała Jurkiewicza odbędzie się w niedzielę, 25 grudnia, o godz. 19.00 na antenie radiowej Trójki. Materiał wideo dostępny będzie na stronie internetowej stacji, Facebooku i kanale YouTube Trójki.

Komentarze

Powiązane

20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
16.03.23, 10:41
| radio » informacje
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
10 marca br. pojawiła się aplikacja Radia Nowy Świat w nowej wersji. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego.
16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
14.03.23, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży spadek Eski
Eska mimo dużego spadku, pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (sieci radiowe).
13.03.23, 20:46
| radio » informacje
Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II. Okolicznościowy cykl w Jedynce
Program 1 Polskiego Radia będzie emitował nagrania z wypowiedziami papieża Polaka. Cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” będzie emitowany w Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, w niedziele o godz. 18.25. Emisja potrwa do 2 kwietnia br.
13.03.23, 10:06
| radio » informacje
RMF FM liderem, duży wzrost Jedynki
RMF FM pozostaje liderem rynku. Jedynka uzyskała rekordowy wzrost udziału - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.